Didim belediyespor hükmen galip;3-0 Didim belediyespor hükmen galip;3-0
Fair-Play adına örnek bir davranışa imza atan Yıldızspor yönetimi, benzer davranışı Aydın 1907 Spor Kulübü’nden de beklediklerini açıkladı.
Türk futboluna sayısız futbolcu yetiştiren Aydın Yıldızspor’un U17 Takımı, hafta sonu Aydın 1907 Spor Kulübü ile karşılaştı. Karşılaşmanın ardından iki takım oyuncuları arasında olaylar yaşandı. Yaşanan olaylarla Yıldızspor, sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Yıldızspor yönetimi, yaptığı açıklamada olaya karışan futbolcusunu süresiz kadro dışı bıraktığını duyurdu. Ayrıca Aydın 1907 Spor Kulübü’nün iftira niteliğinde söylemler bulunduğunu belirten Yıldızspor, bu söylemlerin devam etmesi halinde hukuki yolları başvuracaklarını açıkladı.
“OLAYLARI TASVİP ETMİYORUZ”
Yıldızspor’dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “18 şubat 2024 tarihinde Kulübümüz ile Aydın 1907 Spor Kulübü arasında oynanan U17 futbol müsabakasının bitiminde tarafımızca mazur görülmesi ve tasvip edilmesi mümkün olmayan hadiseler medyana gelmiştir. Kulübümüz gerek futbolcu transferinde, gerek altyapı seçmelerinde Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ben sporcunun zeki, çevik aynı zamanda ahlaklısını severim.” sözünden yola çıkarak hareket etmekte ve tüm sporcularına bu ahlakı aşılamaya çalışmaktadır. Dün meydana gelen ve yukarıda da belirttiğimiz üzere tasvip etmemiz mümkün olmayan hadiseler neticesinde, olaya karışan futbolcumuzu süresiz kadro dışı bıraktığımızı bildiririz.”
“AYDIN 1907’DEN AYNI HASSASİYETİ BEKLİYORUZ”
Açıklama şu şekilde tamamlandı: “Söz konusu hususların yanı sıra olayı mecrasından çıkartıp tek kusurlu Kulübümüz gibi açıklamalar yapan ve hadise ile alakasız Kulübümüze iftira niteliğinde söylemlerde bulunan Aydın 1907 SK yetkililerini de sağduyulu yaklaşıma davet ediyoruz. Olayı mecrasından kopartan ve Kulübümüze yönelik iftira boyutunda açıklamalar yapan Aydın 1907 SK yetkililerinin bu paylaşımlarına devam etmesi halinde hukuki yollara başvuracağımızı bildiririz. Tasvip etmemiz mümkün olmayan hadiselere karışan Aydın 1907 SK sporcuları hakkında da Aydın 1907 SK yöneticilerinin de aynı hassasiyeti göstermesini ve gerekli cezaları vermesini temenni eder, olaylarda yaralanan sporcu kardeşimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz.”yildizspor-kavga-eden-futbolcusunu-kadro-disi-birakti-447061-10528fa8c010c76a89ac262cfe39254c.jpgyildizspor-kavga-eden-futbolcusunu-kadro-disi-birakti-447061-de382cffbea3fa4a5e35bc9ef15789eb.jpg