U BANNER II (DENİZ ATABAY)

Son dakika haberleri- Aydın'ın haber sitesi SES Gazetesi'nde

Savaş: 'Vakit Aydın vakti'

Aydın’ın Efeler ilçesinde Cumhurbaşkanlığı seçim ofisi açılışında konuşan AK Parti Aydın Milletvekili ve 1. Sıra Milletvekili Adayı Mustafa Savaş, 24 Haziran’ın önemine değindi. Savaş, “Vakit Aydın vakti” dedi.   

Savaş: 'Vakit Aydın vakti'
  • 02 Haziran 2018, Cumartesi 15:11

Aydın’ın Efeler ilçesi Kurtuluş Mahallesi Kıbrıs Caddesi üzerinde Cumhurbaşkanlığı seçim ofisinin açılışı yapıldı. Dualar eşliğinde gerçekleşen açılışa, AK Parti Aydın Milletvekili ve MKYK Üyesi Mustafa Savaş, İl Başkanı Ömer Özmen, Efeler İlçe Başkanı Çağatay Gülaştı, milletvekili adayları ve partililer katıldı. Çağatay Gülaştı, Ömer Özmen ve Mustafa Savaş’ın partililerine yönelik yaptığı konuşmalar ise dikkat çekti. Üç isim yaptığı konuşmada istikrara ve 24 Haziran’ın önemine vurgu yaparken, parti olarak Aydın’da da önemli bir başarı elde edeceklerini belirttiler. 
  “AYDIN’I MECLİSTE EN AZ 5 VEKİLLE TEMSİL EDECEĞİZ”
  24 Haziran’ın, ülkenin milli birlik ve beraberliğinin, bekasının tescillendiği ve taçlanacağı gün olacağını belirten Efeler İlçe Başkanı Çağatay Gülaştı, “Bizler 24 Haziran yolunda ilerlerken Efeler ilçesi, Aydın ili ve Türkiye olarak önce şu seçimin kararını vereceğiz. Bizler 7 Haziran sonrası Türkiye’yi mi, yoksa 1 Kasım sonrası Türkiye’yi mi özlüyoruz? Allah bu ülkeye 7 Haziran sonrası 2,5 aylık dönemi yaşatmayı nasip etmesin. Hep birlikte 24 Haziran günü Cumhurbaşkanımız, dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan ve oluşturulmuş ittifak ile Cumhurbaşkanlığı seçimini yüzde 50+1 değil, yüzde 55-60’a varan oranlarda kazanmayı hedefliyoruz. Aydın’da da yeni seçilen milletvekillerimizle birlikte en az 5 milletvekiliyle AK Parti’yi mecliste temsil etmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
  “EN FAZLA MİLLETVEKİLİYLE AYDIN’I TEMSİL EDECEĞİZ”
  AK Parti Aydın milletvekili listelerinin Aydınlılar tarafından büyük teveccüh gördüğüne dikkat çeken Gülaştı, “Merkezden, batısından, doğusundan tüm Aydın’ı kucaklayan, ekonomisinden, sanayisinden, ticaretinden, tarımından tüm her kesimi kapsayan bir liste oluşturuldu. Cumhurbaşkanımızın bize emanet ettiği 8 milletvekili adayımızla birlikte en yüksek derecede, en fazla milletvekiliyle Aydın’ı temsil edeceğiz. Aydın’da 24 Haziran’da AK Parti’yi birinci sırada çıkarmak için il başkanlığımız ve milletvekili adaylarımızla var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Açılışımıza katılan herkese teşekkür ediyorum. Kutlu yürüyüşe devam ediyoruz. Nifaktan, dedikodudan uzak duruyoruz, kucaklıyoruz, herkesin kapısını çalışıyoruz, birleştirici, bütünleştirici olmaya devam ediyoruz. Kimsenin birlik ve beraberliğimizi bozmasına izin vermeyeceğiz” diye konuştu.
  “ASRIN SEÇİMİNİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”
  Cumhurbaşkanlığı seçim ofisi açılışının sembolik olduğunu, kutlu yürüyüşe destek sağlamak istediklerini vurgulayarak konuşmasına başlayan İl Başkanı Ömer Özmen ise, “24 Haziran’da Allah’ın izni ile asrın seçimini gerçekleştireceğiz. 16 yıldır iktidarda yaptıklarımızın daha fazlasını yapmak için 24 Haziran’dan sonra inşallah güçlü hükümet, güçlü meclis, bağımsız ve güçlü yargı ile önümüzdeki 100 yılın Türkiye’sini inşa etme noktasında çok önemli bir adım atmış olacağız. 'Güçlü meclis' dedik, bize inanmadılar. Ama görüyorsunuz ki AK Parti tabiri caizse bütün ağır toplarını, bakanlarını milletvekili adayı olarak gösterdi ve ‘Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin önemi ortadan kalkacak’ diyenlere adeta ders verdi. Yine 'Güçlü Hükümet' dedik. AK Parti bugüne kadar 16 yıldır vesayetleri, engelleri aşa aşa millet lehine kazanımları elde ede ede geldi” ifadelerini kullandı.
  “YAPARSA YİNE AK PARTİ YAPAR”
  24 Haziran sonrası hizmet akışının yeni sistemle daha hızlı olacağının altını çizen Özmen konuşmasına şöyle devam etti: “İnşallah 24 Haziran’dan sonra ilk adımını atacağımız Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile beraber de bugüne kadar yaptığımızın üzerine kat ve kat fazlasını yapmak için etkin ve hızlı karar alan bir mekanizmayı Türkiye’ye kazandırmış olacağız. Türkiye’yi alt gelir grubundan üst gelir grubuna taşıdık. Türkiye’yi orta gelir tuzağına düşürmek istiyorlar. Ama inşallah önümüzdeki süreçte ülkemizi üst gelir ligine taşıyacağız. Türkiye’yi dünyanın 10’uncu büyük ekonomisi haline getireceğiz. Bunun için bugüne kadar yaptıklarımız ortada. Geçen 2015 Haziran seçimlerinde sloganımız, onlar konuşur, AK Parti yapardı. Bu seçimde de sloganımız, yaparsa yine AK Parti yapar." 
  “BUNLARIN GEZİCİLERDEN NE FARKI VAR?”
  Diğer Cumhurbaşkanı adaylarını vaatleri nedeniyle eleştiren Özmen, gezi ruhu benzetmesinden bulunarak, “Görüyorsunuz diğer cumhurbaşkanı adaylarının vaatlerini. Ne diyorlar? ‘Havaalanı inşaatını durduracağız, köprü inşaatlarını durduracağız, hızlı tren yatırımlarını durduracağız.’ Millet lehine yapılan ne varsa durduracağız diyorlar, külliyeyi kapatacağız, yıkacağız diyorlar. Yani bugüne kadar yapılan edilen ne varsa yakacağız, yıkacağız, yaptırmayacağız diyorlar. Bunların gezicilerden ne farkı var? Gezide de aynı talepler vardı. Dikkat edin AK Parti haricindeki diğer cumhurbaşkanı adaylarının hepsinin kampanyasının temelinde Gezi sürecinde dile getirilen hususlar var. O bakımdan millet olarak Allah’ın izniyle her zaman olduğu gibi basiretimizle, ferasetimizle ve dirayetimizle sandık başına vardığımızda ben bu milletin mahşeri vicdanının haktan, doğrudan ve iyiden şaşmayacağına yürekten inanıyorum. Bir binanın temeli ince olduktan sonra, duvarı demir taş olsa bile iyi olmaz, usta gerek usta” şeklinde konuştu.
  “GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN 24 HAZİRAN BİR MİLAT”
  24 Haziran'a sayılı günler kaldığını ifade eden AK Parti Aydın Milletvekili Savaş, “24 Haziran ülkemizin birliği ve beraberliği adına çok önemli bir gün. Güçlü bir Türkiye için 24 Haziran bir milat. Bu dava mazlumların yanında olma davası, Bu dava milletin iktidar olma davası, bu dava iktidarın muktedir olma davası. Bu dava eli kanlı terör örgütlerine karşı gelme davasıdır. Bu dava tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet davası. Hep beraber millet olarak bu davaya sahip çıkmak boynumuzun borcu” dedi.
  “BU MİLLET 24 HAZİRAN’DA 'DEVAM' DİYECEK” 
  Devlet olarak zor günler içerisinden geçildiğine vurgu yapan milletvekili Savaş, “Milletin gözü bu coğrafyada. Bu coğrafya üzerende hesap yapıp oyun kuruyorlar. Bu oyunu bozmak için hep beraber mücadeleye vermeliyiz. O yüzden 24 Haziran çok önemli. 24 Haziran’da milletimizin önüne sandık konulacak. Burada Cumhurbaşkanımızı ve meclisimizin değerli üyeleri milletvekillerini seçeceğiz. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini, 16 Nisan 2017’de neden ‘evet’ dediğimizi çok iyi bilmemiz gerekiyor. Millet istikrarlı ve güvenli bir Türkiye istediği için ‘evet’ dedi. IMF’ye el açan bir Türkiye  istemedikleri için ‘evet’ dedi. 16 Nisan'ın devamını millet 24 Haziran’da sandık başına gidip oylayacak. Bu millet 24 Haziran'da sandıkta ‘devam, devam, devam’ diyecek” şeklinde konuştu.
  “AYDIN'DAN BİR BAKANIN OLMASI ÇOK ÖNEMLİ”
  Aydın’dan bir bakanın olması gerektiğini ifade eden Savaş, “Aydın’ın sorunlarının dile getirilmesi anlamında bakanın olması çok önemli. Ancak milletvekillerinin birlikte masaya yumruğunu vurması, en az bir bakan kadar kıymetli ve değerlidir. İnşallah gelecek dönem bütün milletvekilleriyle birlikte yumruğumuzu masaya vurarak Aydın’ın sorunlarını dile getirip Aydın’a daha fazla katkı sağlayacağız. Gün birlikte, bir olma, beraber olma günü. Bizim en büyük cephanemiz birliğimiz ve beraberliğimiz. Bizim birliğimizi ve beraberliğimizi bozacak her türlü nifağın, dedikodunun karşısında hep birlikte duracağız. Vakit Aydın vakti. Vakit Efeler vakti. Sizlerin vereceği güç ve destekle Ankara’da sesimizi daha gür ve gülcü çıkaracağız. AK Partiyi, Aydın’da birinci parti yapmaya hazır mıyız? 16 yıldan beri girdiğimiz her seçimden zaten birinci olarak çıktık. 16 yıldan bu yana önümüze konulan her türlü engellemelere ve zorluklara rağmen bu ülkede bir başarı hikayesi yazdık. Yazmaya da devam edeceğiz. Bu başarının öncüsü liderimiz Recep Tayyip Erdoğan” dedi. 
  "5 TANE MİLLETVEKİLİ ÇIKARMAYA HAZIR MIYIZ?"
  Aydın’a AK Parti’nin 16 yılda 18 milyarlık yatırım yaptığını ifade eden Milletvekili Savaş, “Aydın’a barajlar, hastaneler, yollar, göletler, okullar yaptık.  21 Haziran’da otoyolun ihalesi yapılacak. Bu yıl içerisinde temeli atılacak. 7 Temmuz’da Şehir Hastanesinin ihalesi yapılacak. İnşallah onun da temelini bu yıl içerisinde atacağız. Aydın bir tarım, turizm ticaret, üniversite şehri. Bu potansiyeli değerlendirmek adına teşkilatımızla birlikte mücadeleye devam diyoruz. Yolumuz açık olsun, gazamız mübarek olsun. 5 tane milletvekili çıkarmaya hazır mıyız?” diyerek sözlerine son verdi.

 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
  • ÇOK OKUNANLAR
  • SON DAKİKA
NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık