U BANNER II (DENİZ ATABAY)

Son dakika haberleri- Aydın'ın haber sitesi SES Gazetesi'nde

Erdoğan ‘Çıldır’ için ümitlendirdi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Aydın 6. Olağan Kongresi'ne katılmak için Aydın’a geldi. Açıklamaları sırasında Aydınlıların merakla beklediği Çıldır Havaalanı konusuna da değinen Erdoğan, “Çıldır Havaalanı masada ve üzerinde çalışıyoruz” diyerek ümit verdi.   

Erdoğan ‘Çıldır’ için ümitlendirdi
  • 07 Nisan 2018, Cumartesi 16:08

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Aydın İl Kongresi’ne katıldı. Önce helikopter ile Adnan Menderes Stadı'na inen Erdoğan ve beraberindeki heyeti protokol karşıladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, otobüsle konuşma yapacağı Atatürk Spor Salonu’na geçerken, yol kenarında kendisini bekleyen vatandaşları selamladı. Erdoğan’ın geçiş güzergahı üzerinde bulunan ve mitingin yapılacağı alanın çevresindeki birçok bulvar, sokak ve cadde trafiğe kapatılırken, yoğun güvenlik tedbiri alındı. Atatürk Kapalı Spor Salonu'nun önüne gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada Aydınlılara seslendi. 
  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Aydın programına AK Parti Genel Sekreteri ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin, Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da katılırken, Aydın Milletvekilleri Mustafa Savaş, Mehmet Erdem, Abdurrahman Öz, Aydın İl Başkanı Ömer Özmen ve yönetimi programda hazır bulundu. 
  “3 BİN 991 TERÖRİSTİ ETKİSİZ HALE GETİRDİK”
  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk Spor Salonunda gerçekleştirilen kongre öncesinde vatandaşlara seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı açıklamada, terörle mücadelede gelinen son noktayı değerlendirdi. Şu ana kadar Suriye’nin kuzeyinde yürütülen operasyonlar kapsamında etkisiz hale getirilen terörist sayısının 3 bin 991 olduğunu açıklayan Erdoğan, “Şu an itibariyle 3 bin 991 teröristi etkisiz hale getirdik. Belki şu anda 4 bin olmuştur. Niye çünkü bizim şehitlerimizin bedeli ağırdır. O şehitlerimizin intikamını aldık, alıyoruz, alacağız. Tabi bu sadece Afrin’de. İçeride olanlar var, Irak’ın kuzeyinde olanlar var. Oralarda da yüzlercesini bu ara etkisiz hale getiriyoruz” diye konuştu.
  “KÖTÜ KOMŞU BİZİ İMKAN SAHİBİ YAPTI”
  Terörle mücadeleyi milli silahlarla yürüttüklerini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Amerika Birleşik Devletleri’ne seslendi. Kötü komşunun imkan sahibi yaptığını belirten Erdoğan, şunları kaydetti: “Bakınız şu anda Fırat Kalkanı Harekatı’nı gerçekleştirdik mi? Orada Efeler, Mehmetler gereğini yaptı mı? 2 bin kilometrekarelik alanı kontrolümüz altına aldık mı? Aynısını Afrin’de yaptık mı? Orada da 2 bin kilometrekarelik alanın daha fazlasını kontrolümüz altına aldık mı? Birileri afra, tafra yaptılar. Ama biz kendi kararımızı kendimiz verdik. Ve Mehmetçiklerimiz Özgür Suriye Ordusu ile beraber oraya girdi ve evet o teröristleri derdest etti ve bu teröristler de oradan kuyruklarını bacaklarının arasına alıp kaçtılar. Bak nereden nereye geldik. Bunlar biz gelmeden önce var mıydı? Yoktu. Amerika’nın kapısına gidersin. ‘Bana bunlardan ver’ dersin paramla alacağım. Bugün git yarın gel. Ondan sonra da bize ne derlerdi, aynen şunu söylerlerdi çok enteresan, ‘Kongre izin vermedi’ İyi ki vermemiş. Kongre izin verseydi biz silahlarımızı, İHA’larımızı yapamayacaktık. Halen onlardan alıyor olacaktık. Ama kötü komşu bizi imkan sahibi yaptı.”
  “HİÇBİR GÜCÜN ÖNÜNDE EĞİLMEDİK”
  Aydın halkından ricalarda da bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sizlerden bugün bazı ricalarım olacak. Efeler her zaman verdiği sözün arkasındadır. İnşallah 2019 yerel seçimlerinde ve ardından Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, Parlamento seçimlerinde Türkiye’nin yeniden dönüşüm, değişiminin temel taşlarını oluşturacak. Buna hazır mıyız? Biz bu yola çıktığımızdan bugüne hiçbir zaman beşer planında hiçbir gücün önünde eğilmedik. Ve şimdi İHA’mızı da üretiyoruz, silahımızı da üretiyoruz, tankımızı da, topumuzu da, tüfeklerimizi de yapıyoruz, yakın menzilli silahlarımızı da yapıyoruz, zırhlı taşıyıcılarımızı da yapıyoruz. Daha da yapacağız. Yetmez yapacağız. Modern teknoloji savunma sanayisinde neyi başardıysa, biz de onları başaracağız. Bizim neyimiz eksik? Pırlanta gibi gençlerimiz var. Elektrik Elektronik Mühendisi, nelerimiz var. Biz şimdi onlara ne diyoruz? Yürüyeceksin, millet yürüyecek arkandan. Sana selam getirdim Ulubatlı Hasan’dan. Elde sensin, dilde sensin, gönüldesin baştasın. Fatih’in İstanbul’u fethettiği yaştasın” ifadelerini kullandı. 
  “Bize kim ne derse desin, biz kendi kararımızı kendimiz vereceğiz. Bizim adımıza birileri karar vermeyecek, biz vereceğiz. Onun için de hamdolsun iyi gidiyoruz” diyen Erdoğan, vatandaşın desteğini sürdürmesini talep etti.
  ‘ÇILDIR' İÇİN ÜMİT VERDİ
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aydın’da yaptığı konuşmasında, sivil havacılığa açılması beklenen Çıldır Havalimanı’na da değindi. Erdoğan, “Şimdi birileri çıkıyor, ekonomi kötü, ekonomi şöyle, böyle. Elinize, dilinize dursun be. Göreve geldik, 26 tane havalimanı vardı. Biz bunlara 29 havalimanı daha ekledik. Kardeşlerim şu yanı başınızda İzmir’de neydi havalimanının hali? 15 sene önce orada havalimanı mı vardı? Biz Adnan Menderes’i yaptık, dünyada modern havalimanları serisine onu da kattık. Hem dış, hem iç hatlar. Ama İzmirli kardeşim bunu görmüyor musun? Gör. Aydınlı kardeşim gör. Aynı şeyi Denizli’ye yaptık. Şimdi Aydın’da da bizim biliyorsunuz bir tane eğitim uçuşları yaptığımız alanımız var. İnşallah bunların hepsi masada, çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.
  “O, TERÖRİSTLERLE BERABER OLDU”
  Konuşmasında CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na da yüklenen Erdoğan, şunları kaydetti: “Ama bay Kemal konuşur. Biz Hatay’a gidiyoruz, Reyhanlı’ya gidiyoruz. Hatay’da benim orada o gün kongrem var aynı bugünkü gibi ve oradan da sanatçılarımızla haberleşiyoruz. Ve sanatçılar, sporcular, yazarlar, hep beraber oradan Reyhanlı’ya geçiyoruz. Ve 150 kadar Reyhanlı’da sanatçımızla beraber oluyoruz. Ama yarabbi bay Kemal çıldırdı. ‘Sizin orada ne işiniz var?’ diyor. ‘Sizin onlarla beraber bulunmanızı ben anlamam’ diyor. Hakaret üzerine hakaret. Bay Kemal, söyle de sanatçılarımız senden izin alsınlar bari! Ya sen bizimle beraber Mehmetçiğini moralize etmeye çalışan o askerlerimize onlarla beraber bütünleşmeye gelen sanatçılarımıza bu hakaret yetkisini nereden aldın? ‘Edep ya hu’ derler. Senin yapman gereken acaba şu ana kadar bu cephelerden hangisine gidip askerimizle beraber oldun? Ben size söyleyeyim. O, teröristlerle beraber oldu. Onlarla beraber yan yana yürüdü doğru. Kol kola yürüdü doğru. O ancak ondan anlar. Biz ise Mehmed’imiz ile beraber oluruz. Mehmetçiğimiz ile beraber oluruz. Dünyanın neresine gidersen git, batıya git, Amerika’ya git, sanatçılar zaman zaman askerleriyle, ordusuyla beraber olurlar, onları moralize ederler, onlara moral verirler. Bizimki hayatında böyle bir şey yaşamamış.”
  "ER MEYDANINA, ER OLANLAR GELİR"
  Sanatçılarla buluşma sırasında tüm askeri kışlalarda söylenen şarkının seslendirildiğini belirten Erdoğan, “Bay Kemal, er meydanına sen gelemezsin zaten. Er meydanına, er olanlar gelir” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, Türkiye’de dikili ağacı olmayanların kendilerini kıskandıklarını savundu. Erdoğan, “Bunların dikili ağacı yok bu ülkede ve bizim bu dikili ağaçlarımızı da kıskanıyorlar. Ama biz ona bakmayacağız, işimize bakacağız. Çünkü daha yapacağımız çok şeyler var” diye konuştu.
  “TEK MİLLET OLARAK YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ”
  Aydınlılarla beraber Rabia işareti yapan Erdoğan, birlik ve beraberlik çağrısında bulunarak, şu ifadeleri kullandı: “Ve benim sizden şimdi isteğim şu. Rabia’mızı biliyorsunuz. Bu Rabia’mızda ne var? Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. ‘Tek millet’ diyorum niye? 81 milyonuz, 81 milyonun içinde Türk’üyle, Kürd’üyle, Laz’ıyla, Çerkez’iyle, Gürcü’süyle, Abaza’sıyla velhasıl 81 milyon biz tek milletiz. Bizi bölemeyecekler, parçalayamayacaklar ve bizler tek millet olarak yolumuza devam edeceğiz. Tek bayrak. Şu bayrağımıza eş bir bayrak asla. Bayrağımızın rengi, şehidimizin kanı. Hilal bağımsızlığımızın ifadesi. Yıldız şehidimizin ta kendisi. Değerli kardeşlerim, bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. 780 bin kilometrekarelik şu vatan topraklarını parçalayamayacaklar. Bu konuda da asla prim yok. Ve tek devlet. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nden başka devlet yok."
  “İNŞALLAH ÇOK DAHA İYİ OLACAK”
  Paralel devlet arzu edenlerin Pensilvanya’ya gitmesi isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ve devletimize paralel devletmiş, şuymuş buymuş vesaire. Ne paralel devleti be? Paralel devlet diyenler Pensilvanya'da. O’nunla beraber olmak isteyenler, buyursunlar oraya gitsinler. Biz Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak devletimizi her geçen gün daha ileri taşıyoruz. İnşallah çok daha iyi olacak. Ama bütün bunları yapmamız için bir şeye ihtiyacımız var. Nedir o? Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız. Hep birlikte Türkiye olacağız. Kardeşlerim birbirimizi Allah için seveceğiz. Para pul için değil, makam mevki için değil, Allah için seveceğiz” ifadelerini kullandı.
  “AYDIN’DA ÇALMADIK KAPI BIRAKMAYACAĞIZ”
  Aydın’ın halk oylamasındaki oy oranıyla Türkiye ortalamasının çok gerisinde kaldığına işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu bizi çok üzdü. Çünkü Aydın, Türkiye’de demokrasinin başkentidir. 16 Nisan sonrasında, Aydın’ın insanlarına kendimizi yeteri kadar anlatamadığımızın farkına vardık. Şimdi bu kongremizle yeni bir süreci başlatıyoruz. Aydın’da çalmadık kapı bırakmayacağız. Buradaki coşkuyu Mart ayında belediye başkanlığı ve Kasım ayındaki milletvekilliği ile Cumhurbaşkanlığı seçimlerine kadar sürdürmenizi istiyorum. Aydın, Milli Mücadele döneminden bu yana kadar hep demokrasiden yana olmuştur. Aydınlıların Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimizin anısına halen CHP’ye destek verdiklerini görüyoruz. Buradan Aydınlı kardeşlerimize seslenmek istiyorum. Sizin aklınızdaki CHP ile şimdiki CHP arasında hiçbir alaka yok. Bugünün CHP’si ikinci Kurtuluş Savaşı olarak gördüğümüz mücadeleye alenen ihanet eden, ülkemizin ve milletimizin aleyhine hareket edenlerin değirmenine su taşıyan bir yapıya dönüşmüştür. Bölücü örgütün Meclis’teki başı olan zat ile ‘Birlikte iyi salladık’ diyen bir CHP yönetimi var. Bu CHP ile Aydınlı kardeşlerimizin hayalindeki CHP arasında hiçbir bağlantı olamaz. Reyhanlı ziyaretimiz sonrasında yaptığı açıklamasında sanatçılarımıza ‘yanlış yerde yer aldınız’ diyor. Ona göre sanatçılarımız teröristlerin yanında yer almalı. Atatürk’ün kurduğu partinin ne hale geldiğini görüyor musunuz? Ey CHP, bak biz Cumhuriyet'in 100'üncü yaşına hazırlık yapıyoruz. Sen ne yaptın, hendek kazanlara yardım ettin. CHP’lilere, ‘Cumhuriyet'imizin geleceği için ne yapmayı düşünüyorsunuz? diye sorun. Emin olun verecek cevapları yok. Bunlar hayatları boyunca oldukları gibi dikene su vermişlerdir, dikene su vermeye de devam ediyorlar. FETÖ’ye ve teröre destek vermek adalet değildir" diye konuştu.
  KILIÇDAROĞLU’NA 'ÇUKUR' ELEŞTİRİSİ 
  CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun Meclis Grubu'nda yaptığı konuşmayı eleştiren Erdoğan, "Salı günü yaptığı konuşmasında öyle ahlaksız ve terbiyesizce şahsıma hakaret etti ki, inanın bana ben onun seviyesine inmeyi kendime zül kabul ederim. Üstat Necip Fazıl, böylelerine alçak demezdi. Üstat böylelerini için ‘çukur’ diye tabir kullanıyor. Çünkü alçaklık bir seviyedir ama çukurun bir tabiri yok. İşte bu kişi çukurun ta kendisidir. Bu zat kanalizasyon çukurunun içerisinde debeleniyor. Her türlü kelimeyi kullanabilirim sanıyor. Kendisinin sadece ahlak ve onurla değil, siyaset ve bilgiyle de alakası olmayan sözlerini asla kabul etmiyorum. Her kelimesini benimle bitiriyor. ‘Onları uyutmayacağım’ diyor. Biz günün 24 saati, haftanın 7 günü ve yılın 365 gününü milletimiz için durmadan çalışıyoruz. Asıl sen dalalet uykusundan uyanmaya bak. Bunların hepsini bir yana bırakabiliriz ama ülkemiz ve milletimizin çıkarları olunca susamayız" ifadelerini kaydetti.
  CHP’YE BOŞ ÇUVAL VE CÜRUF BENZETMESİ 
  Kılıçdaroğlu’nun söylemleriyle ülkesine ve milletine zarar verdiğini öne süren Erdoğan, "SSK’ya genel müdür oldu, SSK’yı ne hale getirdi, hepiniz biliyorsunuz; rezalet. Çocuklarının evini nasıl aldığı konusunda hesap veremeyip, yakasına yapışan bir gazeteciye evi üç kuruşa satmaya kalkana bu millet ülkenin ekonomisini teslim etmez. İş bilenin, kılıç kuşananındır. 15 yıldır milletimiz için çalıştık. Muhalefetteyken ‘benim adım Kemal’ deyip boş lafla peynir gemisi yürütülebilir ama iktidarda bu olmaz. Bunlarda bu feraset yok. Tıpkı boş çuval gibi bıraktığınız yere yığılıveriyor diyeceğim ama içi boş da değil. Bu çuvalın için cüruf dolu cüruf. Kin dolu, nefret dolu ve ihanet dolu. Testinin içinde ne varsa, dışına da o sızar. Dünya Türkiye’nin büyüme oranlarından söz ederken, şimdi bu konuşurken eline yüzüne bulaştırıyor. Büyüme oranının nasıl hesaplandığını bile bilmeyene, bu millet ülkeyi teslim etmez. Ama hakkını yememek lazım. Bunca seçim kaybetti ama partisinin tüm kongrelerini kazanmıştır. CHP’li kardeşlerimize sesleniyorum; bu kadar başarısız biriyle nereye kadar gideceksiniz? Ya kurtulun bundan. Bundan kurtulun da demokrasi ve Türkiye şenlensin. Ya biz tek kale oynuyoruz. Türkiye ile hangi ülke ve terör örgütü arasında mücadele varsa hemen tarafını belli ediyor. Pusulasını iyice kaybetti. Böyle bir şey olur mu? Ne işin var senin terör örgütünü yanında. Hakkari’de yaptıkları kongrede Türk bayrağı yok. Zaten bunun Türk bayrağı ile alakası yok. Biz Hakkari’ye gittik, Türk bayrağı ve partimizin bayrağıyla gittik. Korkaklar zafer anıtı dikemez" şeklinde konuştu.
  "YOLCUDUR ABBAS, BAĞLASAN DURMAZ " 
  FETÖ ve diğer terör örgütleriyle mücadelede Kılıçdaroğlu’nun hep karşı tarafta yer aldığını dile getiren Erdoğan, şöyle dedi: "Ben bu zatı milletimize havale ediyorum. Yarın öbür gün ana muhalefetin lideri Aydın’a gelirse, şehitlerimizin adını anmadan önce ağzını çalkalamasını isteyin. Çünkü bu zat terörle mücadele eden güvenlik güçlerimizin karşısındaki terör örgütlerinin en büyük destekçisidir. Onun için önce ağzını çalkalaması lazım. ‘Aman Afrin şehir merkezine girmeyin’ diyerek, bu büyük mücadeleye hakaret etmiştir. Git Esed’in yanında otur. Arkadaşlarını gönderdiğini biliyoruz. Biz onun yaptıklarını yapmayacağız. Biz doğru bildiğimiz Hak yolunda yürümeye devam edeceğiz. Bu zat seçimleri her kaybettiğinde verdiği her sözü unutup koltuğunda oturmaya devam etmiştir ama bu 2019’da feriştahı gelse kendisini o koltukta tutamaz. 2019 yılındaki 3 seçimi kaybettiğinde koltuğunda artık oturamaz. Yolcudur Abbas, bağlasan durmaz. Bu zat en geç 2019’un Kasım ayında siyasi hayatını noktalayacak. Son günlerde kontrolünü kaybetmesi her halde bunun bir göstergesidir. Ey Kılıçdaroğlu istediğin kadar hopla, zıpla, dövün faydası yok. Seni bekleyen acı siyasi sondan kurtuluşun yok. Ülkene, devletine ve milletine zarar vermeyi bırak. Devam edersen, bu millet Osmanlı tokadıyla seni tarihin çöplüğüne gönderiverir."  
  “BİZ LAF DEĞİL İŞ ÜRETTİK”
  AK Parti hükümeti olarak Aydın’a 15 katrilyon yatırım yaptıklarını söyleyen Erdoğan, “Biz Aydın’ı kendi haline bırakmadık. Eğitimde 3 bin derslik, 6 bin kişilik yüksek öğretim yurtlarını faaliyete geçirdik. 3 bin 750 kişilik yeni yurtları da 2 yıl içinde hizmete açıyoruz. Sağlıkta 19 hastane olmak üzere 36 tesisi şehrimize kazandırdık. Şimdi de Aydın’a 800 yataklı bir şehir hastanesi kurmanın hazırlıkları içindeyiz. İhale süreci biter bitmez hemen inşaata başlayacağız. Aydın’da 114 kilometre bölünmüş yol vardı, biz bunun üzerine 267 kilometre daha ekledik. 125 kilometreyi de daha başbakan olmadan genel başkanken Aydın’a geldiğimde söz vermiştim. Kısa sürede de Aydın-Denizli bölünmüş yolunu yaptık. Biz böyle çalıştık. Biz laf değil iş ürettik. İzmir-Aydın otoyolunu, Aydın Çevreyolunu tamamlayarak hizmete açtık. Aydın’ın yollarında 46 tane köprü ve köprülü kavşak inşa ederek ulaşımın rahatlamasını sağladık. Haziran ayında Ege ile Akdeniz’i birbirine bağlayacak olan yaklaşık 3,5 katrilyon yatırım bedeli bulunan Aydın-Denizli-Antalya otoyolunun ihalesi yapılıyor” dedi.  
  “AYDIN’DA ÇİFTÇİLERE 3,5 KATRİLYON DESTEK VERDİK”  
  Erdoğan Aydın’da 2023 hedefleri kapsamında hızlı tren projesini de hayata geçirecekleri ifade ederek, “Aydın’daki demiryollarını yenilemekle kalmayıp hat trafiğini yerli bir yazılımla yürütecek bir projeyle hayata geçiriyoruz. Selçuklu-Ortaklar arasındaki demiryolu güzergahında eğimin çok fazla olması sebebiyle ortaya çıkan sıkıntıyı 8,5 kilometrelik bir tünel inşa ederek inşallah çözüyoruz. Ülkemizin en önemli ulaşım hamlelerinden olan hızlı tren aynı zamanda Aydın’ın da projesidir. Antalya-Burdur-Denizli-Aydın-İzmir hızlı tren ahtı 2023 projelerimizden biridir. Bu hattı etap etap inşa ederek hizmete açacağız. Tamamladığımız 11 baraj ve 6 göletle Aydın’ın topraklarının bereketini daha da arttırdık. 141 yıllık hayal olan rahmetli Adnan Menderes’in de çok arzu ettiği ülkemizin ve dünyanın en büyük barajlarından Çine Adnan Menderes Barajı’nı inşa edip bizzat gelip açılışını ben yaptım. Halen 212 bin dekar arazi bu barajdan sulanıyor. Diğer projelerle birlikte 426 bin dekar arazinin sulanabilmesini sapladık. Halen süren projelerle 315 bin dekar araziyi sulamaya açıyoruz.  Aydın’daki bir diğer projemiz de İkizdere Barajı’dır. Bu baraj şehir merkezinin ve çevresindeki yerleşim yerlerinin içme, kullanma ve sanayi su ihtiyacını 2050 yılına kadar karşılayacaktır. Geçtiğimiz 15 yılda Aydın’da çiftçilerimize verdiğimiz tarımsal destek rakamı 3,5 katrilyon destek vermişiz. İnşallah önümüzdeki dönemde de Aydın’ı dev projeler ve yatırımlarla, görülmemiş hizmetlerle tanıştırmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.   
  AYDIN’DAN DENİZLİ’YE GEÇTİ
AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ayetli bir tablo hediye etti. Erdoğan, katılımcıları selamladıktan sonra partisinin Denizli’deki kongresine katılmak üzere Aydın’dan ayrıldı.

 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
  • ÇOK OKUNANLAR
  • SON DAKİKA
NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık