Başkan Tetik’ten Ankara çıkarması Başkan Tetik’ten Ankara çıkarması
Basınla sohbet havasında geçen toplantıda soruları yanıtlayan Gençay “Didim’de tarih yazmaya geliyoruz; Didim’e kadın eli değecek; ben bir anne, bir kardeş ve bir kadın olarak Didimlilere hizmet etmeye geliyorum.” dedi.
31 Mart yerel seçimlerinde CHP’de Didim Belediye Başkan adayı olan Hatice Gençay, ilçedeki basın mensuplarıyla biraraya geldi. Kahvaltılı toplantıya CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, CHP Didim İlçe Başkanı Aşkın Atlı, CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülru Uzman, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Süleyman Çulha, Belediye meclis üyesi adayları Aydan Aşık Turgut ve Ayşe Gizem Gökçe’de katıldı.
31 senedir Didim'de yaşadığını belirten Hatice Gençay, "Hiçbir şekilde de siyasetten uzak kalmadım. Toplumsal olaylardan da uzak kalmadım. 2014 yılında meclis üyesi oldum. Belediyeciliği gördüm. Didim'i yönetebilecek kabiliyette ve bilgi birikimine sahip olduğuma inanıyorum. O nedenle de aday oldum. Didim’e hizmet edeceğimi de inanıyorum hep beraber. Bunu da başaracağımıza inanıyorum. Didim’in ilk kadın Belediye Başkanı olacağıma eminim. Hepimizin desteğiyle güzel bir süreçte yaşayacağız” dedi.
“OLUMSUZLUK YOK; PARTİMİZ ÇABUK TOPARLANIR”
CHP Didim ilçe yönetimindeki istifa süreciyle ilgili yöneltilen soruyu cevap veren CHP’li Gençay “Olumsuz bir durum yaşamadım. Gerçek Cumhuriyet Halk Partili olan partililerimiz parti kültüründen geliyor. Olayları ise herkes birbirine saygı duymasını bilir. Zaten bunun dışında hareket eden arkadaşlarımız da olduğunu zannetmiyorum. Bir anlık bu duygusal bir olaydır. Bir anlık şeyleriyle duygularıyla hareket etmiş olabilirler. Ben onları da çok seviyorum." dedi.
“BEN BİR ANNEYİM VE TOPLUMA DA BUNU YANSITACAĞIM”
İlçedeki STK’lar, kitle örgütlerinin ziyaretlerine ilişkin soruyu da cevap veren Gençay “Onların da beklentileri şu, bizim ortaya koyduğumuz birlik, beraberlik herkesi kucaklayıcı tavırlarımızdan dolayı memnun olduklarını söylüyorlar. Ben bir anneyim kadınım, bunu da topluma yansıtmaya çalışıyorum zaten. Biz Didim'de Türkiye'nin her yerinden dünyanın her yerinden gelen vatandaşlarımızla beraber yaşıyoruz” dedi.
“KENDİ ÇIKARLARINA ZEMİN HAZIRLAMAK İÇİN KONUŞULUYOR”
Gençay damadıyla ilgili olarak ortaya atılan iddialarla ilgili de açıklık getirerek “Evet, benim bir kızım var, kızım evli. Çocuğum var, o da benim evladım da… Şimdi bunu ortaya koyan arkadaşlar hem partimizi hem Didim’i bence birazcık rencide ediyorlar. Benim oğlum siyasetin içerisinde olan birisi. Buraya geleli daha yeni 2 yıl oldu. Benim çocuğum ailem tabii ki benim yanımda duracak ama benim siyasi bir geçmişim var. Hani bunu konuşanlar bence sonradan dışarıdan gelen Didim'e kendisine kabul ettiremeyen veya burada olup da kendi çıkarları için hareket edip de buna zemin bulamayanların söylemleridir. Benim oğlum sizin enişteniz olur. Bu şekilde konuşarak yıpratmaya çalışıyorlar. Benim bir geçmişim var. Ben kendi siyasi geçmişimle buradayım" şeklinde konuştu.
“HİZMET İÇİN YOLA ÇIKTI; BANA GÜVENSİNLER”
Didim’deki birlik ve beraberliğe yönelikte konuşan Gençay “Biz Didim'de birlik beraberlikle barış içerisinde yaşayacağız. Belediye olarak zaten gerekli olan hizmetleri yapacağız. Bununla ilgili de önümüzdeki 5, 10 gün içerisinde gerekli basın açıklamasını ve toplantılarımızı yapacağız. Hangi projeleri yapacağımıza ama bundan da önce toplumumuzda barış dilenin konuşulması lazım. Aramızdaki kırgınlıkların, küskünlüklerin ortadan kaldırılması lazım. Hizmet etmek amacıyla yola çıktık. Kişisel çıkarlarımız ön planda olmadı. Hiç kimseyi ayrıştırmadan Didim’de yaşayan Didimliler olarak burada çok huzurlu yaşayacağız. Hiçbir çocuğumuzla benim belediye başkanlığım süresi içerisinde yatağına aç girmeyecek. Nasıl ki özlem başkanım bunu başardı. Onunla beraber ben de Didim'de bunu başaracağım. Kadınlarımıza sahip çıkalım, en iyi onları anlayacak dertlerini dinleyecek kişi kadındır. Kadınlara sahip çıkıp yanında olmalarını istiyorum ve bütün sorunlarında çözüm anlamında beni yanlarında bulacaklar.” diyerek rekor oyla seçimi kazanacaklarını kaydetti.
Didim’in en önemli sorununun istihdam olduğunu kentin turizm ve tarım kenti olduğunu ifade eden Gençay “Ben Didimlilerin hepsini çok seviyorum. Didim için hizmet etmeye geliyorum. Bana inansınlar ve güvensinler.” dedi.