Virüs şarkıyı, türküyü sevmez!

Bu aralar basında ilgili haberleri okumaktan usansak ta, her geçen gün zirve yapan bu haberleri daha DİKKATLİ İZLİYORUZ.

Ölümler çoğaldıkça, DAHA DİKKATLE İZLEYECEĞİZ, OKUYACAĞIZ.

Salgın hastalıkla ilgili son iki aydır her gün bir önceki günden çok, korona virüsü ile yatıyor, kalkıyoruz. İşin vahametini yeni anlamaya başladık.

Yakında, korona ile ilgili şarkılar bestelenirse hiç şaşırmam. Biz işin her zaman olduğu gibi ülkece medyatik ve eğlenceli tarafındayız.

Hatırlarsanız İtalya’da vatandaşlar, korona ile ilgili alay edercesine evlerinin balkonundan şarkı ve türküler söyleyerek günlerini geçirmeye başladı.

İtalya günde 300-400 ölü verince şarkı türküyü bıraktılar, balkonlardan kayboldular. Ölümcül hastalığa teslim oldular.

**

ÇABUK HAREKET ETME NASIL OLUR?

Salgın hastalık Çin’de başlamıştı adamlar 2 ay gibi kısa süre içinde önce, 15 dakikada mikrobu tespit eden HIZLI TANI KİTLERİNİ BULDULAR.

Daha sonra aşısını bulup pazarlamasını yapıyorlar. Türkiye’den 15 milyon sipariş yapıldığını en yetkili ağızlardan duydum. Hızlı hareket etmek İŞTE BÖYLE OLUR.

İran Sağlık Bakanı, virüsün ilacını ve aşısını bulduklarını 15 gün içinde dünyaya dağıtmaya başlayacaklarını açıkladı.

SALGIN ÇALIMI SEVMEZ, TEDBİR İSTER. İddia ediyorum biz hala işin ciddiyetini anlamış değiliz. Konuşan kaynaklar çoğaldıkça, alınan tedbirlerde sulanmaya başladı

Hatırlayın.. Tedbirde bile torpili yaşadık. Yurt dışından gelip toplu olarak gözetim altına alınacak kişileri götüren, aracın önüne kesen polisler, milletin gözü önünde otobüsten bir genç kızı alıp götürdüler.

Şu an sokağa çıkma yasağı olan Fransa’da izin belgesiz sokağa çıkan bir Fransız tutuklanıyor.

Bizde ise bırakın vatandaşı, devlet yetkililerinin bile işin ciddiyetinde olmadığını göstermiyor mu?

**

VIZ GELİR, TIRIS GİDERMİŞ!

Salgın hastalıklar, zengin fakir tanımıyor. HALA BUNUN FARKINA VARAMADIK.

Ülkemizdeki şu Türkmenlerin yaptığına bir bakın.

Adetleriymiş, salgın hastalıklara karşı alkolle vücutlarını yıkıyorlarmış, alkolü de adetleri gereği içiyorlar.

 SONUÇ; 21 ölü. Bir o kadarı da hastanelerde şifa arıyor. Günahtır, yazıktır. 21’inci asırda böyle bir şey yapılır mı? Böyle batıl inançlar ne yazık ki hala yaşıyor.

Yine Adana’da bir vatandaşımız kabadayı havalarında. Korona virüsüne rest çekiyor. Ne diyor?

“ADANALIYAM, ADAMIN HASIYAM, KORONA MI? ALIRIM AYAĞIMIN ALTINA

BANA VIZ GELİR TIRIS GİDER” diye restini çekiyor.

5 gün sonra KORONA virüsü kapıyor. Şimdi kendisinden ses seda yok. Yoğun bakımda hayata tutunmaya çalışıyor.

 Bunları yazarken aklıma yel değirmenlerine, KILICI İLE SALDIRAN DON KİŞOT geliyor.

Biz buyuz işte!

**

SORUN YENİ Mİ BAŞLIYOR?

Ülkemiz uzun zaman sonra ilk kez böyle bir ulusal tehditle karşı karşıya.

Çok başarılı tedbirler almış görünsek te, uygulamada disiplin ve kararlılık olmayınca başarı yakalanamıyor.

Umreden dönüş olayındaki devletimizin hoş görülü davranışı başımıza iş açacağa benziyor.

Özellikle Umre’den Aydın’a dönen 256 kişilik grubunun gözetim altına alınmaması, imza karşılığı evlerine gönderilmesi bakalım nasıl sonuçlar doğuracak.

Ben bu kişilerden ikisinin evine gittim belki de gazeteci olduğumdan göstermediler. Bana bu konuda eleştiren dostlarıma hak veriyorum.

Ancak ben gördüğümü yazmalıydım öylede yaptım. Şimdilik sessiz bir bekleyiş var. Esnafın durumu her geçen gün kötüleşiyor. İflaslar patlar mı patlar.

Neye dönüşür? Panik başlar mı? neler olur bilmem.

Ölüme endeksli bu hastalık insanlarımıza her şeyi yaptırabilir. “DEVLET MİLLET ELELE” sloganının tam zamanı diyorum.

65 yaş üstü kişilere sokağa çıkma yasağı çok yerinde bir karar. Devlet, vatandaşım yaşamalı diyor... Ama vatandaş sana ne der gibi davranıyor.

**

YÖNETİCİLER NAZİLLİ’DEN, BAKANLAR ÇEVREDEN!

Biraz Korona virüsünden uzaklaşalım istiyorum.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Özlem Çerçioğlu Nazilli’mizin kızıdır. Aydın’a milletvekili olarak hizmetlerinden sonra, 1 dönem Aydın Belediye ve 2 dönemdir de Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı olarak hizmet veriyor.

Yine CHP Aydın İl Başkanı sayın Ali Çankır’da Nazillili bir eczacıdır. Özlem Çerçioğlu ile iyi diyaloğu, kendisine Aydın İl Başkanlığını getirdi.

MHP İl Başkanı hepimizin malumu olduğu üzere Nazilli eski Belediye Başkanı HALUK ALICIK, MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu’nun ince ayarı ile Aydın İl Başkanlığına getirildi. Cümle alem, Haluk Alıcık’ın, Depboylu’nun milletvekilliğine mani olduğunu biliyor.

 Sayın Alıcık, İl başkanı olarak çok çalışacak, sayın Depboylu’nun yeniden vekil seçilmesini sağlayacak. Görevi bu. Bunun için il başkanı oldu.

Bazı partililerin, Sayın Depboylu’nun milletvekili seçimlerinde Aydın dışından bir ilden milletvekili adayı olacağını, Alıcık’ın da Aydın’dan 1 sıra milletvekili adayı olacağı söylentilerini yaymaya çalışıyor.

Ben bunu. OLMAYACAK DUAYA AMİN DEMEK OLUR DİYORUM. Zaman her şeyin ilacıdır. Göreceğiz.

Gelelim AK Parti’ye Aydın’a İl Başkanı olmasının önü 2 kez kesilen, Nazilli eski Belediye Başkanı Esat Ergüler’in ismi yine dillerde dolaşmaya başladı.

Ateş olmayan yerden duman çıkmaz derler.

Görevden alınıp tekrar göreve getirilen sayın Ömer Özmen’in isminin hala açıklanmamış olması bu dedikodulara neden oluyor diye düşünüyorum.

Sayın Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ege’de geniş kapsamlı bir değişim isteği, bu söylentileri de güçlendiriyor.

Ben yine de sayın Ömer Özmen’in İl Başkanlığında en güçlü isim diyorum. Sayın Cumhurbaşkanının Özmen’i 2 kez mağdur edeceğine inanmıyorum.

Genel Başkan Yardımcısı sayın Numan Kurtulmuş bunu sağlayacak güçtedir.

Eğer Esat Ergüler, AK Parti Aydın İl Başkanı olursa, Aydın’da Nazillili 3’üncü İl Başkanı olacak. YÖNETİCİLERİ, MİLLETVEKİLLERİ VE GENEL BAŞKAN YARDIMCILARI BOL OLAN NAZİLLİ, NE YAZIK Kİ KENDİ İÇİNDEN BİR BAKAN ÇIKARAMIYOR.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Erdoğan Eker - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Aydın Ses Gazetesi, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 213 16 50
Reklam bilgi

Anket Sitemizi nasıl buldunuz?