Güvenliği tehdit'e millet cevap verdi!

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı akşamı, Nazilli’de gerçekleştirilen muhteşem Cumhuriyet yürüyüşünü izledim.

7’den 70’e Cumhuriyet aşkına, ANNE-BABA, DEDENİNE, geleceğimiz olan ÖĞRENCİLERİMİZ muhteşem bir kalabalıkla Nazilli’de Cumhuriyet yürüyüşünü gerçekleştirdiler.

Bu yürüyüş bir kez daha milletimizin Cumhuriyete olan aşkını, sevgisini gösterdi.

Mehmet Akif; “KORKMA, SÖNMEZ BU ŞAFAKLARDA YÜZEN AL SANCAK” sözünü boşuna söylememiş.

Mustafa Kemal Atatürk, TÜRK GENÇLİĞİNE hitabında gençliğine güvenini ifade ederken, ne diyor? 

“Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler.

Hatta bu iktidar sahipleri şahsi menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr-ü zaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir.

EY TÜRK İSTİKBALİ’NİN EVLADI! İŞTE, BU AHVAL VE ŞERAİT İÇİNDE DAHİ VAZİFEN, TÜRK İSTİKLÂL VE CUMHURİYETİ'Nİ KURTARMAKTIR! MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET, DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR! (1927)”

İşte Atatürk’ün Türk Gençliğine olan güveni budur. Kimse Türk Gençliğini milletin geleceği konusunda ilgisiz görmesin. Cumhuriyet mitingi, Yurt ve Cumhuriyet sevgisinin ölmezliğinin göstergesidir.

 Dünyada hiçbir ulus, geleceğine Cumhuriyetine bu kadar içten sarılamaz.

Nevşehir Valiliği’nin cumhuriyet yürüyüşünü yasaklamasına en güzel cevabı TÜRK MİLLETİ CUMHURİYET YÜRÜYÜŞLERİ İLE GÖSTERMİŞTİR. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

**

“DEVLET BABA” GİZLİ FAİZCİ Mİ?

Son zamanlarda, faizlerdeki ve dövizdeki inişli çıkışlı gelişmeleri kestirmek mümkün değil.

Bu kırılganlığı ülke ekonomisi açısından nasıl değerlendirmek lazım bilmiyorum.

Bir Avukat arkadaş feryat ediyor.

- Vergi ve sigorta borcumu yapılandırmak için vergi dairesine gittim. Aylık yüzde 1.8’den yapılandırdılar.

Oysa bankalar yüzde 1,2’den TÜKETİCİ KREDİSİ veriyor. Niye devlet borçlusundan yüksek faiz alıyor? diye yakındı.

Gerçekten ilginç bir durum. Araştırmak istedim.

Çiftçiye, çiftçi kredisi veren devlet bankası olan Ziraat Bankası’na gittim.

Banka genel kurulu, çiftçi kredilerinden aldığı yıllık faizi yüzde 5’ten, yüzde 10’a çıkarmış. Bunu bankada ilk ağızdan öğrendim.

Bankalar her ay faiz indirimi uygularken devlet bankasının çiftçiye verdiği krediden aldığı faize zam yapmasına akıl mantık erdiremedim.

İster istemez içimden, “ele veriyor talkımı kendi yiyor salkımı” diye düşünüp, “DEVLET BABA GİZLİ FAİZCİ Mİ?” DİYE DÜŞÜNDÜM.

**

SÜMERBANK TEKRAR AÇILACAKMIŞ!

2000’li yılların başında kapatılan Sümerbank’ın açılması için proje çalışmalarının yapıldığı facebook sayfalarına yansımış. Acı acı gülümsedim.

Satılmış, kapatılmış bir fabrikanın kalmadığı bir dönemde nasıl Sümerbank yeniden açılır diye düşündüm.

Bu düşünceleri akıl tutulması kabul ettim. Hiç ölünün dirildiğini gördük mü? Diye düşündüm.

Rahmetli Süleyman Demirel’in ifadesiyle, “ABESTLE İŞTİGAL ETME” sözü aklıma geldi.

Hatta bunu “ÖLÜNÜN DİRİLMESİ GİBİ” kabul ettim.

 Ne derseniz deyin. Ben bunu olmayacak duaya amin demek gibi bir şey diyorum.

Ne kadarda olmaz işlerle uğraşıyoruz. Bu ilginç haberi, ilk kez eski belediye başkan adaylarımızın FACEBOOK sayfasında rastladım.

Habere büyük tepki geldiğini görmek doğrusu hoşuma gitti. Eminim batı ülkelerinde böyle iddialarla uğraşanlara klinik vaka diye tedavi altına alırlar.

 Bizden başka böyle havai düşüncelerle vakit kaybeden olmaz. Çünkü insanoğlu zamana karşı bir yarış içinde teknoloji, iletişim savaşı veriyor. Biz ise fabrika satmakla, kapatmakla kendimizle yarışıyoruz.

Bak halk ozanlarından biri ne diyor? “BURASI MUŞTUR YOLU YOKUŞTUR. GİDEN GELMİYOR ACEP NE İŞTİR” birazda olacak işlerimiz için gerçekleşecek projelerle uğraşalım.

**

PKK’NIN YENİ HEDEFİ Mİ?
 Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, İngiltere'nin başkenti Londra'da terör örgütü PKK destekçilerinin saldırısına uğradı.

Devlet güçleri karşısında yok olan PKK’nın bundan sonra yurt dışında vatandaşlarımıza karşı olacağı anlaşılıyor. Sancaktepe Belediye Başkanına karşı yapılan saldırı bunu gösteriyor.

Ayrıca PKK yandaşlarının Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan pankartlar taşıdığını ve Türkiye'yi sivilleri öldürmekle suçladıklarını görüldü.

Döğücü, "Yalan, iftira ve hakaretlere sessiz kalamazdık, kalmadık da. 'Yalan söylüyorsunuz' diye bağırdım. Üzerimize bayrak sopaları ve yumruklarla saldırdılar. Yanımızda sadece iki polis vardı onlar da çok yetersiz kaldılar." ifadesi tehlikenin hedefini ve şeklini göstermesi açısından oldukça ilginç geldi. Artık lami cimi yok. Tek yol milletçe; “BİRBİRİMİZE SARILMAK, TEK SES, TEK YÜREK OLMAKTAN” geçiyor.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Erdoğan Eker - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Aydın Ses Gazetesi, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 213 16 50
Reklam bilgi

Anket Sitemizi nasıl buldunuz?