'Çamur at, izi kalsın' tutmaz!

AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, toplum önünde nezaketi, kibarlığı ve dürüstlüğü ile öne çıkmış bir milletvekilidir.

Son Başbakan, İzmir Milletvekili sayın Binali Yıldırım’ın Aydın Adnan Menderes Üniversitesine ziyaretinde protokolün yürüyüşü sırasında Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na omuz vurarak kendine yol açtığına dair haberi okuyunca bu açıklamayı yapma gereği duydum.

Sayın Mustafa Savaş, 31 Mart seçimlerinde Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Nazilli’de Belediyeye ait HANGAR CAFE’de seçim startı vermek için AK Parti ve MHP teşkilatı ile sabah kahvaltısında buluşmuştu.

Yaptığı konuşmada aynen şunları söylemişti. “ARKADAŞLAR SEÇİMDE RAKİBİMİZ BİR HANIMEFENDİ. SAYIN ÖZLEM ÇERÇİOĞLU OLDUĞUNU UNUTMAYALIM. ONA KARŞI NEZAKETİ ELDEN BIRAKMAYACAĞIZ. HEPİNİZDEN RİCAM BU ANLAYIŞ İÇİNDE SEÇİM ÇALIŞMALARIMIZI YAPMAK” DEMİŞTİ.

Bu sözü ile kahvaltıya katılanlardan büyük alkış almıştı. Bu anlayıştaki Mustafa Savaş mı? Sayın Özlem Çerçioğlu’na omuz atacak. Buna ÇAMUR AT İZİ KALSIN ANLAYIŞIDA TUTMAZ…

**
NAZİLLİ BELEDİYESİ’NDE 5 DENETİMLİ İMZA!

Geçtiğimiz günlerde iki Harita Mühendisi ve Mimar arkadaşla sohbet ediyoruz.

Konu dereden, tepeden sonra belediyenin imar işlerinde uyguladığı prosedüre geldi.

Harita Mühendisi arkadaş anlatmaya başladı.

- Bir tapu üzerinde ifraz çalışması yapıyoruz. Evrakları, tamamlayıp, tasdik olması için belediyeye gönderiyoruz.

İlgili, İmar ve Fen İşleri’nin incelemesinden sonra dosyanın belediye başkanının tasdik etmesini bekliyorum. Birkaç günlük bir iş.

Nerdeee…

Bizim evraklar her belediye başkan yardımcısı ve başkan vekilinin incelenmesinden geçiyor. Çoğu mesleğiyle hiç uyuşmayan arkadaşlar.

Her biri bir hafta incelese tam 5 hafta yapar. Daha sonrada başkanın önüne geliyor. Uzunca bir süre korkunç zaman kaybı. Bu bürokrasi işlem yeniden düzenlenmeli.

Mühendis arkadaşlar, “Böyle bir uygulamayı hiçbir belediyede görmek mümkün değil” diye yakınıyor.

**

ZAMAN ÇOK ÖNEMLİ!

Harita mühendisinin yakınmasını haklı gördüm.

Bürokraside en büyük sıkıntı zaman kaybı oluyor. Yeni Belediye Başkanı henüz, 6 aylık.

Yaptığı işleri iyi denetlemek, Yanlışı en aza indirmek toplumsal tepki yaratmamak için, böyle bir uygulama istemiş olabilir.

 Zaman içinde kadrosu oturdukça bu yanlışları kendisi de mutlaka görecektir.

Ancak başkan yardımlarının ve vekillerinin çoğunun da bu işin uzmanı olmadığını, uzman olmayan kişilerin dosyayı incelemediğinin fuzuli olduğunu kendisi de inanacaktır.

Böyle ipe un sermek gibi uygulamaları da düzelteceğine inanıyorum.

Daha işin başında olan, Başkan Kürşat Engin Özcan’ın belediye çalışmaları ile ilgili kafasında 40 tilkinin dolaştığını tahmin ediyorum. Zamanın, en etkili ilacı olduğunu düşünüyorum.

Bu çalışma sistemi ile SALDIM ÇAYIRA MEVLAM KAYIRA anlayışı ile bu işleri kendi haline bırakmayacağını düşünüyorum.

**

PARTİLERDE KONGRE HAZIRLIKLARI HIZLANDI!

AK Parti ve CHP, parti içi kongre sürecine girdi. Nazilli’de bu kapsamda partilerde hummalı çalışmaları görmekte mümkün.

Nazilli’de AK Parti ve CHP’de parti içi kongre hazırlıkları hız kazandı.

AK Parti bu konuda daha şanslı ve rahat. Milletvekili Bekir Kuvvet Erim’in son genel seçimlerde AK Parti’nin Nazilli’den birinci parti çıkmasını başardı. Tabi ki bundan başka birçok nedenlerde var.

Nazilli AK Parti’nin bu başarısı, Aydın’da partisinin 4. Milletvekili çıkmasını sağladı.

Sayın Vekilin yeni başkan arayışı içine gireceğine inanmıyorum.

Şu andaki İlçe Başkanı Mustafa Abak, 4 yıl Kuyucak’ta AK Parti İlçe Başkanlığı yapmış, tecrübeli bir başkan.

Aynı zamanda bir hukukçu. Kuvvet Erim’le iyi bir uyum süreci yaşayacağına inanıyorum. Eski İlçe Başkanı Bülent Sayar’ı yeniden başkan seçtirmek istediğine inanmıyorum.

“Belediye başkan adayı olacağım” diye ilçe başkanlığından ayrılan ve bu makamı kaybeden Sayar, şu anda Büyükşehir Belediyesi’nde ve Nazilli Belediyesi’nde etkili meclis üyeliği görevini sürdürüyor.

Sanırım bu görevlerini hem kendisi hem de partisi kaybetmek istemez. Başka adaylar çıkar mı bilmiyorum. Sadece, Erim’in olurunu almayan bir kişinin aday olacağını inanmıyorum. Unutulmasın Nazilli dosyası çok kabarık olan Nazilli AK Parti son 7 yılda 5 ilçe başkanı geldi gitti.

**

CHP NE YAPACAK!

AK Parti gibi, CHP’de ilçe kongresine hazırlanıyor. CHP’liler yerel seçim öncesi yaşanan durumdan, kıssadan hisse çıkarmalı.

Partide büyük emeği olan Cavit YENİPAZARLI, abilerinin yaşadığı süreç gözden ırak tutulmamalı.

Parti genel merkezleri ve genel başkanlar ne kadar parti içi demokrasiyi savunursa savunsunlar bunlar lafta kalıyor. Parti içi uygulamalarda bunları göremiyorsunuz.

Bu nedenle Nazilli CHP hep kaynayan kazan görüntüsü veriyor. Nazilli’de CHP’nin huzur bulması ancak radikal kararlarla mümkün olur.

Bugüne kadar Nazilli’de acımasız aynı isimlerle grup çekişmesi yaşayan Nazilli CHP’de, hedefi olan partililer yani (belediye başkanı, milletvekili hedefi olan partililer) bir kenara oturacak, saygın bir abi olarak anılacak. Gençlerin bu şekilde, önünü açılacak. Partinin güç odakları bellidir. Tabanda güçlü olmanın bir fayda sağlamadığı da hep yaşandı.

 Bunlara karşı direnmek bir yerde DON KİŞOTLUK yapmaya benziyor. Parti içinden gelen üretken gençler bu anlayışın altında eziliyor.

Partide cazgırlar mücadelesi son bulacak. Rahmetli Eşref Özel, rahmetli Ahmet Şensan partilerinde böyle lider oldular. Daha sonrada belediye başkanlığını kazandılar.

Bu süreçte CHP bunu başarırsa, Nazilli’de gücü bir TIK değil, iki TIK artar. Yoksa her şey; ESKİ TAS ESKİ HAMAM gibi gitmeye devam eder.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Erdoğan Eker - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aydin Markaları

Aydın Ses Gazetesi, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 213 16 50
Reklam bilgi

Anket Sitemizi nasıl buldunuz?