Son anketler ne diyor?

Son yapılan anketler AK Parti’deki düşüşün meylinin devam ettiğini gösteriyor.

Son zamanlarda özellikle Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın atakları AK Parti’nin düşüşünü durduramıyor.

Uzmanlar, bu düşüşte israfın, yaşanan ekonomik krizin, Suriyeliler sorunu ve işsizliğin ilk sıralarda olduğunu belirtiyor.

“BU SÜRECİ İYİ KULLANAN CHP’NİN İLK KEZ ANKETLERDE KIL FARKIYLADA OLSA İLK SIRAYI ALDIĞINI” açıkladılar.

Önümüzdeki sürecin AK Parti için hayati önem taşıdığı ortaya çıktı.

Anketlerde CHP ve AK Parti yüzde 32’lerde gezerken, HDP’nin yüzde 14, MHP’nin yüzde 11, İYİ Parti’nin yüzde 8 ve Saadet Partisi’nin de yüzde 2’lerde gezdiği açıklandı.

Yeni kurulacak partiler için bir anket daha yayınlandı! Bu ankete göre sayın Babacan, AK Parti'den yüzde 4,5 oy alıyor, Davutoğlu’nun ise yüzde 3 civarında oy alacağı ifade ediliyor.

**

DENİZLER NE KADAR YÜKSELECEK?

Bilim insanları okyanusların önceki tahminlerinin aksine çok daha hızlı bir şekilde ısındığını ve deniz seviyelerinin bu yüzyılın sonuna kadar yüzde 30 oranında yükselmesinin beklendiğini açıkladı.

Science dergisinde yayımlanan yeni bir analiz, okyanusların 5 yıl önceki Birleşmiş Milletler (BM) raporunda yer alan, tahminlerden yüzde 40 daha hızlı ısındığını ortaya koydu.

Okyanus sıcaklıklarının birkaç yıl boyunca rekor kırdığı ve okyanuslarda ölçülen en yüksek sıcaklığın 2018'de yaşandığı belirtilen araştırmada, “Deniz seviyelerinin bu yüzyılın sonuna kadar yüzde 30 yükselmesinin” beklendiği bildirildi.

Kuzey kutbunun, tarihinin en sıcak 5 yılını geçirdiğini belirten araştırmacıların görüşüne göre; eğer emisyonlar mevcut eksende devam ederse, dünya denizlerinin 2100 yılına kadar 62 cm ile 238 cm arasında yükselmesinin çok muhtemel olduğu yönünde, birleşiyorlar.

Buna göre, Isınan okyanuslar fırtına, kasırga ve şiddetli yağışların artmasında da önemli bir faktör olarak görülüyor. Dünyamıza ait bu raporlar hem ürkütücü hem de düşündürücü.

**

HAİNLER İÇİMİZDE!

Geçen hafta Cuma günü 5,8 büyüklüğünde depremle sallanan İstanbul’da çok şükür can ve mal kaybı olmadı. 24 saat olmadan 80 artçı depremin olması milletimizi elbette korkuttu.

Böyle zamanlarda milli birlik ve beraberlik duygularımız ortaya çıkar. Dayanışmamız en üst seviyeye çıkar.

Depremin bir doğal afet olduğunu biliriz. 1999 yılında Düzce depremi ile bunu en acı bir şekilde yaşadık.

Ne acıdır ki böyle zamanda sosyal medyayı kullanıp, “DEPREMLERİN DEVAM EDECEĞİ İDDİA EDİLİYOR. OKULLAR BİR HAFTA TATİL, BOGAZDA KÖPRÜLERİN KABOLARI KOPTU” gibi asılsız haberleri yayarak milleti tedirgin etmek millet düşmanlığının ta kendisidir. Milletin huzurunu bozmağa çalışan bu insanlar iç düşmanlarımızın ta kendisidir. Cezalandırılmalıdırlar.

**

NAZİLLİ, ÜZÜCÜ BİR HAFTAYI, GERİDE BIRAKTI!

Nazilli üzüntü verici acı bir haftayı geride bıraktı.

 Anavatan Partisi eski Aydın milletvekili ve Nazilli eski belediye başkanı, hizmet adamı, işadamı Mehmet Yüzügüler’i, Kızıldere Mahallesi’nde 2 dönem muhtarlık yapmış, sevilen insan Ali Pekel’i kaybetti.

Yine Nazilli’de sevilen isim Kızılay Şube Başkanı Mevlüt Günay’ın, Eskişehir’de görev yapan sınıf öğretmeni 2 çocuk annesi olan kızı Selma Günay Çelik hakkın rahmetine kavuştu.

Bu kara haftada 5 gün içinde tam Nazilli’de 11 ölüm gerçekleşti.

 Hakkın rahmetine kavuşanların mekanları cennet olsun diyoruz. Yakınlarına ve sevenlerine sabırlar diliyorum. Allah’ım böyle kara bir haftayı Nazilli’ye tekrar yaşatmasın diyorum.

**

GEREKLİMİYDİ BAŞKAN?

Belediyelerimizin yaşadığı israf döneminden sonra birçok belediyemizin, araçlarına benzin alamayacak duruma geldiğini hepimiz biliyoruz.

Her belediyenin parasına göre ayağını uzattığı bir dönem yaşıyoruz. Nazilli Belediyesi de 100 milyonu aşan bir borç yükü ile yeni dönemi devraldı.

Duyduk ki; 20 Ekim’de kimler istediyse Nazilli’de at yarışları yapılacakmış.

Bu düzenlemeyi yapanlar, Baş ata 35 bin lira ödül koymuş. Toplamda 150 bin liraya yakın ödül dağıtılacak.

Oysa geçmişte yapılan Rahvan At yarışlarında dağıtılacak ödül tutarı 50 bin lirayı, Başa verilen ödülde 15-20 bin lirayı geçmezdi.

 Belediyemizin maddi sıkıntı içindeyken, Özellikle at yarışlarının ücretsiz izlendiğini de düşünürsek gereksiz masraflı bir organizasyon olarak gördüm.

Belediyemizin, belediye önünde sergilediği yeni alınmış HİZMET ARAÇLARI milletten taktir görürken, bir o kadarda At yarışlarını gereksiz gördüklerini izledim.

Sayın belediye başkan Kürşat Engin Özcan’ın, “Gelecek yıllarda daha temkinli olacağız” sözünün üzerine bir yorum yapmanın gerek olmadığını düşünüyorum. Başkanım unutmasın ki, 150 bin lira EN AZ 2 HİZMET ARAÇ PARASI YAPAR…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Erdoğan Eker - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Aydın Ses Gazetesi, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 213 16 50
Reklam bilgi

Anket Sitemizi nasıl buldunuz?