Hastane kantinlerini kim denetliyor?

Günlerden 10 Ocak günüydü. Benim ve eşimin en güzel günlerinden birisiydi. Çünkü oğlumuz Yiğithan’ın ilk mürüvvetini gördük. Haftalar öncesinden Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nden aldığımız sünnet randevusu olan o güzel ve bir o kadar da o heyecanlı gün gelip çatmıştı. Bir gün öncesinden doktorumuz Yağmur Arpaz hanımefendinin sekreteri bizi arayıp sünnet için gerekli malzeme ve evrakları bize bildirmişti. Oğlumuz henüz daha 4 aylık olduğu için gerekli malzemeler arasında pet bardak da vardı. Neyse ki diğer malzemeleri alıp hastaneye geldiğimizde pet bardağı almayı unuttuğumuzun farkına vardık. Acele bir şekilde istenilen köpük pet bardaktan 5-10 tane almak için hastane kantinine gittim. Neyse ki kantinci hanımefendi Allah’tan ilk başta pet bardakların adet fiyatını söyledi de kazıklanmaktan bir an olsun kurtulduk. Evet bir bardak çay kahvehanelerde, çay ocaklarında, kafelerde, 1 ile 2 lira arasındayken, kantinci hanımefendi bize sadece iki köpük boş pet bardağı 1.25 liradan 2,5 liraya satıverdi. Bir an olsun kantinci mi olsam diye aklımdan hani geçmedi değil. Size pek inandırıcı gelmeyebilir ama bu hastanenin kantini sadece sünnet için pet bardak satsa inanın yine köşelik olur. Çünkü bir pet bardaktan karı 1.21 lira. İnternet ortamından karton pet bardak fiyatlarına baktım. 3 bin adet karton pet bardak 140 lira. Yani sizin anlayacağınız internetten alacak olduğumuz bir pet bardağın birim fiyatı 0.04 kuruş. Eğer ki pet bardağı internetten almış olsaydım 2.50 liraya 54 adet köpük pet bardak satın alacaktım. Evet bizim ağzımız, dilimiz, paramız, cebimiz yandı. 

***

Evet yandı ki hem ne yandı. O gün telaşla pet bardak aldıktan sonra fiş kestirmeyi unutmuşum. Ben yaşadığım bu olayı değerli Aydınlılarla paylaşmak istediğim için 15 Ocak Pazartesi günü oğlumuzun kontrolü için tekrar hastaneye gitme fırsatımız oldu. Bu sefer iki adet daha pet bardak aldım ama fiş alıp olayı belgelendirdim. Kasadaki hanımefendi uzun uğraşlar sonunda 2.50 lira yerine 3 lira fiş kesti. Ayrıca pet bardağa fiş kesemeyen hanımefendi suya fiş kesmişti. Sizin anlayacağınız bu kantinde tam bir karmaşa hakim. Değerli Aydınlılar siz siz olun sakın bu hastanenin kantininden pet bardak alayım demeyin. Biz insani olarak duyarlılığımızı köşemizden bildirelim dedik. İnşallah hiç kimse buna benzer kazıklanma olaylarıyla bir daha karşı karşıya kalmaz. Ben buradan hastane kantinlerini denetleyen kurum ve kuruluşlara bu konuda biraz daha duyarlı olmaya davet ediyorum. Bu yetkililer bir gün bu kantine müşteri olarak gitsin ve sünnet ibaresini kullanarak iki adet boş pet bardak alsın. Eminim o zaman işin ciddiyetini anlayacaklar. Buradan kantin işletmecisine de seslenmek istiyorum. Eh be kardeşim Allah rızası için biraz vicdan, biraz vicdan, biraz vicdan. Kalın sağlıcakla…  

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mehmet Sarıkaya - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

02

Melike -

Hastane kantinleri meyvesuyu gıda maddeleri vs ihtiyaç temin etmekte mecbur olduğumuzdaki alınanlardan

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Ocak 10:18
01

Hakkı -

Kazıklanma hissini ysşamak için ayda bir hastane kantinlerine uğruyorum çok zevk alıyorum...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Ocak 10:18

Aydin Markaları

Aydın Ses Gazetesi, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 213 16 50
Reklam bilgi

Anket Sitemizi nasıl buldunuz?