Çocuk olmak

Belki ağlayarak başlıyoruz hepimiz hayata ama tertemiz saf bir melek gibi geliyoruz dünyaya. Çocuk olmak hayata tertemiz masum bir kalple başlamak. Zamanın da çocukluğumuzun kıymetini bilemedik. Nasıl bile bilirdik onu da bilmiyorum çocuktuk çünkü, büyüdüğümüz de bizi neler bekliyor, neler yaşayacağız bunları tahmin etmemiz mümkün değildi zaten. Gün gelip o çocukluk yıllarımızı özleyeceğimiz aklımıza bile gelmezdi. Özledim ailemin başımın üstüne titreyip hep ben iyi miyim diye bakmasını. Hastalandığımda baş ucuma koşmasını. Özledim çocuk olmayı. Çocuk olmak ne güzel bir şeymiş aslında. Çocukken anlamamışım bir hata etmişim, keşke çocukluğumu bilseydim. Hayatı tadında yaşasaydım. Ama ne bileyim işte adı üstünde çocuktuk. Şimdi ailem yanımda değil, arkadaşlarım yanımda değil, en yüksek mevkide bile olsam yalnızım. Çocukken herkes yanımdaydı şimdi kimse yanımda değil. Keşke keşke keşke demenin artık hiçbir şeye faydası yok. Çünkü geçti o zamanlar geçti. Nasıl kıymetini bilmemişim. O zamanları çürüterek geçirmişim nasıl. Kimi zaman kendi hatalarımla keşkelerim oldu, kimi zaman da çok yakınımda ki inandığım, güvendiğim insanlara çok fazla değer verip sonrasında keşkeler yaşadım. Ve yine keşkeler hiç bitmiyor ki üzülüyorsun, inciniyorsun ve en acı haliyle kırılıyorsun ama değişen bir şey yok. Hala fedakar hala alttan alarak devam ediyorsun.

Her şeye rağmen güzel olansa içinizdeki o çocuğu yaşata biliyorsanız mutlusunuz işte. Bir yanınız hep çocuk kalmaya devam ediyorsa hayatın güzelliğini oradan yakalaya biliyorsunuz. Ve en güzeli de bir gün sizin de bir çocuk sahibi olmanız işte bütün hayatınız onun üzerine kuruluyor. Dünyanın en güzel duygusu bir çocuk sahibi olmak, çocuk gibi düşünmek, çocuk gibi gülmek, bir çocuğu çok değerli bir cevheri işler gibi milim milim işlemek. Her şeyden daha fazla değer verilmelidir o masum varlıklara. Savunmasız sizden yardım bekler gibi gözünüzün içine bakıp sevgi şefkat bekleyen o minik yüreklere onlara verilen emek, onlara duyulan saygı ve kendilerine verilen emek inanın bir gün bir çiçek demeti verilir gibi sunulacaktır size. 

Dünyamız çok kötü çocuklar çok masum, saf, temiz onlara keşkelerle dolu bir hayat bırakmamak için elimizden geleni yapmalıyız.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Handan Yalçın - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Aydın Ses Gazetesi, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 213 16 50
Reklam bilgi

Anket Sitemizi nasıl buldunuz?