Fırtına Öncesi Sessizlik

CHP teşkilatları rahatsız. Bir yanda gücün yanında saf tutanlar var. Bu sağcı bir partide olsa şaşırmam. Lidere kayıtsız şartsız tam bağlılık normal karşılanabilir. Ama sosyal demokrat olduğunu tüzüğüne yazan bir partinin genel başkanının ve yönetiminin faşizan bir tutum sergileyerek kongre delegeleri üzerinde baskı oluşturmaya çalışmasını asla kabul edemem. Bu haliyle CHP’nin halinin içler acısı olduğunu görebiliyoruz. 

Şu an için 8 ay sonra yapılacak yerel seçimler en büyük silah. Ve görünen o ki önümüzdeki haftalarda M.İnce’ye desteğini açıklayan hiç kimsenin bir daha CHP’de siyaset yapma şansı kalmayacak gibi duruyor. Bu durumda hangi CHP’li Belediye Başkanı ya da Belediye Başkan Adayı ya da Meclis Üyesi adayı aksi bir şekilde ses yükseltebilir ki? Parti içi demokrasi buysa eğer siz demokrasiyi kendi partinizde bile yaşamıyorsunuz ki millete yaşatasınız.

Ben kafamda senaryoyu canlandırabiliyorum. Hatırlarsınız geçtiğimiz aylarda yine böyle bir kurultay çağrısı sonrası Aydınlı delegeler cümbür cemaat Ankara’nın yolunu tutmuş ve biatlarını genel merkezde sunmuşlardı. “K.Kılıçdaroğlu’na bağlıyız. Başka adaya karşıyız” şeklinde bol bol yapılan sosyal medya paylaşımları büyük ilgi görmüştü. Aydın’da sosyal demokrasiden, bireysel özgürlüklerden, seçme ve seçilme hakkından, adaletten bahseden insanların adeta Ankara’da bir etek öpmedikleri kalmıştı. 

Bu sıcağa bu kar dayanmaz. Yarın devir değişir. Belki de 9 seçimin mağlubu K.Kılıçdaroğlu yenilir. Memleketin yüzde 30’unun oyunu alan M.İnce genel başkan seçilir. O zaman bağlılık yemini edip bunu cümle aleme ilan edenlerin halini merak ediyorum. Seçimler öncesi en azından Muğla ile Aydın’ı kıyaslayacak genel merkezin Aydın’a takınacağı tavrı daha da çok merak ediyorum. Muğla BŞB. ya da İzmir BŞB nasıl bir tavır takındı? Karşılığında Aydın BŞB nasıl destek verdi/vermedi M.İnce’ye? Verilen/Verilmeyen destek fotoğraflarla kayıt altına alındı. Mavi klasörlerde saklanıyor. Günü geldiğinde tek tek açılır.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Orhan Karagöl - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (256) 213 16 50
Reklam bilgi

Anket Sitemizi nasıl buldunuz?