'Samimiyet ve Aydınspor'

‘Kendi şehrinin değerlerine sahip çıkmak’ ile ilgili ortada dönüp dolaşan birçok hadise var. Bunlardan bir tanesi tüm kamuoyunu ilgilendiren, 7’den 70’e herkesin yakından ilgilendiği, ilgilenmese de bildiği spor konusundaki, kendi şehrinin takımına sahip çıkmak… 

Kısacası Aydınspor Kulübü. 1966 yılından bu yana günümüze kadar gelen tarihi de kendi renkleri gibi siyah-beyaz olan şehrin sportif faaliyetlerdeki önderi, temsilcisi, gururu Aydınspor Kulübü, başına gelen birçok hadiseler sonrasında yeniden küllerinden doğarak ve bu kez az ama öz kendinden emin adımlarla ortaya çıktı. Emeği geçenlerden tekrar Allah razı olsun. Çok fazla irdelemeden ve kafa bulandırmadan anlatmak gerekirse; bilindiği üzere Aydınspor Kulübü şaşalı dönemlerin ardından amatör liglere kadar düşmüş, daha sonra da kulübün kapısına kilit vurulmuştu. Bunun üzerine dönemin Aydın Belediye Başkanı şuanda da Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı olan Özlem Çerçioğlu’nun, iyi niyet çerçevesinde Aydınspor isminin yok olmaması ve adının daima yaşaması için girişimlerde bulunarak Aydın Belediyespor Kulübü’nün ismi, rengi ve arması değiştirilerek Aydınspor 1923 Kulübü kuruldu. 

Aydınspor aşkıyla yanıp tutuşan kitleler, o alev sönmeden Aydınspor 1923 Kulübü’nü bağrına bastı ve sahiplendi. Önce Bölgesel Amatör Lig şampiyonluğu tüm şehri kenetledi. Ardından 3. Lig şampiyonluğu ile 2. Lig’e yükselen Aydınspor 1923’ün bu başarısı başta tüm şehirde ve Türkiye’de yankı uyandırdı. 

Ne olduysa 2. Lig’de oldu… 4 sezon 2. Lig’de mücadele eden Aydınspor 1923’ün başına gelmeyen kalmadı. Sportif Direktör olarak eski hakem Ali Aydın ve Teknik Direktör olarak da Hüsnü Özkara ikilisinin Aydın’a gelmesiyle başladı serüven… Kulüpteki ispat edilen ya da edilemeyen yolsuzluklar, hacizler, alacaklar-verecekler derken, 4 sezon tabiri caizse ite kaka ‘Aydınspor’, Aydınspor 1923 adıyla götürülmeye çalışıldı. Sonunda İstanbul’da Tuzlaspor faciasıyla siyah beyazlı ekip 3. Lig’e küme düştü… Siyasetin oldukça cirit attığı Aydınspor 1923 Kulübü’nde artık her şey gözle görülür olmaya başladı. İyi niyetlerle kulüp yönetimini devralan işadamları, kulüpteki olan biten işlerin dışarıdan göründüğü gibi olmadığı anlayamadılar. Yanlış insanların, yanlış yönlendirmelerine maruz kaldıkları gibi, ‘Kulüp A Partisi’nden B Partisi’ne geçti’ söylemlerinin de hedefi oldular. Yılmadan pes etmeden gerçekten samimi olanların yanı sıra, önceki yönetimlerde de olduğu gibi tamamen menfaatini gözeten yöneticiler, ellerini kollarını sallaya sallaya kulübü şuanda bulunduğu Aydın Amatör Süper Ligi’ne kadar düşürmeyi başardılar… Şimdilerde kimisi hala önceden yaptığı gibi siyaseten geldiğini apaçık göstermeye devam ederken, kimisi de sessizliğe bürünmüş ve kayıplara karışmış durumda… İyi niyetinden şüphe edilmeyen ve bizzat benim de şüphe etmediğim yöneticiler ise (Bir elin parmağını geçmez) hala biçare şekilde ne yapmak gerek diye çare aramayı sürdürüyor ve mücadelesine devam etmeye çalışıyor. 

Aydın’daki spor kamuoyunun ve sporseverlerin aklında tek soru var şimdilerde. Peki bundan sonra ne olacak? Aydınspor 1923 Süper Amatör Ligi’ne küme düştü. Aydınspor ise Süper Amatör Ligi’ne yükseldi. Bunun yanında Aydın Büyükşehir Belediyespor da yine Süper Amatör Ligi’ne yükseldi. Aydın ile bağdaşan 3 ayrı kulüp yeni sezonda mücadele edecek. Tamamen iyi niyetli bir düşünceyle yaklaşıyorum ve direkt olarak söylüyorum. Bu 3 kulüpten taraflı tarafsız tüm herkesin Aydınspor’a destek vermesi gerektiğini düşünüyorum. Ne Aydın Büyükşehir Belediyespor ne de Aydınspor 1923. Onlar da bu şehrin kulüpleri ve değerleridir, diğer tüm kulüplerimizin de olduğu gibi. Art niyet aranmasın. Ancak gerçekten samimi ve artık iyi niyetlerin suistimal edilmediği, bu şehri canı gönülden temsil edecek, takımıyla, taraftarıyla ve Aydın’daki sessiz sinema tiyatrocuları olan işadamlarının artık yürekten destek vereceği bir Aydınspor ile eskilere, şaşalı dönemlere gitmek mümkün olacaktır. Aydınspor Kulübü’nde 3 sezondur yönetimde olan Aydınlı işadamlarının altyapısı Aydınspor Kulübü’dür. Çocuklukları, gençlik dönemleri şimdilerde bizlerde olduğu gibi hep Aydınspor ile geçmiştir. Demem o ki yeniden el birliği ile iyi niyetimizle, sadakatimizle Aydınspor’a sahip çıkmak istiyorsak, öncelikle siyasetten, daha sonra da kibir ve gafletten uzak durmamız gerekiyor. Ben bu şehrin yeniden o dönemlere dönebileceğine tüm samimiyetimle inanıyorum. İleride çocuklarımıza güzel hatıralar anlatabileceğimiz, Aydınspor’un nereden nerelere geldiğini, başarılarını konuşabileceğimiz bir Aydınspor hayalini gerçekleştirmek için önce kendimize inanmamız gerekiyor. 

Düşüncelerimi samimi bir şekilde aktarmaya çalıştım. Ki art niyet aranmamasını yürekten diliyorum... Son olarak çok sevdiğim ve her zaman her yerde kullandığım cümlelerimle size veda ediyorum.

“İyi bir Aydınsporlu olmak için, iyi bir Aydınspor inşa etmeliyiz. Aydınspor’un geleceği Aydınspor’lu çocuklardır.”

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Kamil Kazankaya - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Aydın Ses Gazetesi, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (256) 213 16 50
Reklam bilgi

Anket Sitemizi nasıl buldunuz?