Yol Hikayeleri (60) ABD’ye “Go Home” Demek Zorundayız (3)

Sadece bilinen, Doğu Akdeniz’de ABD varlığı 10 Savaş Gemisi, 130 Savaş Uçağı, 9 bin Coni. Bir de İncirlik’te 20 bin Coni olduğunu duymuştum. Şimdi de ABD Bulgaristan sınırımıza asker yığıyormuş. Hazır Suriye’nin Kuzeyinde 70 bin PKK’lı var eğitip donattıkları. Bu arada Doğu Akdeniz’de kaç ABD Denizaltısı var, Karadeniz ve Ege Denizinde ABD askeri varlığı nedir bilmiyoruz.

Adamlar BOP adı altında İran,Irak,Suriye ve Türkiye ile birlikte Kuzey Afrika, Ortadoğu ve Asya’da 22 İslam Ülkesi’nin sınırlarını değiştirecek projeyi yıllar önce uygulamaya koydular.

1991 yılında Körfez Harekatı sırasında Kuveyt’te bir otel odasında gazetecileri toplayan ABD’li bir Albay,odanın duvarına astığı sözde Kürdistan Haritası için,”Önümüzdeki dönem hayata geçecek.” Demişti. Oradaki gazetecilerden biri de sormuştu; ”Peki Türkiye bu haritaya toprak vermek istemezse ne olacak.?” Demişti. “O zaman Türkiye savaşmak zorunda kalacak.” Demişti ABD’li Albay.Türkiye’den Güneri Civaoğlu katılmıştı bu basın toplantısına.Ve  o zaman Sabah Gazetesinde paylaşmıştı bu haberi.

Bölgemizde Dört ülkenin (Türkiye, İran, Irak ve Suriye) topraklarının bir bölümünden oluşan bu sözde Kürdistan için Irak Bölümü tamam sayılır. Hatırlarsınız geçtiğimiz yıllarda Barzani tam bağımsızlık referandumu yapmış, ancak referandumda evet çıkmasına rağmen “Henüz zamanı değil” denerek bu referandum Uluslar arası Camia tarafından kabul edilmemişti. Peki zamanı ne zaman derseniz? Sözde Kürdistan’ın Suriye ayağı da hemen hemen bitmek üzere, ABD 70 bin kişilik PKK’lıyı eğitip donattı,asker haline getirdi. Yetmedi bildiğimiz 25 bin tır silah getirdi,YPG Adı altında PKK’lılara teslim etti. Şimdi de SDG (Suriye Demokratik Güçleri) adı altında Suriye Devlet Başkanı Beşir Esad’la da anlaşarak Suriye’nin kuzeyinde 2'nci PKK devletçiği kurulmak üzere. Sanırım Barzanistan gibi ticaret yapıp para kazanacağız ümidiyle Suriye’nin kuzeyindeki 2'nci PKK devletçiğini ilk tanıyan ülkelerden biri biz olurmuyuz bilmiyorum. Elbette Türkiye dahil dört ülkeden istedikleri toprakları koparabildikleri zaman tam bağımsızlık referandumu için tam zamanı gelmiş olacak. Zira Türkiye’de 57'nci hükümet döneminde AB ile imzalanmış olan ikiz yasalar la bizde yapılacak bu referandumun sonucunu otomatik olarak tanımış olacağız. Zira bu anlaşma ile Ulusların kendi kaderini tayin hakkını (Self Determeniatonu) kabul etmiş durumdayız.

Ama sırada biz olabiliriz. ABD sırada İran var, İran’a saldıracağım ayaklarıyla ülkemizi hem karadan, hem denizden üç taraftan kuşatmış durumda. Yetmedi içimizde de İncirlik dahil 40 adet ABD Üssü var. Bizde İsrail’i İran’dan korumak için Kürecik’te Füze Rampası bulunduruyoruz bu arada. ABD’nin Türkiye ile ilgili gerçek niyetlerini öğrenmek isteyenler yada hala ABD’yi dost olarak görenler geçen yıl vefat eden MHP Milletvekili Deniz Bölükbaşı’nın 2003 yılında TBMM’de ret edilen, 1 Mart Irak Tezkeresi’nin ayrıntılarını yazdığı “1 Mart Vakası, Irak Tezkeresi ve Sonrası” isimli kitabı bulabilirlerse, okumaları iyi olur. Bulabilirlerse diyorum zira 4 baskı yapan kitap karaborsada değerinin 3 misli fiyata ancak bulunabiliyor.

Bu arada ABD’nin 1 Mart 2003 Irak Tezkeresinden 1 yıl önce Temmuz 2002 yılında Nevada Çöllerinde Türkiye’yi işgal tatbikatı yaptığını da bir kenara not etmek gerekiyor. Zira bu tatbikata Türkiye hariç tüm NATO ülkelerini davet etmişler sadece Türkiye’yi davet etmemişlerdi. Çünkü tatbikatta hedef ülke Türkiye idi. 

Neticede Arkadaşlar emperyalizm 100 yıl önce Sevr Anlaşması ile neredeyse ülkemizi parçalamıştı. Ancak Aziz Milletimize önderlik eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk Türk Milletinin Birliğini sağlayarak Sevr Anlaşmasını çöpe atmıştı. Ve o zaman Gazi şu sözleri kullanmıştı, ”Vatanı,milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır.”demişti. Diyorlar ki; ”O zaman Atatürk vardı, şimdi Atatürk yok,nasıl olacak?” Bende diyorum ki “Şimdi evet Atatürk yok ama Atatürk’ün milyonlarca evladı var. Her Atatürkçü, Atatürk gibi düşünüp, onun gibi yapmak zorunda.” Zira coğrafyamızda yaşananlar gösteriyor ki Emperyalistler 100 yıl önce hayata geçiremedikleri Sevr Anlaşmasını şimdi daha da genişletilmiş halde hayata geçirebilmek için çalışıyorlar. 

Atalarımız ne demiş Arkadaşlar? “Su uyur,düşman uyumaz.” Birkaç yıl önce bir Komutanımız ne diyordu? “Uyursak ölürüz.” Dünyanın en stratejik noktasında,en netameli coğrafyada, belki de dünyanın en zengin ülkesinde yaşamak kolay değil Arkadaşlar, mutlaka bir bedeli var. Öyle yada böyle bir şekilde bu bedeli belki de ikinci bir Kurtuluş Savaşı vererek ödeyeceğiz. Zira Emperyalist ülkelerin bölgemizde Türk Düşmanlığı için sözde Kürt adı altında Ermenilerle işbirliği yaptığını Dünyada bilmeyen yok zaten.

Ne demişti Sarkisyan Ermeni Gençlerine?; ”Ben Karabağ’ı aldım, sizde Ağrı’yı alın.” Diyerek hedef göstermişti. Yani Genişletilmiş Sevr Haritasında Ermenistan’a ayrılmış Doğu Anadolu’yu da görebilirsiniz. Merak edenler Google’de Sevr Haritalarına bakabilirler.

Dikkat edelim Arkadaşlar. Tüm bu yazdıklarımı komplo teorisi olarak değerlendirip, ”Türkiye güçlü ülke, bir şey yapamazlar.” demek, gafletin ikiz kardeşi olabilir. Söz konusu Vatan Arkadaşlar. Demem o ki çok dikkatli olmak zorundayız.

Elbette çaresiz değiliz, her ne kadar ordu mevcudumuz 800 binden çeşitli operasyonlarla 300 bine düşmüşse de, hatta 100 binlere düşürmenin çalışmaları yapılıyor olsa da, biz hala Ordu-Milletiz ve hala Aziz Türk Milleti için en yüksek makam Şehadet Makamı. Ancak gönül istiyor ki iş o dereceye gelmeden tedbir alınsın ve bağımız ağrımasın.

Bu arada tabii ABD’nin hedef ülkeyi önce kitle imha silahlarına sahip olmakla suçlayıp, diktatörleri bahane edip, “Demokrasi getireceğiz.” Ayaklarıyla saldırdığını biliyoruz. Aradan yıllar geçiyor ama genelde hep benzer senaryolar kullanıyorlar. Biz iyi niyetimizden hep unutuyoruz bunların marifetlerini.

Irak’ta aynı şeyi yapmışlar, ”Kitle imha silahlarınız var, kimyasal silahlarınız var,demokrasi getireceğiz.” Demişlerdi. Iraklılar neredeyse Conileri ellerinde çiçeklerle karşılayacaklardı. Hatta öyle karşıladılar bile denebilir. Sonra gördük nasıl demokrasi getirdiklerini Irak’a, milyonlarca Iraklı öldürüldü, milyonlarca Iraklı ülkesinden kaçtı bir kısmı ülkemizde mülteci konumunda, sonra aradan yıllar geçti, ”Özür dileriz,kitle imha silahınız yokmuş.” Dediler, geçtiler. Milyonlarca ölümden sonra. O nedenle Türk Milleti Devleti ve Milleti olarak dostumuzu düşmanımızı iyi tanımak zorundayız. 40 yıl boyunca kutsal vatan topraklarımızı bölmeye çalışan ABD, AB, NATO ve diğerleri bizim dostumuz olamaz.

Selam ve Saygılarımla...

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Halit Tükenmez - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (256) 213 16 50
Reklam bilgi

Anket Sitemizi nasıl buldunuz?