BUNU SAPIK ZİHNİYET YAPAR!

Antalya’nın Kepez ilçesinde, ismi de ŞEHİT ÇETİN ÇAKMAK olan Anadolu lisesinde fıkıh öğretmeninin Atatürk’e hakaret etmesi çok üzücü bir durum

Genetik yapısının bozuk olduğuna inandığım, bu fıkıh öğretmeni aynı zamanda müdür yardımcılığı yapıyormuş.

FIKIH Nedir? Daha ziyade İslam Hukukunda kullanılan bir sözdür. Anlamı; BİR ŞEYİ LAKIYLA BİLME, ŞUURLU OLARAK İDRAK ETME VE KAVRAMADIR.

Ne yazık ki dinimiz ve milli değerlerimiz bu tip genetiği sapık zihin sahibi, kendini sapık ideolojiye kaptırmış, kötü kişilerin elinde güçleneceğine, zayıflatılmak isteniyor.

**

MİLLİ DUYGU FAKİRİ!

Bu tür insanlar milli duygu fakiridir. Böyle bir zihniyet, Türkiye Cumhuriyetini kuran kendisine bugünkü duruma gelmesini sağlayan ‘en büyük Türk Atatürk’ü okulda öğrencilerin gözü önünde hakaret etme cesaretini göstermiştir.

Bu adam, ne yapmış? Okulda 10 Kasım Atatürk’ü anma günü çalışmalarında, panodaki Atatürk resmini gösterip; “İNDİRİN BU RESMİ BANA HAİN HAİN BAKIYOR” demiş. Atatürk resmini panodan öğrencilere indirtmiş.

Hey gidi hocam hey!..

Senin için, dışın bozulmuş. Atatürk’ün bakışları her Türk’e güç verirken, senin gibi bozgunculara, fikri sapıklara, elbette korku verir. Siz ve sizin gibiler, milli duygu fakiridir.

Bu hakaretine dayanamayan milletimizin geleceğinin teminatı bir Atatürk sever öğrencimiz, dayanamamış “Atatürk’e hakaret eden, Atatürk düşmanı öğretmenlerin bulunduğu bu okulda okumayacağım” demiş, okulu terk etmiş.

Atatürk’ün Türk gençliğini güvenini her fırsatta ifade ettiğini biliyoruz. Ne diyor? Atatürk

“Ey Türk gençliği. Birinci vazifen Türk istiklalini ve cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir” sözü ile Türk gençliğine olan güvenini gösteriyor. Maalesef böyle zihni ve genetiği bozuk insanlar bunu anlamıyor, anlamak istemiyor.

**

KIRMIZI, ÇİZGİLERİN OLMAZSA!

CHP, her geçen gün iktidar umudu olmaktan uzaklaşıyor. Kırmızıçizgileri ve disiplini olmayan bir parti durumuna geldi.

Parti içi, millet değerlerini dinlemeyen, tanımayan vekillerle dolmuş. Son yaşanan şu olaya bir bakın. CHP Van Milletvekili Öztürk Yılmaz zıpçıktı gibi ortaya çıkıyor, “EZAN TÜRKÇE OKUNMALI” diyor.

Bu çıkıştan, parti tedirgin, muhalefet tedirgin, millette tedirgin sanki milletvekili bir provokatör, partinin içini boşaltma emri almışta gelmiş. Adam, genel başkanına nezaketin dışında, “sıkıysa, atabilirsen haydi at beni partiden”, gibi densiz sözler söyleyebiliyor. Böyle vekiller, millete nasıl örnek olacak? Milleti nasıl temsil eder?

CHP Genel Başkanı hemen açıklama yapıyor. “Ezan ibadete çağrıdır. Arapça inmiştir, Arapça okunacaktır” diyor. Böyle taşları yerine oturmamış bir parti nasıl başarıya ulaşacak?

**

MİLLET DEĞERLERİ, OLMAZSA OLMAZI OLMALI!

CHP tek ses olmayı bırakın, kulağı tırmalayan tam birçok sesli koro haline gelmiş.

Yine 24 Haziran seçimlerinde Elazığ’dan CHP milletvekili seçilen Gürsel Erol yemin merasiminden hemen sonra genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu istifaya davet ediyor.

Dünyada bir eşinin bulunmadığı hale gelen CHP; demokrat, çağdaş özgürlükleri savunan parti olması için, milli değerleri çiğnemekle mi gerekiyor?

Şimdi her iki milletvekili partiden ihraç istemi ile disiplin kuruluna sevk edilmiş.

Millet CHP’ye milletvekili seçip gönderiyor. Parti, vekilini partiden atıyor. Şu çarkın işleyişine bakın.

Anlaşılan CHP’de her vekil kendini partide bir genel başkan adayı gibi görüyor.

Bu nasıl bir siyaset nasıl bir politika anlayışı? Böyle bir parti başarıya ulaşabilir mi?

Şeytan bunun neresinde? Bir bilen varsa, çıksın da bunu millete anlatsın.

CHP’de millet değerleri partinin olmazsa olmazı olmadığı taktirde başarı hayal olur. CHP’de bu kargaşa bitmez.

**

AK PARTİ’DE SESSİZLİK BİTİYOR!

AK Parti’de tüm ülkede olduğu gibi Aydın’da da sessizliği son günlerini yaşıyor.

Önümüzdeki günlerde, il belediye başkan adaylarının büyük ölçüde belli olacağını düşünüyorum.

Aydın’da Büyükşehir Belediye Başkan adayları için, en kuvvetli adaylar olarak, Mustafa Savaş, Mehmet Erdem ile Esat Ergüler’in ismi konuşuluyor.

AK Parti Aydın Büyükşehir adayı belli olduktan sonra, ilçe belediye başkanlarının belirleneceği günü bekleniyor. Bu nedenle AK Parti sessiz izlenimi veriyor.

Nazilli Belediye Başkan aday adayı Kadir Mutlu’dan sonra Nazilli’de çeşitli sağlık birimlerinde müdürlük yapmış, Dr. Barbaros Küçükoğlu’nun aday adaylığı işin rengini değiştirdi.

Kimden veya kimlerden olur alıp ta aday olduğu çok önemli. “BAYRAM DEĞİL SEYRAN DEĞİL ENİŞTEM BENİ NİYE ÖPTÜ” sorusunu, Dr. Barbaros’un adaylığında aramak gerekiyor.

Yıllardır AK Parti’nin çeşitli kademelerinde çalışmış, üniversite mezunu olan Kadir Mutlu’nun aday adaylığının üzerine Barbaros’un adaylığı herkesi düşündürmelidir. Bu herkes aday olur deyip geçiştirilecek bir durum olarak görmüyorum.

CHP’DE SÜRPRİZ OLABİLİR

2019 yerel seçimlerinde Nazilli’de en büyük sürprizin CHP’de yaşanacağına inanıyorum. Üç dönemdir başkan adayı olan Cavit Yenipazarlı ile ilk kez vitrine çıkan genç isim Ali Çetinkaya’nın bu seçimde diskalifiye edileceği, aday yapılmayacağını seziyorum. Sol oyların dikkat çekici oradan yüksek olduğu ve Özlem Çerçioğlu’nun oy deposu gördüğü Nazilli’de, CHP’nin bu tercihi nedeniyle de hiç seçim kazanamadığını da hatırlatmak istiyorum.

CHP’nin Nazilli’de her parti gibi mutlaka seçimi kazanmak isteğini biliyorum. Bu sebeple parti dışından bir adayın arandığını biliyorum. Parti içi muhalefetin çok sertleşeceğine inandığım ancak seçimi kazanacağı inanılan bu ismin Başkan Adayı olarak atanmasını yüksek görüyorum. Zamanın çok şeylere gebe olduğunu düşünüyorum. Bekleyelim görelim.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Erdoğan Eker - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (256) 213 16 50
Reklam bilgi

Anket Sitemizi nasıl buldunuz?