AK Parti Milletvekili Metin Yavuz, Karacasu'da temaslarda bulundu

AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, Karacasu’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Parti teşkilatlarının yanı sıra Belediye ve Kaymakamlığı ziyaret eden Yavuz, uzun süre kaldığı ilçede talep ve beklentileri de dinledi.

Özgür Dedeoluk
Özgür Dedeoluk Tüm Haberleri
+22
Haber albümü için resme tıklayın

Erken saatlerde ilçeye gelen Metin Yavuz’u, AK Parti İlçe Başkanı Fuat Meriç, Belediye Meclis Üyeleri Fatih Akkın, Memduh İlgili, Kadın Kolları Başkanı Özlem Ekli, Gençlik Kolları Başkanı Turancan Önem, parti yönetim kurulu üyeleri ve partililer teşkilat binasında karşıladı. Parti binasında bir sohbet toplantısı gerçekleştiren Yavuz, ülke, Aydın ve Karacasu siyasetine yönelik düşüncelerini paylaştı.

"GELİN TESTİSİ TEK EŞLİLİĞİ SEMBOLİZE EDER" VURGUSU


DSİ tarafından 2003 ile 2021 arasında 614 milyonluk yatırım yapıldığını ifade eden Yavuz, “Karacasu Barajı, Gökçeburun Barajı, Ataköy Barajı, Işıklar Göleti, Kahvederesi Göleti, 7 adet sulama tesisi, 3 dere ıslahı yapılmış. 27,5 milyonluk ilave zirai gelir artışı olmuş” dedi. Tarımın yanı sıra ilçenin geleceğinin turizm ve katma değerli ürünleri olduğunu dile getiren Yavuz, “Tarımda üzerimize düşeni yapıyoruz. Ama bir de Karacasu’da örneğin çömlek işini marka haline getirmek lazım. Gelin testisinin anlamını bilen var mı? Bu testinin tek eşliliği sembolize etmektedir. Bu tür hikayesi olan ürünler markalaşma yolunda önemli donelerdir” dedi.

“KOMEDİ FİLMİ İZLEMEK İSTEYEN KILIÇDAROĞLU’NU İZLESİN”


Ülke siyasetine dair partililere hitap eden Yavuz, “ Türkiye’nin en büyük sorunu ekonomi değil. Kim ne derse desin. Türkiye’nin en büyük sorunu algı sorunu. Komedi filmi izlemek istediğinizde Kılıçdaroğlu’nu izlemenizde fayda var. Zamanında ne dedi, telefonlar dinleniyor dedi. Biz o zaman hangi yatırımı yapalım diye düşünüyorduk. Bunları hep yaşadık. Partilerinde tecavüzler, tacizler olunca İmamoğlu’na suikast düzenlenecek yaygarası kopardılar. Algıyı buraya çevirdiler. Kendi cephelerinde bir olumsuzluk olduğunda hemen bir şey çıkarıyorlar. Biz şunu bunu yaptık diyoruz onlar bunlarla uğraşıyor. Biz Ayasofya’yı açtık, Maraş’ı açtık, İHA’lar, SİHA’lar yapıyoruz, yol, hastane ve diğer yatırımlarımız zaten ortada. Biz ekonomik işlerle uğraşırken, onlar algılarla uğraşıyor. Biz de bu algılara teslim oluyoruz. Yaptığımız o kadar iş varken biz bunları bir türlü anlatamıyoruz” dedi.

“HEPİMİZE GÖREV DÜŞÜYOR”


Sözlerini sürdüren Yavuz, “Hepimize çok büyük görev düşüyor. Bağırıyorlar ya, parlamenter sistem diye. Mecliste bir çoğunluk olacak ki bu konuda adım atabilsinler ama Cumhur ittifakı varken bu mümkün değil. Cumhurbaşkanımız parlamenter sisteme geçiyoruz dese ancak o zaman olur. Parlamenter sisteme geçsek bundan en çok karlı çıkacak olan da AK Parti’dir. Sandalye sayımızı en az 50-60 artırırız. Ama elbette böyle bir şey gündemde değil. İşler güçleri yalan olan bu güruhla uğraşmak kolay değil. Bu sebeple Cumhur İttifakı’nın açık vermemesi lazım. Omuz omuza kol kola girmemiz lazım. Cumhur İttifakı’nın bu konuda parçalanmaması lazım” dedi.

“128 MİLYAR DOLAR NEREDE DİYE ALGI YAPIYORLAR”


AK Parti ziyaretinin ardından MHP teşkilatını ziyaret eden Yavuz, buradaki konuşmasında, “Türkiye’de oynanmak isteyen oyunları biliyorsunuz. Bir yatırımlarla uğraşırken muhalefet nelerle uğraşıyor. Keşke yapıcı bir muhalefet olsa ülkede, biz onlardan da faydalanırız. Bizim algılara mağlup olmamamız lazım. 2023 genel seçimleri ve 2024 yerel seçimleri hedefimiz. Bu sistemde ya Cumhurbaşkanımız seçim ister ya da mecliste 3’te 2 çoğunluk sağlanırsa seçime gidilebilir. Cumhur İttifakı’nın da böyle bir niyeti yok. İki partinin lideri de üstüne basa basa söylüyor, seçimler zamanında yapılacak. Bugünlerde beraber yürüdükleri yol arkadaşları ortadayken algıyı nereye çevirdiler. 128 milyar dolar nereye gitti algısı yapıyorlar. Halbuki kasada 128 milyar dolar yok olmuş değil. Bu ülkenin 2002’den bu topraklara, bu ülkenin insanına yaptığı, ümmete yaptığı o kadar çok yatırım var ki 128 milyar dolarlık bir yatırım değil. Adı bile olmaz. Kasada zaten 80-90 milyar dolar duruyor. 2018-2019-2020’deki ekonomik darbe azalttı mı azalttı, pandemi azalttı mı azalttı. Bu ülkenin paraları yatırıma harcanır. İşleri güçleri algı. Kenetleneceğiz, safları sıklaştıracağız. Şahsi olaylara bakmayacağız. Bu ülkenin bekası önemli. Kanal İstanbul çok acıtıyor. Bütün anlaşmaları ters yüz eden, ekonomik olarak muazzam bir kaynak sağlayacak bir proje. Dış güçler ne istemiyorsa bu ülkenin muhalefeti onu istemiyor” dedi.

“BODRUM’A HİÇ GİTMEDİM Kİ…”


Sözleri sürdüren Yavuz, “Karacasu tarım ve turizm açısından çok önemli bir ilçe. Bizim bir daha bu bayrağı da buradan indirmemek için iyi ve koordineli çalışmamız lazım. Tarımla ilgili devlet üzerine düşeni yapmış. Elbette yapılacak işler var. Bir de bunları katma değere dönüştürmek gerekiyor. Her türlü fikre iş fikrine açık olun. Diğer türlü Karacasu’yu hareketlendirmemiz mümkün değil. Karacasu’nun paraya dönüştürecek alternatifleri çok. Bireysel olarak elinizi taşın altına koyun, devlet sizi yarı yolda bırakmaz” dedi. Her gittiği yerde basit bir örnek verdiğini ifade edip salonda bulunan kadınlardan birine hitap eden Yavuz, “Bodrum’a gitsen, hiçbir şey almasan ne alırsın?” diye sordu. “Hiç gitmedim ki Bodrum’a bilmiyorum ki ama herhalde Bodrum’a özel bir magnet alırım” dedi. Yavuz da, “Bravo işte, Aydın’da bir tane magnet üreten bir işletme yok” dedi.

BELEDİYE VE KAYMAKAMLIKTA ÖZEL GÖRÜŞMELER YAPILDI


AK Parti ve MHP teşkilatlarının yanı sıra esnaf ziyaretleri gerçekleştiren Yavuz ardından Belediyeye geçti. Burada açık toplantıda bir süre heyetler sohbet ederken ülke, Aydın ve Karacasu siyasetine yönelik düşüncelerini paylaştılar. Ardından Metin Yavuz, Belediye Başkanı Zeki İnal, AK Parti ve MHP İlçe Başkanları ve Cumhur İttifakı Meclis üyeleriyle özel bir toplantı gerçekleştirdi. Bir saati aşkın devam eden görüşmenin ardından herhangi bir açıklama yapılmadı. Bu özel görüşmenin ardından Kaymakamlığa geçildi. Kaymakamlıkta da heyetlere açık toplantıda Yavuz, Kaymakamlığın çalışmalarını dinledi. Ardından belediyede olduğu gibi burada da Metin Yavuz, Kaymakam Ahmet Soley, Belediye Başkanı Zeki İnal, İlçe Jandarma Komutanı Onur Özdemir ve İlçe Emniyet Amiri Davut Özkan’la özel bir görüşme yapması dikkat çekti.

HASTANE, YÜKSEKOKUL VE DANDALAZ ZİYARETİ


Kaymakamlıktan sonra ilçe hastanesi ziyaret edildi. Burada yapılacak yeni hastane konusunda yetkililerden bilgi alınırken Belediye Başkanı Zeki İnal’ın Büyükdağlı Mahallesinde belediyeye ait araziye büyük bir göğüs hastanesi gibi bir dal hastanesi yapma düşüncelerinin yapılan baskılar sonucu engellediğini söyleyip serzenişte bulundu. Metin Yavuz daha sonra Karacasu Memnune İnci Meslek Yüksekokulunu ziyaret etti. Karacasu ziyareti Yaylalı Mahallesi Muhtarının dile getirdiği Dandalaz Çayında ihtiyaç olan köprüyle ilgili bölgeye giderek incelemelerde bulundu.

“GÖĞÜS HASTALIKLARI HASTANESİ İÇİN İNCELEMELERDE BULUNACAĞIZ”


Ziyaretlerin sonunda Ses Gazetesine bir değerlendirme yapan Yavuz, “Sabah teşkilatlarımızı ziyaret ettik. Sonra Belediyemizi ziyaret ettik. Buradaki toplantıda Belediye Meclis üyelerimiz de vardı. Bugüne kadar yapılanları ve yapılması gerekenleri konuştuk. Faydalı olduğuna inanıyorum. İnşallah bu konuştuklarımızın yansımalarını da göreceğiz. İlçeyi ileriye götürecek konularda kendi fikirlerimizi söyledik. Akabinde Kaymakamlığımızı ziyaret ettik. Burada koronavirüsle alakalı durum değerlendirmesi yaptık. Ardından hastanemizi ziyaret ettik. Ayrıca Belediye Başkanımızın tahsis ettiği 20 dönümlük araziye göğüs hastalıklarıyla ilgili bir tesis yapılabilir mi bunun çalışmasını yapacağız. Geç kalınmış gibi görülse de Belediye Başkanımızın verdiği destekle bu anlamda değerlendirilmesi faydalı olacaktır. Karacasu oksijen anlamında oldukça verimli. Yüksekokulumuzda da atölyeleri gezdik, öğrencilerimizin yaptığı ürünleri gördük. Karacasu’da markalaşmaya yönelik adımlar atılabilir. Bunların takipçisi olacağız. Son olarak da Dandalaz Çayındaki köprü ihtiyacıyla ilgili talebi dinledik. DSİ Bölge Müdürümüzle görüştük. Çayın yönünün değiştirilmesiyle alternatif bir çözüm bulma şansı var. Karacasu’da böyle bir gün geçirdik, güzel bir gün geçirdik” ifadelerini kullandı.

13 Nis 2021 - 16:15 Aydin/ Karacasu- Gündem

Muhabir Özgür Dedeoluk


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Aydın Ses Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Aydın Ses Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.



Aydin Markaları

Aydın Ses Gazetesi, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 213 16 50
Reklam bilgi


Anket Sitemizi nasıl buldunuz?