İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden bir ilk 'Önce Öğretmen Eğitimi' dedi

Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Üst Düzey Bilişsel Becerilerin Ölçülmesi konusunda düzenlediği eğitimde, Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayfer Sayın ile 40 öğretmenini buluşturdu.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü, kente bir ilke imza atarak Üst Düzey Bilişsel Becerilerin Ölçülmesi konusunda eğitim düzenledi. Sosyal Bilimler Lisesi’nin ev sahipliği yaptığı eğitimde Türk Dili ve Edebiyatı ile Türkçe öğretmenleri katıldı. Seminer açılış programı ile başladı. Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayfer Sayın, soru yazma tekniklerini hakkında öğretmenlere bilgi verdi. Öğretmenler, öğrendiği bilgileri uygulamalarla gösterdi. Üç gün boyunca eğitim programına katılan öğretmenlerin gayreti ve isteği dikkatlerden kaçmazken soru yazmada öğretmenlerin adeta birbirleriyle yarıştığı görüldü.

İL MÜDÜRÜ OKUMUŞ’TAN TEŞEKKÜR


İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Seyfullah Okumuş, eğitimin son gününde öğretmenleri ziyaret etti. Ziyaret sırasında öğretmenler, bu tür eğitimlerin sık sık yapılmasının çok önemli olduğunu, öğretmenin gelişimine büyük katkı sağladığını dile getirdi. İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Seyfullah Okumuş’un yaptığı açıklamada “Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Bakanlığımızın belirlemiş olduğu 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda çalışmalarımızı büyük bir hızla gerçekleştiriyoruz. Yükseköğretim kurumlarıyla iş birliği içinde öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerine katkı sağlamak, ölçme ve değerlendirme yöntemlerini etkinleştirmek amacıyla düzenlediğimiz bu seminer sonrasında eğitime katılan öğretmenlerimiz okullarındaki meslektaşlarıyla kazanımlarını paylaşacaklar. İl genelinde yapmış olduğumuz ortak sınavlarda ve okullarda öğretmenlerimizin yapmış olduğu sınavlarda hazırlanan sorularda belirli bir standarta ulaşmayı bu sayede öğrencilerimizin dersleriyle ilgili kazanımları eksiksiz olarak elde etmelerini ve girecekleri merkezi sistem sınavlarında başarılı olmalarını hedefliyoruz. Bu eğitimin gerçekleşmesinde emeği geçen arkadaşlarımıza ve eğitime katılan öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Aydın Ses Gazetesi, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 213 16 50
Reklam bilgi


Anket Sitemizi nasıl buldunuz?