Kanal İstanbul yapılacak

AK Parti Aydın Milletvekili ve MKYK üyesi Metin Yavuz, Kanal İstanbul projesinin CHP’nin karşı çıkmasına rağmen Başkan Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde AK Parti’nin hayata geçireceğini söyledi.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

İktidara geldiği günden bu güne AK Parti’nin Başkan Erdoğan liderliğinde Türkiye’nin cehresini değiştiren birçok projeyi hayata geçirdiğini dile getiren Yavuz, şimdi gündemlerinde Kanal İstanbul projesinin olduğunu ifade etti.

Asya ile Avrupa arasında bir köprü konumunda olan Türkiye’nin, bölgesel ve kıtalar arası ticarette dünyanın ilgisini çektiğini kaydeden Yavuz, “Bir yandan dev ulaşım projeleriyle ekonomide büyük bir atılım yaparken, bir diğer yandan da yeni istihdam alanları oluşturarak birçok kişinin de iş sahibi olmasının önü açılıyor. İktidara geldiğimiz günden bu güne AK Parti, Başkan Erdoğan liderliğinde, Türkiye'nin sanayi, ticaret ve turizm bölgelerini birbirine ve dünyaya bağlayan mega projelerden olan 3. havalimanından, Yavuz Sultan Selim Köprüsüne, Marmaray'dan Avrasya tüneline kadar Türkiye'nin çehresini değiştirecek bir çok mega projeyi hayata geçirdi. Şimdi gündemimizde Kanal İstanbul var. Allah'ın izni ile yine Başkan Erdoğan liderliğinde yapılacak olan Kanal İstanbul ile bu güne kadar hayata geçen birçok projenin mali büyüklükleri de çok önemli. Bakın bu mega projelerin mali büyüklüğü 138 milyar doları aşıyor. Kamu ve özel sektör eliyle gerçekleştirilen projelerin toplam maliyeti 130 ülkenin milli gelirini geride bırakıyor. Bu şu demek, Türkiye artık dışa bağımlı bir ülke olmaktan çıkarak, kendi ayaklarının üzerinde duran, üreten, kalkınan, tarım dan sanayiye, ulaşımdan ekonomiye, savunma sanayine kadar tüm alanlarda her geçen gün gelişen ve güçlenen bir ülke konumundayız. Bizim hedeflerimiz büyük, Türkiye'yi muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmak için gece gündüz Başkan Erdoğan liderliğinde çalışıyoruz” dedi.

TEK AMAÇLARI PROJELERİ ENGELLEMEK

Ana muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun her mega proje de olduğu gibi Kanal İstanbul'a da karşı çıktığını ve yapılmasını engellemeye çalışma çabasıyla projede yer almayı düşünen müteahhitleri alenen tehdit ettiğini vurgulayan Yavuz, şunları söyledi: “Diyor ki, ‘Biz iktidara geldiğimiz de Kanal İstanbul projesinde yer alan müteahhitlerin parasını ödemeyeceğiz.’ Kendilerince, müteahhitlere korku salıp proje de yer almalarını engelleyecekler. Kemal Kılıçdaroğlu liderliğindeki CHP zihniyetinin bu ülkenin menfaatine olmadığının bir örneği ile yine karşı karşıyayız. Bu zihniyet değil midir bu ülkeye kazandırılan tüm mega projelere karşı olan. Her defasında felaket senaryoları yazarak engellemeye çalışan hep bunlardı. Başkan Erdoğan'a atıfta bulunarak tek adamlıktan, diktatörlükten bahseden zihniyet şimdi kalmış daha iktidara gelmeden milleti tehdit etmeye başlıyor. Tek adamlıktan, diktatörlükten bahseden ana muhalefet partisinin lideri Kemal Kılıçdaroğlu, daha iktidara gelmeden insanları tehdit etmektedir. Sayın Kılıçdaroğlu, bu aziz millet size inanıp sizi iktidara getirmez. Sizin tek bir amacınız var. Başkan Erdoğan'ın ve AK Parti'nin kaybetmesi için ülkemize yapılacak her projeyi engellemek. Bunu her defasında deniyorsunuz ama hep kaybediyorsunuz. Ne yapsanız, ne söyleseniz de nafile.”

“MİLLETİMİZ BAŞKAN ERDOĞAN’A GÜVENİYOR”

“Kanal İstanbul yapılacak” diyen Yavuz, “Aziz milletimiz CHP zihniyetinde yönetilen eski Türkiye'yi biliyor. Bu sebeple size güvenmiyor. Bu güveni asla alamayacaksınız. Çünkü bu milletin Başkan Erdoğan'ın samimiyetine, ülkesine ve milletine olan hizmet aşkını bu zamana kadar hayata geçirdiği sayısız projeden dolayı biliyor. Bu yüzden kendisine inanıyor ve güveniyor. Sizin yersiz eleştirilerinize ve karşı olmanıza rağmen bu zamana kadar hayata geçirdiğimiz tüm mega projelerimizde olduğu gibi Kanal İstanbul'da hayata geçecek. Bu projeyi size rağmen yine Başkan Erdoğan liderliğinde AK Parti hayata geçirecek” diye konuştu.

04 Ocak 2020 Aydin- Gündem

Muhabir Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Aydın Ses Gazetesi, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 213 16 50
Reklam bilgi


Anket Sitemizi nasıl buldunuz?