Karacasu Belediyesi, bir ayda yapılanları açıkladı

Karacasu Belediyesi Aralık ayı muhtarlar toplantısı gerçekleştirildi. Muhtarların talepleri dinlenirken ayrıca Kasım ayı boyunca yapılan tüm çalışmalar tek tek anlatıldı.

Özgür Dedeoluk
Özgür Dedeoluk Tüm Haberleri
+4
Haber albümü için resme tıklayın

Karacasu Belediye Başkanı Zeki İnal başkanlığında yapılan toplantıda İnal, daire müdürleri ve şefleriyle muhtarların karşısına çıktı. Zeki İnal, seçimlerden önce söz verilen şeffaf yönetim anlayışı gereğince aralıksız her ay yapılan toplantıların çok önemli olduğunu söylerken, Fen İşleri Müdürü Hafızana Tosun bir ay boyunca yapılan çalışmaları okudu.

Tosun, “Yaykın Mahallesinde Belediye ve YİKOB ile ortaklaşa yapmayı planladığımız Halı Saha inşaatının 7 Kasım 2019 tarihi itibariyle ihalesi yapıldı. İhaleyi alan firma ile sözleşme imzalandı. İnşaata başlandı. Şu an inşaatı devam ediyor. Yaylalı Mahallesinde 18 ve 18\1 sokakların parke ve bordur taşı döşeme işleri belediye bünyesindeki işçiler ile yapıldı. Geyre Dörtyol Mevkinde otopark alanının bitişiğinde beton parke taşı döşeme işi tamamlandı. Geyre Mahallesindeki yolların kaldırımlarının döşeme tamiratları ve temizlik işleri yapıldı. İş makinaları ve kamyonlarla Sekiköy’den yollarımıza serilmek üzere malzeme çektik. Ataeymir ve Karacasu’daki depolama alanına yaklaşık 500 kamyon malzeme stoğu yaptık. Bu malzemeler mahallelerimizde ihtiyaç duyulan yollarda kullanılacak” dedi.

ÇEŞİTLİ ÇALIŞMALAR OKUNDU

Çalışmaları okumaya devam eden Tosun, “Yolaltı, Aşağıgörle, Güzelköy, Yaykın Mahallelerinde YİKOB tarafından taş döşeme işi yapılan yolların tesviyesi belediye iş makinaları tarafından yapıldı. Alt malzemeleri belediyeye ait kamyonlar ile çekilerek yollara serildi. Zeminlerinde düzeltme işlemleri belediye tarafından yapıldı. Yeniköy Mahallesinde mezarlık yolunun taşları belediye tarafından söküldü. Yeniköy Mahallesinde muhtar odasının boya ve badana işleri belediye tarafından yapıldı. Dereköy Mahallesinde muhtar odasının boya ve badana işleri belediye tarafından yapıldı. Yaylalı Mahallesinde Küçük Sanayi Bölgesinde belediyeye ait taşınmazlara 2 adet dükkan inşaatı yapımına başlandı. Karabağlar Camisinin bulunduğu yere yol ve camiyi korumak amacı ile kanal inşaatı yaptık. Hacıhıdırlar mahallesinde meydan düzenlemesi, mıcırlama ve temizlik yapıldı. Yeşilyurt Mahallesinde mezarlık yolu taş döşeme işi yapıldı. Çamköy Mahallesinde dernek yerinin elektrik ve su arızalarının tamiratı yapıldı. Meydandaki inşaat atıkları kaldırılarak meydan temizlendi. Bu atıklar arazi yollarına döküldü. Mahallelerin anons sistemlerinin arızaları olanların tamir ve bakımları yapıldı. Bünyemizde çalıştırdığımız iş makinalarımızın, kamyonlarımızın, arızalı olanlarının tamir ve bakımları yaptırıldı. İlçe merkezinin ve ilçemize bağlı mahallelerin rutin temizlik işleri yapıldı. Ataköy Mahallesinde bulunan çöplüğün aktarma istasyonuna her hafta tır ile çöp aktarması yapıldı. Ataköy’de taş döşeme işlemleri bugün itibariyle başladı” dedi.

02 Aralık 2019 Aydin- Gündem

Muhabir Özgür Dedeoluk


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aydin Markaları

Aydın Ses Gazetesi, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 213 16 50
Reklam bilgi


Anket Sitemizi nasıl buldunuz?