Kuşadası Belediyesi ve ÇYDD'den kadınlara yönelik proje

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Kuşadası Şubesi ve Kuşadası Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği, Kadının İnsan Hakları Yeni Çözümler Derneğinin tasarladığı Kadınlara İnsan Hakları Eğitim Programı (KİHEP) başladı.

Enver Önder
Enver Önder Tüm Haberleri
+2
Haber albümü için resme tıklayın

ÇYDD'nin 16 bursiyer annesinin katıldığı program dernek binasında gerçekleşecek. Proje 16 hafta olarak belirlendi. Haftada 1 gün, 4'er saat olarak devam edecek programda Kuşadası Belediyesi Evde Bakım Birimi Müdürü Sosyal Hizmetler Uzmanı Ayşe Gülgün Topçu bilgilendirmede bulunacak.

KADINLAR ÖZGÜRLEŞEREK BİLİNÇLENECEK

ÇYDD Kuşadası Şube Başkanı Çilen Karakuş proje hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Kadınları güçlendiren, adım atmaları için cesaretlendiren ve eleştirel bir bakış açısı kazandıran eğitim programının anayasal, medeni, ekonomik ve cinsel haklar başta olmak üzere birçok hak ile ilgili bilgiliyi barındırdığını söyledi. Karakuş ayrıca, "Katılımcılarının program sonrasında şu temel becerilerini geliştirebilmeleri hedeflenmektedir. Kadının insan hakları konusunda bilinçlenmek ve yetkinliği ve özgüveni yükseltmeye yol açan bilişsel değişikliklerle başta ifade özgürlüğü, eğitim ve çalışma hakları olmak üzere kadının insan haklarının daha fazla ve etkin kullanımı, fiziksel, duygusal ve ekonomik şiddeti yenme, aile içinde çocuk haklarının toplumsal cinsiyet bakış açısı ile tanınması, tabandan örgütlenme, toplantı yapma, toplu çözüm arama, sorumluluk üstlenme, dernek kurma vs. haklarının kullanımı yolunda adım atma başta olmak üzere kendilerine anlatılacak" diyerek hukuk, eğitim, toplumsal cinsiyet, kişisel gelişim ve politik eylem gibi farklı alanlarda bilgilendirileceklerini de söyledi. Desteklerinden dolayı Kuşadası Belediyesine, eğitmenlere ve katılan kadınlara teşekkür etti.

29 Kasım 2019 Aydin/ Kuşadasi- Gündem

Muhabir Enver Önder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aydin Markaları

Aydın Ses Gazetesi, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 213 16 50
Reklam bilgi


Anket Sitemizi nasıl buldunuz?