Sevim’den kongre sürecinde birlik ve beraberlik çağrısı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim, partilerindeki kongre sürecinin birlik ve beraberlik içerisinde, kardeşçe geçmesi temennisinde bulundu. Sevim, “Mücadeleye gönül vermiş herkesi CHP’de birlik olmaya, CHP’yi iktidara taşımaya, bu uğurda zorlu ama onurlu bir mücadeleye çağırıyorum” dedi.

Timuçin Kılıç
Timuçin Kılıç Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

CHP Nazilli İlçe Başkan Serkan Sevim ‘Çağrı’ başlıklı açıklamasına, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıları dile getirerek başladı. Serkan Sevim, “ Türkiye’nin ekonomisinin çok büyük başarılara imza atacağını, ülkenin her alanda uçuşa geçeceğini, işsizliğin azalacağını, enflasyonun düşeceğini vaat ederek getirilen ucube başkanlık sistemi ülkenin hiçbir sorununu çözemedi. Her geçen gün temel tüketim maddeleri, benzin, elektrik, doğal gaz ve birçok hizmet çeşidine arka arkaya yapılan zamlarla fakirleştirilen halkımız çaresiz. Cumhuriyet tarihinde görülen en yüksek işsizlik oranı ile karşı karşıyayız. Alavere dalaverelerle düşük gösterilmeye çalışılan enflasyon en yüksek seviyede seyrediyor. Ekonominin durma noktasına geldiği bu dönemde asgari ücretle yaşayan vatandaşlarımız ay sonunu getiremiyor, çocuklarının eğitim masraflarını gideremiyor ve borç batağında yaşıyor. Ama artık Türk halkı kendisinin bu şekilde yönetilemeyeceğini anladı” ifadelerini kullandı.

“ZORLU AMA ONURLU BİR MÜCADELEYE ÇAĞIRIYORUM”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin ülkenin zor koşullar altında olduğu bir dönemde kurultaya gittiğini dile getiren Başkan Serkan Sevim, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin siyaset sahnesinde hak ettiği onurlu yeri alabilmesi ve tüm halkımızın özlediği, umutla beklediği siyasi iktidarın gerçek sahibi olabilmesi için doğru, gerçek sosyal politikalar ve bunları uygulayacak inançlı, kararlı mücadeleden yorulmayan, tüm siyasi hırs ve rövanşist duygulardan ve kariyer beklentisinden uzak, ön yargılardan arınmış iktidara alternatif olmaya odaklanmış dinamik kadrolara ihtiyaç vardır. Bugün kişisel zaaflarımızı partinin dışında tutarak Cumhuriyet Halk Partisi’ne yaraşır bir disiplin içinde ülkemizi karanlık amaçlarına alet etmek isteyenlerle mücadele günüdür. Bugün birbirimizi anlamaya, dinlemeye çalışarak kimseyi ötelemeden, yok saymadan insan ve emek odaklı mücadeleyi paylaşma günüdür. Ben şimdi buradan geçmişte yaşanan tüm olumsuzlukları, kırgınlıkları bir kenara bırakarak birlikte davranmaya çağırıyorum. Bu mücadeleye gönül vermiş herkesi CHP’de birlik olmaya, CHP’yi iktidara taşımaya, bu uğurda zorlu ama onurlu bir mücadeleye çağırıyorum. Bu vesileyle önümüzdeki kongre sürecinin birlik beraberlik ve kardeşçe geçmesini, partimizin bu süreçten güçlenerek çıkmasını umuyor, kongrelerin ve kurultayın Türkiye için hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

04 Ekim 2019 Aydin/ Nazilli- Siyaset

Muhabir Timuçin Kılıç


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aydin Markaları

Aydın Ses Gazetesi, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 213 16 50
Reklam bilgi


Anket Sitemizi nasıl buldunuz?