FKS Yapı, iddiaları yalanladı

Nazilli Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi kongresi öncesi ortaya atılan sosyal tesisin beton işlerini kooperatif başkanının firması yaptığı iddialarına müteahhit firmadan yanıt geldi.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Nazilli Sanayi Sitesi Kooperatifi'nin yapmış olduğu bütün inşaat işlerinde sadece mevcut başkanın şirketine ait iş makinalarının çalıştığını ve sadece bu şirketten mal/hizmet temin edildiği iddialarına Sosyal Tesis yapım işini ihale ile alan FKS Yapı cevapladı. C-H Beton A.Ş’den ihale ile 6 bin 844.50 m3 beton temin edildiğini açıklayan şirket yetkilileri, 7 Ağustos 2014 ile 14 Nisan 2015 tarihleri arasında piyasada betonun metreküp fiyatı 140 ila 150 TL arasında iken, C-H Beton’un 130 TL’lik metreküp fiyatıyla en düşük rakamı ve vadeyi kendilerine sunduğunu belirtti. Firma etkilileri iddialarda belirtilen temin işleminin firmaları tarafından tercih edilme sebebinin tamamen ekonomik sebeplerden dolayı olduğunu belirtti.

“TERCİH SEBEBİMİZ EKONOMİK OLMASI VE VADELİ OLMASI”

FKS Yapı Limited Şirketi adına Yönetim Kurulu yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “22 Eylül 2019 Pazar günü yapılacak olan Nazilli Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi olağanüstü kongresi öncesinde şirketimiz FKS Yapı ile ilgili birtakım iddialar kamuoyuna yansıtılmıştır. Mevcut yönetime muhalif olan bir grup, sanayi kooperatifi binasının yapım aşamasında alınan betonun neden Kooperatif Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan’a ait C-H Beton’dan alındığını sorgulamış ve hem şirketimizi hem de sayın başkanı zan altında bırakacak iddialarda bulunmuşlardır. Öncelikle şirketimizin titizlikle kurumun binasını tamamlayarak, şeffaf bir şekilde mal alımlarını yaptığını belirtmek isteriz. İhale usulü ile aldığımız Sanayi Sosyal Tesisleri ve Kooperatif Hizmet Binası’nda toplam C-H Beton A.Ş’den 6.844.50 m3 beton temin edilmiştir. 07.08.2014 ile 14.04.2015 tarihleri arasında piyasada betonun metreküp fiyatı 140 ila 150 TL arasında iken, C-H Beton 130 TL’lik metreküp fiyatıyla en düşük rakamı bizlere sunmuştur. Bölgemizde yer alan C-H beton hem fiyat hem de vade seçeneği nedeniyle şirketimiz tarafından tercih edilmiştir. Beton aldığımız süreçte iddialarda yer aldığı gibi herhangi bir öneri, baskı veya zorlama kesinlikle olmamıştır. Hatta ihale sonrasında gerçekleşen iş yapım sürecinde Kooperatif Başkanı Nuri Arslan’ın ‘Betonu bizim firmamızdan alma, yarın bunun haksız yere polemiği olabilir’ telkin ve itirazlarına rağmen firmamızın C-H Beton’u tercih etme sebebi tamamen ekonomik sebeplerden ötürüdür. Kamuoyunun bilgilerine sunarız.”

20 Eylül 2019 Aydin/ Nazilli- Gündem

Muhabir Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aydin Markaları

Aydın Ses Gazetesi, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 213 16 50
Reklam bilgi


Anket Sitemizi nasıl buldunuz?