Bülbül, Milli Eğitim Müdürü Okumuş’u istifaya çağırdı

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş’u AK Partili vekillerin eğitim-öğretim yılı mesajlarının okullarda okutulması yönünde verdiği ileri sürülen talimat nedeniyle istifaya davet etti.

Büyütmek için resme tıklayın

Aydın Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, AK Partililerin mesajlarının 9 Eylül Pazartesi günü okullarda okutulması talimatı verdiği iddia edildi. Konuyu Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a ve Aydın Valisine ileten CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, “Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un konuya ivedilikle müdahale etmesi memnuniyetle karşılanmıştır” açıklamasını yaptı.

OKULLAR PROPAGANDA YERİ DEĞİL

Konuyu TBMM’ye taşıyan CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, ayrıca Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi. CHP’li Bülbül, okulların propaganda yeri olmadığını belirterek şunları söyledi: “Okulların idarecilerine ve öğretmenlerine AKP Aydın Milletvekili Metin Yavuz ve Mustafa Savaş’ın 2019-2020 eğitim-öğretim yılı mesajı gönderilerek ‘Arkadaşlar Vekillerimizin bu mesajlarını yarın yapacağınız programlarda mutlaka sunuculara okutacaksınız’ şeklinde mesaj gönderilmiş ve bu talimatın İl Milli Eğitim Müdüründen geldiği belirtilmiştir. Okullar ne İl Milli Eğitim Müdürünün ne de AKP’nin arka bahçesi değildir. İl Milli Eğitim Müdürü Aydın’daki eğitim sorunlarıyla, eğitimin kalitesinin arttırılmasıyla ilgileneceğine siyasi yaranmacılıkla uğraşıyor. Eğitim kurumlarında herhangi bir siyasi partinin lehinde ya da aleyhinde propaganda yapmak asla kabul edilemez. Kendisini daha önce de istifaya çağırmıştım. Bunu yineliyorum. Aydın İl Milli Eğitim Müdürü bir an önce istifa etmelidir.”

BÜLBÜL KONUYU MECLİSE TAŞIDI

CHP’li Bülbül Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, “Devlet kurumu olan okullarda siyasi propaganda yapılması yasak değil midir? Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu konu hakkında mevzuatı var mıdır? Aydın İl Milli Eğitim Müdürü hakkında konuyla ilgili idari soruşturma başlatılmış mıdır? AKP Milletvekillerinin mesajlarının okutulması için okul idarecilerine talimat veren İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri görevlerinden alınacak mıdır? Aydın İl Milli Eğitim Müdürü ve Aydın ilçe müdürleri hakkında daha önce açılmış herhangi bir idari soruşturma var mıdır?” diye sordu.

09 Eylül 2019 Aydin- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Aydın Ses Gazetesi, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 213 16 50
Reklam bilgi


Anket Sitemizi nasıl buldunuz?