Günel, JMO üyeleriyle buluştu

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Jeoloji Mühendisleri Odası (JMO) Aydın İl Temsilciliği üyeleriyle bir araya geldi.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

Kuşadası Belediyesi Başkanlık Makamı’nda gerçekleşen görüşmeye Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Belediye Başkan Yardımcısı Remzi Çengel, Jeoloji Mühendisleri Odası Aydın İl Temsilcisi Hasan Kuru ile üyeler İlhan Adıyaman ve Mustafa Öztürk katıldı.

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Kuşadası’nda turizm faaliyetlerinin termal turizm sayesinde 12 aya çıkabileceğine dikkat çekerek, bu konuda Jeoloji Mühendisleri Odası Aydın İl Temsilciliği’nin katkısına ihtiyaç duyabileceklerini ifade etti. Jeolojik anlamda kent güvenliği ve termal turizm konularının görüşüldüğü toplantıda Başkan Ömer Günel, Jeoloji Mühendisleri Odası Aydın İl Temsilciliği ile özellikle Kuşadası’nda termal turizmin geliştirilmesi konusunda iş birliği yapabileceklerini kaydetti.

MEVCUT KUYULARI VERİMLİ KULLANMAK ÖNEMLİ

Kuşadası’nda yer bilimleri ile ilgili afetlere yönelik önlemler ve afet sonrası müdahaleyle alakalı Jeoloji Mühendisleri Odası Aydın İl Temsilciliği’nin bilgi birikiminden faydalanmak istediklerini belirten Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, “Meslek odalarının temsilcilikleri kentlere büyük fayda sağlayan kuruluşlardır. Belediye olarak meslek odalarıyla iş birliği içerisinde olmak istiyoruz. Jeoloji Mühendisleri Odası Aydın İl Temsilciliği ile de çok işimiz olacak. Kuşadası’nda termal turizmi daha yaygın hale getirmek istiyoruz. Faaliyette olan mevcut jeotermal kuyuları nasıl daha verimli kullanabiliriz ve faaliyete geçmesi planlanan kuyular nasıl değerlendirilmeli, bunlara birlikte kafa yormalıyız. Jeotermal dışında jeolojik anlamda kent güvenliği konusunda da birlikte çalışma yürütebiliriz. Yer bilimleriyle alakalı afetlerin önlenmesi ve afet sonrası zemine müdahale ile ilgili konularda da birlikte proje üretebiliriz” dedi.

PROJE GELİŞTİRMEK İSTİYORUZ

Jeoloji Mühendisleri Odası Aydın İl Temsilcisi Hasan Kuru ise Kuşadası Belediyesi ile iş birliğinde projeler geliştirmek istediklerini belirterek, Kuşadası’nın termal kaynaklar açısında oldukça zengin olduğunu ifade etti. Jeolojik anlamda kent güvenliği konusunda değişik projeler geliştirdiklerini kaydeden Kuru, bunları Kuşadası Belediyesi ile paylaşabileceklerini ifade etti.

05 Eylül 2019 Aydin/ Kuşadasi- Gündem

Muhabir Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Aydın Ses Gazetesi, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 213 16 50
Reklam bilgi


Anket Sitemizi nasıl buldunuz?