Polemiklere neden olan derneğin genel kurulu yapıldı

Çeşitli polemiklere neden olan Kuşadası Selanik Mübadilleri ve Rumeli Göçmenleri Derneği olağanüstü genel kurulu toplantısında tek liste ile gidilen seçimde Ahmet Altunsoy yeniden başkan oldu.   

Enver Önder
Enver Önder Tüm Haberleri
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Sosyal medyada paylaşımlarla, Belediye Başkanı Ömer Günel'in Yıldırım Caddesi üzerinde bulunan dernek binasını boşaltılmasını istemişti. Konu sosyal medyada başkanın binayı geri almamak için tek şartın mevcut başkanın istifa etmesi olduğu ileri sürülmüştü. Mevcut dernek başkanı Altınsoy istifa etmeyerek olağanüstü genel kurul istemişti. 

  Bir hafta önce yapılan genel kurulda gerekli çoğunluk sağlanamadığından 24 Ağustos tarihine ertelenen olağanüstü genel kurul önceki gün yapıldı. 164 üyeden 67'sinin katılımı ile yapılan genel kurulun divan başkanlığını Avukat Fatih Yararbaş yaparken divanın diğer üyeleri Avukat Nebahat Oskay Ürün, Avukat Zafer Üstün'den oluştu. 

    Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından genel kurul gündemini okundu ve oylandı. gündemdeki konular oybirliği ile kabul 

 edilirken Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Altunsoy faaliyet raporunu sundu. Derneğin mali raporu ve kesin hesabının okunmasının ardından üyelerin değerlendirmelerine geçildi.

 Nisan 2018 - Ağustos 2019 Döneminin Faaliyet Raporu kabul edilerek,  oy birliği ile ibra edildi. Tahmini bütçe ve taslak programın kabulünden sonra yönetim kurulu asil ve yedek üyelerinin seçimi yapıldı. 

  Tek liste ile gidilen seçimde Ahmet Altunsoy yönetim kurulu başkanlığına Ümit Öge başkan yardımcılığına; Bahadır Akkoyun sekreterliğe; Ergun Candan sayman üyeliğe ve yönetim kurulu üyeliklerine Güşen Gürgün; Serpil Aygüneş ile Özlem Parlatan oybirliğiyle seçildiler.Denetim Kurulu için tek liste ile gidilen seçimlerde Denetim kurulu asil üyeliklerine Fahri Pancar. Önder Geçener, Hüseyin Çetinkaya oybirliği ile seçildiler.

     Seçimlerin ardından genel kurula hitaben bir teşekkür konuşması yapan Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Altunsoy üyelere teşekkür ederek, "derneğimiz bir dış müdahaleye ortak olan üç üyenin oluşturduğu olumsuz havanın etkisinden, üyelerimizin kararlı tutumu ve direnci ile kısa sürede kurtuldu. Bu sorunun artık aşılmış olduğuna inanıyorum" dedi.

  Önlerinde, dernek tüzüğü doğrultusunda odaklanacakları yeni çalışmalar olduğunu belirten Altunsoy, "Dernek yönetiminde ve etkinliklerinde kadınların daha önemli pozisyon ve görevleri üstlendiklerini görmekten mutluluk duyuyoruz. Kümelerdeki çalışmaları kesintisiz sürdüreceğiz. Henüz faal olmayan bazı kümelerin de aktifleştirilecek" şeklinde konuştu.

  Daha sonra sırasıyla söz alan dernek üyeleri, yeni dönemdeki çalışma programına ilişkin dilek ve görüşlerini ifade ettiler. Toplantının ardından ikramlar eşliğinde sohbet ve görüşmeler yapıldı.

25 Ağustos 2019 Aydin/ Kuşadasi- Gündem

Muhabir Enver Önder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Aydın Ses Gazetesi, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 213 16 50
Reklam bilgi


Anket Sitemizi nasıl buldunuz?