Soley: “Amacımız Karacasu’yu dünyaya tanıtmak”

Kaymakam Ahmet Soley Başkanlığında Afrodisias 1. Uluslararası Kültür, Sanat, Turizm Festivali ve Prof. Dr. Kenan Tevfik Erim ile Ara Güler’i anma etkinliği düzenleme komitesi toplantısı yapıldı. Kaymakam Ahmet Soley, festival sayesinde amaçlarının Karacasu’yu dünyaya tanıtmak olduğunu dile getirirken festival komitesi arasında iş bölümü ve görevlendirmeler yapıldı.

Özgür Dedeoluk
Özgür Dedeoluk Tüm Haberleri
+7
Haber albümü için resme tıklayın

Yapılan komite toplantısında; Karma Resim Sergisi, Halim Kulaksız, İzzet Kehribar, İbrahim Zaman ve Ara Güler Fotoğraf sergileri açılmasına ve resim ve fotoğraf konularında atölye çalışmaları yapılmasına, Thomas Kaefer tarafından Dünden Bugüne Afrodisias Kazıları, Araştırma Görevlisi Mükerrem Kürüm tarafından Karacasu Yöresinin Orta Çağ ve Yakın Çağ Tarihi, Öğretmen ve Yazar Yaşara Atan tarafından Mitolojide Afrodisias, Arkeolog, Emekli Müzeci Altan Türe tarafından Afrodisias Müzesinin Kuruluşu ve İlk Yılları, Öğretmen Yazar Tahsin Şimşek tarafından Edebiyat ve Şiirde Afrodisias, Arkeolog Orhan Atvur tarafından Afrodisias Kazılarında Kenan Erimli Yıllar, Coşkun Aral tarafından Afrodisias ve Ara Güler, Karacasu ve Turizm Konulu bir panel ve konferanslar düzenlenmesine, edebiyatçıların katılacağı imza günleri ve şiir söyleşileri düzenlenmesine, Bahçeköy Şelalesi, Arapapıştı Kanyonu, Sırtlanini Mağarası ve Kahvederesine doğa yürüyüşleri düzenlenmesine, Karacasu Yöresel kıyafetler defileleri yapılmasına, Karakucak Güreşleri,Okçuluk Gösterileri, Atletizm Yarışmaları, Wushu Gösterileri gibi spor yarışmaları yapılmasına, Gün batımı konserleri düzenlenmesine, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, Adnan Menderes Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Quartet Dörtlüsü, Adnan Menderes Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Türk Sanat Müziği Korosu, Anotolia Horn Quartet Anadolu Ezgileri ve Zeybekler,, Tuğrul Göğüş Keman, Alexander Mekaev Piyano Resitali, Erkan Oğur, İsmail Hakkı Demircioğlu Konseri, Tolga Çandar (Ege Türküleri) , Ses ve Güzellik yarışmaları yapılması, Turizm,Yerel Kültürel Ürünler, Yerel El Sanatları, Yerel Tarım Ürünleri Tanıtım Stantları açılmasına, festival için yerli ve yabancı Halk dansları gruplarının Festivale davet edilmesine karar verildi.
Festival etkinliklerinin; Afrodisias Anfi Tiyatro, Stadyum, Tetraplon, Deveci Hanı ve Afrodisias Müzesi, Karacasu Cumhuriyet Meydanı, Kahvederesi Yaylası, Yenice Park Kahvesi, Geyre Ortaokulu Bahçesi, Ataeymir Parkı, Belediye Kültür Merkezinde yapılmasına oy birliği ile karar verildi.

DÜZENLEYİCİLER VE DESTEKÇİLER


Festivalin amaçlarından bahseden Kaymakam Soley, “Karacasu’da tarih, kültür, sanat ve turizmi bütünleştirerek Karacasu’yu dünyaya tanıtmayı, içinde yaşadığımız coğrafyada yaşayan insanlar ile yerli ve yabancı kültür temsilcisi değişik grupların bir araya gelmelerini sağlamak ve UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Afrodisias’ın ortaya çıkmasında büyük emeği olan Kenan Erim ve fotoğraf sanatçısı Ara Güler’i anmayı amaçlamaktadır” dedi. Festivalin düzenleyicilerinin Karacasu Kaymakamlığı, Karacasu Belediyesi, Geyre Vakfı, Karacasu Geliştirme ve Eğitim Vakfı, Karacasu Ziraat Odası, Karacasu Esnaf Odası, Karacasu Şoförler ve Otomobilciler Odası, Afrodisias Derneği, Karacasu Turizm Derneği olduğu Kültür ve Turizm Bakanlığı, Aydın Valiliği, Aydın Büyükşehir Belediyesi, Türk Tanıtma Vakfı, Ataeymir Sulama Kooperatif Başkanlığı, Karacasu Servis Kooperatifi, Karacasu Esnaf Kooperatifi’nin destekleyiciler arasında bulunduğu ifade edildi.

İŞ BÖLÜMÜ VE GÖREVLENDİRMELER YAPILDI


Toplantıda ayrıca iş bölümü de yapıldı. Festival direktörü Ahmet Soley, yardımcısı Zeki İnal, tüm yazışma yönlendirme işlerinin koordinatörü Aşkın Güneş, Resim sergileri ve atölye çalışmaların koordinatörü Karacasu Şehitleri Ortaokulu Görsel Sanatlar Öğretmeni Ferdi Tüner, Karacasu İmam Hatip Ortaokulu Görsel Sanatlar Öğretmeni Murat Katırcı, Edebiyat Koordinatörü Karacasu Şehitleri Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Murat Çetinkaya, Spor Koordinatörü Erol Genç, Turizm Paneli Mustafa Demir, Karacasu MYO Turizm Bölümü ve Ali Küpelioğlu, Doğa Yürüyüşleri ve Turizm Stantları Sorumlusu Bülent Eriklioğlu, Yöresel Ürünler Sorumlusu İsa Sevinç, Yerel El Sanatları Sorumlusu Sefa Töz, Ulaşım Koordinatörü Adnan Tuncer, Recep Karataş, Mahmut Burgaz, Defile ve Güzellik Yarışması Koordinatörü Ayşe Çetinkaya, Halk Oyunları ekipleri sorumlusu Alim Akar ve Adem Akkın, Gün batımı konserleri Berrin Yılmaz, Ses yarışması Çiçek Gültekin, Karşılama ve Konaklama İsmet Gökçe, Mali İşler Zekai Amaç ve Mustafa Geçmez, Sağlık Koordinatörü Hakan Soy olarak belirlendi.

16 Temmuz 2019 Aydin/ Karacasu- Gündem

Muhabir Özgür Dedeoluk


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Aydın Ses Gazetesi, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 213 16 50
Reklam bilgi


Anket Sitemizi nasıl buldunuz?