Başkan Atabay'dan bir günde iki açılış

Didim Belediyesi tarafından Engelsiz Plaj ve Medusa Heykelinin açılışları gerçekleştirildi. Açılışa CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, CHP İlçe Başkanı Nurettin Koçak, belediye başkan yardımcıları, Didim Engelliler Derneği Başkanı Bedri Altıntaş, CHP’li bazı belediye meclis üyeleri, engelli vatandaşlar ve vatandaşlar katıldı.

Büyütmek için resme tıklayın

 “HEYKEL İLÇENİN TANITIMINA KATKI SUNACAK”

Yalı Caddesi'ndeki heykel açılışında konuşan Başkan Atabay, “İlçemiz turistik bir ilçe ve çok zengin tarihi olan ilçe. İlçe merkezinde Apollon Tapınağı var bugünkü formunu korumuş 3 mabetten birisidir. Böyle bir tarihi geçmişe sahip olduğumuz için son derece mutluyuz. İlçemizi bugün besleyen en önemli faktör turizmdir. Deniz, kum, güneş üçgeninin yanı sıra bu tarihi değerler, bu tarihi derinlik ilçemize çok büyük değer katıyor. İlçemizin tanıtımında her zaman öne çıkması gereken unsurları, biz bu tarihi figürlerle ortaya çıkarıyoruz. Açılışını yapacağımız Medusa bunlardan bir tanesidir. Bugün Medusa'nın çok farklı bir figürünü göreceksiniz. Bugüne kadar alışık olduğumuz saçları yılan olan, baktığını yamultan amiyane tabirle, öyle bir Medusa değil. Medusa'nın lanetlenmeden önceki hali…Öndeki plakada da geçmişi hakkında bilgi veriliyor. Bunları ön plana çıkarmak ve sizlere tanıtmak mecburiyetindeyiz. İlçemiz turistik ilçe olduğundan son derece yoğun turist almakta. Bunlar bizim Didim’i anlatmamızda doğal güzelliklerinin yanı sıra, çekilen fotoğraf ve videolarla sosyal medyada bir anda milyonlarca insana ulaşmamızı sağlayacak. Medusa bizi tanıtan bir figürlerden birisi olacaktır” dedi.

baskan_atabaydan_yali_caddesinde_bir_gunde_iki_acilis_56720_dbb3ccb7b612deddbf12bf9112765650.jpg

"PROJELER HAZIR FAKAT İMZALAR ATILMIYOR"

CHP Aydın Milletvekili Yıldız ise konuşmasında, 4 yıldır Didim’e hizmet eden bir başkana sahip olduklarını ifade ederek, “Sayın Belediye Başkanımız ilçemizi kalkındırmak ve tanıtmak için birçok çalışma yapıyor. Bazı projeleri hazır fakat imzalar atılmıyor. Biz inşallah iktidara geldiğimiz bir ay gibi sürede bunları onaylatacağız” diye konuştu. Konuşmaların ardından Didim Belediyesi heykeltıraşı Olgaç Demirkol tarafından yapılan Medusa Heykeli açıldı.

“ENGELLİLER RAHATÇA DENİZE GİRECEK

” Medusa Heykeli'nin açılışının ardından CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, Başkan Atabay ve beraberindekiler, Altınkum Plajı'nın sağ kısmında, 900 metrelik alan üzerine kurulan Engelsiz Plaj'ın açılışını gerçekleştirdi. Açılışta kısa bir konuşma yapan Başkan Atabay, engellilerin artık rahatça denize girip dinlenebileceği alan yarattıkları belirterek, gelecek yıl daha güzel bir çalışma yapacaklarını söyledi.

baskan_atabaydan_yali_caddesinde_bir_gunde_iki_acilis_56720_94790f0486d3b16d2f987751e40fdbce.jpg

ALTINTAŞ'TAN ATABAY'A TEŞEKKÜR

Didim ve Yöresi Engelliler Derneği Başkanı Bedri Altıntaş ise Başkan Atabay’a destek ve çalışmalarından dolayı teşekkür ederken, “Engelli bireylerimizin hayatın her alanına dahil olabilmeleri, tamamen engelli bireylerimizin kullanımına yönelik olan, rahatça denize girebilmeleri için önemli bir hizmet daha Didim Belediyemiz tarafından hayata geçirildi. Bugün açılışını yaptığımız Engelsiz Plaj'da, içinde engellilere göre dizayn edilmiş tuvaleti, soyunma kabini ve duşu olan özel ünite, tekerlekli sandalyelerin kum ve çakıllı zemin üzerinde rahat ilerlemesi için denize kadar ulaşan özel rampa bulunuyor. Engelli vatandaşlarımızı kolay bir şekilde güçlük çekmeden denizle buluşturan Belediye Başkanımıza ve çalışma ekibine bir kez daha teşekkür ederim” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından açılış kurdelesini Engelliler Derneği üyeleri kesti. Engelli vatandaşlar daha sonra kendileri için hazırlanan plajda denize girerek serinledi.

baskan_atabaydan_yali_caddesinde_bir_gunde_iki_acilis_56720_061079d5aeaf00ac2237fa0e2a7efcaa.jpg

baskan_atabaydan_yali_caddesinde_bir_gunde_iki_acilis_56720_3b58e1e079e2583af35b72e37220dd13.jpg

baskan_atabaydan_yali_caddesinde_bir_gunde_iki_acilis_56720_bdc9bcab37ff0f58da9b7542eeb2df77.jpg

23 Haziran 2018 - Gündem

Muhabir Hüseyin Çalışkan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (256) 213 16 50
Reklam bilgi

Anket Sitemizi nasıl buldunuz?