Didimli STK’lar imar talanına karşı örgütlendi

Didim Ticaret Odası salonunda geçtiğimiz günlerde bir araya gelen Didim’deki sivil toplum kuruluşları, çalışmalarının düzenli bir şekilde yürütülmesi amacıyla bir yürütme komitesi oluşturdu.

Haber albümü için resme tıklayın

Didim’de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ile demokratik kitle örgütleri çalışmalarının düzenli bir şekilde yürütülmesi amacıyla bir araya geldi. Her hafta Pazartesi günleri saat 16:00’da bir araya gelerek sürdürülecek etkinlikleri organize edecek. Oluşturulan Komite’de  Faruk Haksal (Akbük Doğa ve Düşünce Derneği), Saliha Aygün (DİKSAT), İlyas Aydur (DAHOT), Selma Özögretmen (CKD Didim), Mustafa Şentürk (Didim Kültür Mirasını Koruma Derneği), Yaşar Çelebi (Çocuklar Ağlamasın Derneği), Şener Tekbaş (Ulaş Kent Sitesi), Ekrem Gençaslan (Didim Derneği) yer adlı.

AMAÇLARI DİDİM'İN GELECEĞİ

Komite tarafından yapılan ilk toplantıda öncelikle, Didim’de yerleşik site ve kooperatif yönetimleri ile ilişki kurularak “imar ve çevre kirliliği” ne karşı başlatılan kitlesel mücadelenin halka yayılmasını sağlama kararı alındı.  Ayrıca alınan diğer karara göre, önümüzdeki Cumartesi günü DAHOT salonunda saat 11:00’de, Akbük Kumkent Kooperatifi’nde saat 14:00’ de ve Türkan Saylan kültür Salonu’nda saat 16:00’da site ve kooperatif yönetimleri ile müşterek istişare toplantıları yapılacak.
Yürütme komitesini oluşturan STK temsilcileri öncelikle oluşumun içeriğine değinerek; “Bizler Didim’de yaratılan çevre ve imar kirliliğine karşı mücadele etmek için bir araya geldik. Bu gerçek iyice bilinmeli ve asla istismar edilmeye çalışılmamalıdır. Ortak hedefimiz, şu kişiye ya da bu kişiye destek vermek değildir. Amaç, Didim’in aydınlık geleceğidir. Ancak, öncelikli olarak çevre ve imar değerlerini koruyan yargı kararlarının ve o kararların yaratılması için çaba gösterenlerin arkasında duracağız. Ve tabii ki, bu değerleri kendi kişisel çıkarları yönünde yok etmeye çalışanların karşısında olacağız. Bu amacımızı kendi siyasi ya da ekonomik çıkarları doğrultusunda istismar etmeye çalışanlarla da mücadele edecek ve bu zihniyetle karşı duran her kişi ve kurumun da yanında olacağız. Bundan daha doğal bir şey olamaz" ifadeleri kullanıldı.
Öte yandan geçtiğimiz günlerde yapılan müşterek toplantıda basın açıklaması metnine imza verenlerin sayısı 25 iken, aradan geçen birkaç gün içinde bu sayının 35’e ulaştığı öğrenildi.

09 Ekim 2018 - Gündem

Muhabir Hüseyin Çalışkan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (256) 213 16 50
Reklam bilgi

Anket Sitemizi nasıl buldunuz?