Eğitim-İş üyeleri 19 Mayıs'ta Samsun'da

Birleşik Kamu-İşe bağlı Türkiyenin dört bir yanındaki sendikalar, 19 Mayıs 1919un 100üncü yılında Samsunda bir araya gelecek. Aydından da Samsuna Eğitim-İş Şube yönetimi ile 45 üye gidecek.

Emrah Dinçer
Emrah Dinçer Tüm Haberleri
Eğitim-İş üyeleri 19 Mayıs'ta Samsun'da
Eğitim-İş üyeleri 19 Mayıs'ta Samsun'da
Haber albümü için resme tıklayın

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı'nı başlatmak için 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkışının 100'üncü yılı dolayısıyla Birleşik Kamu İşgörenleri Sendikaları Konfederasyonu (Birleşik Kamu-İş), kendisine bağlı Türkiye'nin dört bir yanındaki sendikalar ile Samsun'da buluşma kararı aldı. Karara uymak için Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (Eğitim-İş) Aydın Şubesi hazırlık yapmaya başladı. Şube yönetimi, 45 üye ile birlikte 18 Mayıs Cumartesi günü saat 14.00'te Aydın'dan Samsun'a hareket edecek.

"CUMHURİYETİN SAVUNUCUSUYUZ"

Açıklama yapan Eğitim-İş Aydın Şube Başkanı Remzi Çomakçı, 81 ilden Eğitim-İş üyesi öğretmenlerin 19 Mayıs'ta Samsun'da buluşacağını söyledi. Atatürk ve 18 yurtseverin 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak Ulusal Kurtuluş Savaşı'nı başlattığını belirten Çomakçı, 19 Mayıs'ın Türk tarihi açısından önemli bir gün olduğunu dile getirdi. Eğitim-İş'in kurulduğu günden bugüne cumhuriyetin ve devrimlerin takipçisi ve savunucusu olduğunu belirten Çomakçı, "Ulusal bilinci ayakta tutmak, vatanı uğruna kanını, canını vermiş bütün yurtsever kahramanlarımızın anısını yaşatmak için, Samsun’da buluşuyoruz" ifadelerini kullandı.

16 Mayıs 2019 - Gündem

Muhabir Emrah Dinçer


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (256) 213 16 50
Reklam bilgi

Anket Sitemizi nasıl buldunuz?