Haluk Alıcık’tan ‘kumpas’ çıkışı!

Nazilli Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Nazilli Belediye Başkan adayı MHP’li Haluk Aıcık, bir internet sitesi tarafından servis edilen ardından da tüm Türkiye’ye yayılan darp görüntülerinin kumpas olduğunu söyledi. 3 yıl önce gizli bir kalem vasıtasıyla çekilen görüntülerin sosyal medya üzerinden yayılmasının Nazilli adına derin yaralar açtığını ifade eden Haluk Alıcık; “Seçim öncesi kurulmaya çalışılan bu komplonun sahipleri, kukla ustaları

Ümit Özmen
Ümit Özmen Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, 2016 yılında zimmet suçundan iş akti sona erdirilen İ.C. adlı kadın çalışanın odasında yaptığı gizli görüntüleri CHP’ye yakın olduğunu iddia ettiği bir internet sitesi tarafından yeni yaşanmış gibi algı yaratılmasına tepki gösterdi. Haluk Alıcık konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada; “8 Mart Kadınlar gününde “MHP’li Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Nazilli Belediye Başkan Adayı’ndan Kadınlar Gününde Kadın Çalışanına Tokat” başlığıyla bir haber servis edildi. Nazilli gündemini değiştiren, ulusal medyaya taşınmaya çalışılan yalan ve algı haberin muhatabı olarak konu ile ilgili değerli hemşerilerimi bilgilendirmek istiyorum” diye konuştu.

“ASLA KADINA ELİM KALKMAZ”

Görüntülerle algı yaratılmaya çalışıldığını söyleyen Alıcık; “Ne bu görüntülerde, ne de hayatımın hiçbir anında hiçbir kadına bugüne kadar elim kalkmamıştır ve 3 kız evlat babası olarak asla da kalkmayacaktır. Tokat başlığıyla servis edilen görüntülerde bu net bir şekilde görülmesine rağmen başlıklarla doğan algı nedeniyle bunu yine de özellikle belirtmek istiyorum.”

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDE İŞE BAŞLADI”

İ.C.’nin zimmet iddiası ile yargılanmasının devam ettiğini vurgulayan Haluk Alıcık; “Belediye hizmet binasında, görüntülerden 10 dakika önce binaya giriş yaparken saygısız ve terbiye sınırları dışında hitaplarıyla provokatörlük yapmaya çalışan ve 10 dakika boyunca susmadan saygısızlığını sürdüren “İ.C.” isimli kişi ile gerçekleşen diyalog 3 yıl önce gerçekleşmiştir. Birçok kere söylediğim gibi “sevgide serbestlik, lakin saygıda mecburiyet vardır” sözüne inanan biriyim. Temsil ettiğim makama saygısız ve terbiyesiz yaklaşım karşısında sınırlarımı sonuna kadar zorlamaya çalışma gayesiyle, gizli kalem kamerayla görüntülerin önceden planlayarak kaydedilmiş olması zaten yapılmaya çalışılan komployu açıkça gözler önüne koymaktadır. İ.C. isimli şahıs 2016 yılında hakkındaki zimmet iddiaları nedeniyle “Belediyemizde çalıştığı dönemde iyi niyet ve ahlak kuralları ile bağdaşmayacak eylemleri” nedeniyle iş akdi feshedilmiş olup ilgili olduğu zimmet davası ile ilgili hukuki süreç devam etmektedir. Bu konuda hakkında işlem yapılması için davanın sonuçlanması beklenilmektedir. Buna karşın ilgili müfteri bir süre önce Büyükşehir Belediyesinde işe alınmış olup halen CHP’li Aydın Büyükşehir Belediyesi personeli olarak çalışmaktadır.

“ALGI OPERASYONU YAPILDI”

Gizli kalem kamerayla 3 yıl önce kaydedilen görüntüler seçimlere çok kısa bir süre kala sadece Aydın Büyükşehir Belediyesi ve CHP haberleri yaptığını gördüğümüz bir haber sitesinde yalan bir başlıkla, algı operasyonu amaçlı, çamur at izi kalsın ahlaksızlığıyla, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde yaşanan bir olay olarak servis edilmiştir’ diyen Alıcık; “Tüm bu ahlaksız saldırılara ve girişimlere rağmen hakkımdaki bu iftiralara benim açıklamamı beklemeden şahsıma, karakterime sahip çıkan tüm hemşerilerime, dostlarıma, kardeşlerime, çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Kurulmaya çalışılan bu komplonun sahipleri, kukla ustaları ve piyonları ile ilgili hukuki işlemleri başlatmış bulunuyorum.”

“NAZİLLİ İÇİN TAMİR EDİLEMEZ YARALAR AÇMAKTADIR”

Kumpas ve yalanlarla rakiplerinin seçimi kazanamayacağını ifade eden Alıcık; “Beni üzen şudur ki; 1 Nisan sabahı yüz yüze bakacağımızı düşündüğümüz şahsiyetlerin halkın gönlünde kazanamadıkları saygı ve desteği bu ahlaksız kumpas ve yalanlarla kazanacaklarını ummaları, saygın bir şekilde seçim kaybetmektense ahlaki değersizliklerini ortaya koymaları ve bu tablonun Nazilli ismiyle Türkiye’ye servis edilmesi tamir edilemez yaralar açmaktadır. Gerekli görüldüğü durumda şu an detaylarını paylaşmadığımız bilgileri kamuoyuyla paylaşacağımı belirtiyor, saygılar sunuyorum” şeklinde konuştu.

09 Mart 2019 - Gündem

Muhabir Ümit Özmen


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Aydın Ses Gazetesi, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (256) 213 16 50
Reklam bilgi

Anket Sitemizi nasıl buldunuz?