Büyükelçi Berger'in ilk durağı Kuşadası oldu

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Aydın’a gelen Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger’in ilk durağı Kuşadası oldu.

Enver Önder
Enver Önder Tüm Haberleri
Büyükelçi Berger'in ilk durağı Kuşadası oldu
Büyükelçi Berger'in ilk durağı Kuşadası oldu
+3
Haber albümü için resme tıklayın

Christian Berger ve eşi Marilina Berger, AB Türkiye Delegasyonu Sektör Yöneticisi Prof. Dr. Mustafa Balcı, AB Türkiye Delegasyonu Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Bölüm Başkanı Müsteşar Francois Begoit, AB Türkiye Delegasyonu İç Politika Siyasi İşler ve ODGP Bölümü Danışmanı Selda Paydak ile AB Türkiye Delegasyonu Basın Sorumlusu Miray Uluç, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı’yı ziyaret etti.

"GELECEĞE YÖNELİK İŞBİRLİĞİ ARTTIRMA PLANLANACAK"

Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe Şerifoğlu’nun da katıldığı ziyarette konuşan Büyükelçi Berger, “Bizim açımızdan farklı şehirleri görmek oldukça ilginç ve heyecan verici. Kuşadası turistik faaliyetleri ve tarihi mekanlarıyla bilinen bir yer. Dün bazı yerleri gezme ve görme fırsatımız oldu. Temaslarımız bugün de sürecek. Aydın’da Avrupa Birliği Koordinasyon Komitesi ile bir araya gelerek yürütülmekte olan projeleri ve aynı zamanda geleceğe yönelik olarak da işbirliğini nasıl arttırabileceğimizi ele alacağız” dedi.

"AB İLE İLİŞKİLER GELİŞTİRİLECEK"

Başkan Kayalı ise, Kuşadası’nın 1970’li yıllarda tüm dünyada bilinen en önemli turizm destinasyonlarından birisi olduğuna dikkat çekerek, “Zaman içerisinde diğer şehirler turizm alanında öne çıkmaya ve adından söz ettirmeye başladı. Kuşadası Belediyesi olarak en çok önem verdiğimiz konuların başında Kuşadası’nı tekrar turizmin amiral gemilerinden birisi haline getirmek geliyor. Bunu sağlamak için de AB ile ilişkilerimizi geliştirme konusunu çok önemsiyoruz. AB ile olan ilişkilerimizin sadece maddi temelde değil, kültürel ve sosyal alanda da geliştirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Geçmişte AB fonları ile yaşama geçirdiğimiz Katı Atık Projesi ve kardeş şehirler ile ilgili belgesel çekimi projemiz oldu. Şu anda yürütmekte olduğumuz önemli projelerimiz var. Bugün Aydın’da Avrupa Birliği Koordinasyon Komitesi ile yapılacak toplantının ardından Belediye olarak yürüttüğümüz projelerimizi paylaşacağız. Projelerimizin başarılı şekilde yürütülmesi AB ile olan ilişkilerimizin hem kültürel, hem ekonomik anlamda gelişmesi sonucunu doğuracak. Bu durum da kentimizin gelişimine katkı sağlayacaktır” diye konuştu.

18 Haziran 2018 - Gündem

Muhabir Enver Önder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Aydın Ses Gazetesi, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (256) 213 16 50
Reklam bilgi

Anket Sitemizi nasıl buldunuz?