Uyuşturucu ile mücadelede muhtarlar bilgilendirildi

Aydın’da Vali Yavuz Selim Köşgerin başkanlığında Uyuşturucu ile Etkin Mücadele konulu toplantı düzenlendi. Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Atatürk Kongre Merkezi’den düzenlenen toplantıya kaymakamlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarlar katıldı.

Haber albümü için resme tıklayın

Toplantıda konuşan Vali Köşger, uyuşturucu ile mücadelenin büyük önem arz ettiğini belirterek, “Gelişmiş ülkelerin üstesinden gelmeye çalıştığı çok önemli bir husus. Ancak son zamanlarda giderek artan bir şekilde ülkemizde de sıkıntı oluşturmaya başladı. Aydın’da yaptığımız son dönemlerdeki en önemli toplantılardan birini gerçekleştiriyoruz bu kapsamda. Bizim ülke olarak en önemli kaynağımız insan sermayemiz. Bunun dışında hemen hemen hiçbir zenginliğimiz yok” dedi.

"AİLELER YARDIM İSTİYOR"

Uyuşturucunun Türkiye’ye bir saldırı olduğunu kaydeden Vali Köşger, “Bunun bilinçli bir şekilde ülkemize girmesi için faaliyet yürütüldüğünü değerlendiriyorum. Bu işin arkasında farklı boyutların olduğunu tespit etmemiz lazım. Biz ülke olarak bundan çok müştekiyiz. Ancak ülkemizin genelinden farklı olarak Aydın’ın da içinde bulunduğu batı vilayetlerinde çok daha sıkıntılı bir durum var. Cuma günleri halk günleri düzenliyoruz. Halk günlerindeki toplantılarında en az 2-3 aile, Valilikten yardım istiyor” diye konuştu.  

"MUHTARLARIMIZA ÇOK ÖNEMLİ GÖREV DÜŞÜYOR"

Güvenlik güçlerinin bu durumlara karşı mücadele ettiğini ifade eden Vali Köşger, “Uyuşturucuya teşkil eden diğer hususlara da dikkat çekilmesi gerekir. Bu hususta muhtarlarımız, güvenlik güçlerimiz ve eğitim camiamızın bilgili olması gerekir. Muhtarlarımız bizim en kılcal damarlarımız, uç beylerimiz. Muhtarlar mahallesine hakimdir, oradaki sosyal sıkıntılardan en kısa zamanda haberdar olurlar. Dolayısıyla olanı devletin yetkili kurumlarına haber vermelidir. Muhtarlarımıza çok önemli görev düşüyor” şeklinde konuştu. 
  Vali Köşger'in konuşmasının ardından, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdür Vekili Engin Ahmet Yıldırım'ın sunumuna geçildi.

08 Ocak 2019 - Gündem

Muhabir Mehmet Kavas


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (256) 213 16 50
Reklam bilgi

Anket Sitemizi nasıl buldunuz?