Didim Sanat Platformu'ndan Atabay'a ziyaret

Didim’de yaşayan şair ve yazarların oluşturduğu Didim Sanat Platformu üyeleri, Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabayı ziyaret ederek sanatsal konularda fikir alışverişinde bulundu.

Hüseyin Çalışkan
Hüseyin Çalışkan Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Ziyaret sırasında Didim'in kültür-sanat hayatına katkı sunacak öneri ve taleplerde bulunan üyeler Hüsnü Sönmezer, Bülent Nizam, Nevin Işık, Hüseyin Zeybek, Ahmet Ünal, Yıldız Karina Üzüm, Zeynep Batımor, Deniz Süheyla Ergüler, Ali Gençli ile Bülent Turan, öneri ve taleplerini Başkan Atabay’a bir dilekçe ile sundu. Didim Sanat Platformu Başkanı Ali Gençli, “Didim'in kültür hayatına yeni bir soluk getirmek amacıyla hazırladığımız proje dosyamızı başkanımızın değerlendirmelerine sunduk. Hedefimiz Didim'de yaşayan sanatçıların günlük yaşam içerisinde yapıtlarıyla sanatseverleri buluşturabilecekleri bir sanat sokağı ve satış reyonları oluşumuna katkı sunmaktır" dedi.

SATIŞ REYONU TALEP ETTİLER

Didim Sanat Platformu üyeleri adına taleplerini dile getiren Gençli, "Günümüzde bireyin toplum içerisinde varoluşu, toplumsal hayat açısından bakıldığında kentler içerisindeki yeşil alanlar, çocuk parkları, kaldırımlar, yollar temel yapılanmayı oluştursalar da kentlerin kültür sanat faaliyetleri için alanlar oluşturulması çok önemli bir yere sahiptir. Kültürel etkinlikler açısından Yerel yönetimin Didim’i emsal ilçelere göre oldukça üst düzeye taşımış olması kent yaşayanlarını mutlu kılmaktadır. Bu bağlamda yıl içinde gerçekleştirilen ve geleneksel hale getirilmiş etkinlik ve festivallerimiz gurur verici boyutlardadır. Biz Didimli yazar ve şairler, oluşturduğumuz Didim Sanat Platformu olarak bu etkinliklerde, festivallere belediyemizin bize destek vermesinden son derece memnunuz. Bu bağlamda sezonda birçok sanatseverin tatillerini geçirdiği beldemizde ürettiğimiz eserlerimizi onlarla buluşturmayı ve elde edeceğimiz katma değerle yeni yapıtlar oluşturmaya olanak bulacağımızı düşünerek, sanatsal yoğunluğun çekim merkezi olan Altınkum’da Yalı Caddesi üzerinde uygun görülecek bir alanda yılın 12 ayında faaliyetlerimizi sürdürebileceğimiz satış reyonları oluşturulmasını talep ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

16 Mayıs 2019 - Kültür Sanat

Muhabir Hüseyin Çalışkan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (256) 213 16 50
Reklam bilgi

Anket Sitemizi nasıl buldunuz?