Buharkent’te STEM ve Robotik Kodlama sınıfları açıldı

Buharkent’te eğitim veren 3 okulda İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş’un katılımıyla STEM, Beceri ve Tasarım Atölyesi, Robotik ve Kodlama sınıflarının açılışları gerçekleştirildi.

Haber albümü için resme tıklayın

Program Kamilpaşa İlkokulunda düzenlenen Buharkent Kaymakamı Muhammet İkis, İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş, Buharkent Belediye Başkan Vekili Mehmet Çakmak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezgin Aykırı, Buharkent Toplumeli Yardımlaşma Derneği Başkanı Özkan Çetin, İl Milli Eğitim Şube müdürü Murat Demirci, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrencilerin katıldığı törenle başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezgin Aykırı, İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş, Buharkent Kaymakamı Muhammet İkis birer konuşma yaptı. Buharkent Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Zafer Ortaokulu öğrenci kursiyerlerinden oluşan folklor ekibi gösterilerini sundu.

PLAKETLER TAKDİM EDİLDİ

İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş, sınıfların oluşumundaki maddi katkılarından dolayı Buharkent Toplumeli Yardımlaşma Derneği Başkanı Özkan Çetin’e ve İlçe Kaymakamı Muhammet İkis, Zorlu Enerji Grup Müdürü Ali Er’e plaket takdim etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezgin Aykırı desteklerinde dolayı İlçe Kaymakamı Muhammet İkis’e ve Kamilpaşa İlkokulu Müdürü Cavit Baştürk, İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş’a hediye takdim etti. Ardından Kamilpaşa İlkokulu STEM sınıfı Beceri ve Tasarım Atölyesi, müzik sınıfının açılışı yapılarak incelemelerde bulunuldu.

İL PROJESİ OLMAYA ADAY PROJE

Kamilpaşa İlkokulunda düzenlenen törende de İl projesi olmaya aday Kuşaklar Arası Robotik Kodlama Projesi'nin tanıtımı yapılıp öğrenci ve ebeveynleriyle uygulama yapıldı. Beceri ve tasarım atölyesindeki model uçak yapımı, el sanatları çalışmalarının tanıtımı gerçekleştirildi. Müzik sınıfında öğrenciler müzik öğretmeni eşliğinde gösterilerini sundu. Zafer Ortaokulunun Robotik ve Kodlama Sınıfının açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Zafer Ortaokulu Müdürü Mustafa Koyuncu ve öğrenciler Robotik ve Kodlama Sınıfında Arduino Başlangıç Seti, robotik kol ve Macblok’u tanıtarak bilgi verdi. Öğrenciler yaptıkları robotlarla örnek uygulamaları gösterdi.

BUHARKENT’İN İLK 3 BOYUTLU YAZICISI TANITILDI

Ardından Gelenbe Ali Çevik Ortaokulunda Robotik Kodlama sınıfının açılışına geçildi. Okul öğrencilerinden Hüsnü Tuncer, Almira Özkan, Gizem Canemre yapmış oldukları 3D yazıcı, robot kol, temizlik robotu, yel değirmeni, yakalanmayan robot, ressam robot tanıtımını uygulamalı olarak yaptılar. Gelenbe Ali Çevik Ortaokulu Mustafa Burçoğlu, Buharkent’te ilk defa yapılan 3 boyutlu yazıcı ile öğrencilerin düşündüklerini tasarlama imkanı bulduklarını ve robotik setlerin yerli ve milli marka olan Makey olduğunu belirtirken, çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Etkinlikler buradaki törenle sona erdi.

09 Mayıs 2019 - Gündem

Muhabir Özgür Dedeoluk


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (256) 213 16 50
Reklam bilgi

Anket Sitemizi nasıl buldunuz?