Didimli öğrencilerin 'STEM Projesi' beğeniye sunuldu

Didim Mahir Özgür Damar İlkokulu öğrencileri tarafından STEM Projesi kapsamında hazırlanan bilimsel çalışmalar sergilenmeye başlandı.

Haber albümü için resme tıklayın

Didim Mahir Damar İlkokulu 1-B Sınıfı Öğretmeni Havva Atalay ve öğrencilerinin STEM Projesi okulda sergilendi.

"ÖĞRENCİLERİMİZİ DAHA DONANIMLI YETİŞTİREBİLMEYİ HEDEFLİYORUZ"

Serginin içeriği ve süreçle ilgili olarak bilgiler veren Sınıf Öğretmeni Havva Atalay, “Yaşadıkları toplumun sorularına duyarlı, çözümünde rol alan gençler yetiştirmek amacıyla başladık. Young Guru Akademi (YGA) gönüllülerinin üretmiş olduğu bilimi deneylerle sevdirmek, küçük yaşlarda bilime ilgi uyandırmak ve farkındalık oluşturmak, tabuları ortadan kaldırmak YGA’da satılan her ürün karşılığında bir ürün de kendileri dezavandajlı bölgelerde yaşayan öğrencilere gönderme kararı almıştır. Sınıfımız için Öğretmen Akademisi Vakfı aracılığıyla NEF Vakfı sponsorluğunda 15 adet Bilimi Keşif Seti edindik. 2. dönem başında çalışmalarımıza başladık. Şu anda Yapı Kredi Bankası reklamlarında çıkan Anadolu’ya Beyin Göçü Projesi’nde kullanılan setler de bizim kullandığımız setler. STEM eğitiminin önem arz etmeye başladığı bu yılda öğrencilerimizi daha donanımlı yetiştirebilmeyi hedefliyoruz. Öğretmen Akademisi Vakfına, NEF Vakfına, YGA gönüllülerine, öğrencilerim ve kendim adına teşekkürlerimi sunarım” dedi.

“EŞSİZ BİR FIRSAT”

Okul Müdürü Yaşar Yıldırım ise, STEM eğitiminin okul döneminde öğrencilerin geliştirmek istediği becerileri içerdiğini vurgulayarak, “Bu anlamda da çocukların özellikle bilişsel becerilerini desteklemede, problem çözme becerilerinin geliştirilmesinde çok önemli rol oynuyor. Bu anlamda biz Mahir Özgür Damar Okulu olarak okul dönemde proje yaklaşımıyla çalışmalar yapıyoruz ve her projede bir disiplini temel alarak ilerliyoruz. Bugün STEM eğitimlerimizin becerilerini sergileme kapsamında, velilerimizin katılımıyla gerçekleştiriyoruz. Öğrencilerimizin bu süreç içerisinde yaptıkları tüm çalışmaları taslaklardan, çizimlerden ve süreç içerisinde kendilerine düşen rollere varıncaya kadar pek çok şeyi öğrenciler velileriyle paylaşıyorlar. Bu aslında çocukların hem bilişsel, aynı zamanda sosyal, duygusal gelişimleri içinde eşsiz bir fırsat. Çünkü kendilerini ifade edebilme, topluluk önünde konuşabilme gibi çocuğun özgüvenini destekleyen çalışmalar da yer alıyor. Bu anlamda biz de çocuklarımızla birlikte birkaç haftalık süreci değerlendirmek ve ürünlerimizi sergilemek adına gerçekleştiriyoruz" ifadelerini kullandı.

12 Nisan 2018 - Gündem

Muhabir Hüseyin Çalışkan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (256) 213 16 50
Reklam bilgi

Anket Sitemizi nasıl buldunuz?