Kuşadası’nda festivalin iptal gerekçesi açıklandı

Kuşadası’nda bu yıl üçüncüsü planlanan Tiyatro Festivali iptal edildi. Konuyla ilgili Kuşadası Belediyesi’nden yapılan açıklamada, mali tablo nedeniyle iptal kararının alındığı kaydedildi.

Enver Önder
Enver Önder Tüm Haberleri
Kuşadası’nda festivalin iptal gerekçesi açıklandı
Kuşadası’nda festivalin iptal gerekçesi açıklandı
Haber albümü için resme tıklayın

Belediye açıklamasında, "Kültür ve sanat etkinliklerinin gerek kentimiz, gerek sanatçılarımız için öneminin farkındayız ve Kuşadası Belediyesi olarak kentimizde gerçekleştirilen tüm kültür ve sanat etkinliklerini imkanlarımız dahilinde destekliyoruz, desteklemeye de devam edeceğiz. Bilindiği üzere yakın zamanda belediyeyi ciddi bir borçla teslim almış olup, mali yapılandırmaların hassasiyetle sürdürüldüğü bir dönemdeyiz. Kuşadası Belediyesi olarak kentimizde son günlerde yapılan festivallerin, etkinliklerin birçoğu belediye bütçesine bir yük getirmeyen veya belediyemizin elinde olan imkanları ve ekipmanları kullanarak gerçekleştirilen kültür ve sanat organizasyonlarıdır. Yapılan veya yapılacak olan etkinlikler sponsorlar ile desteklenmekte olup, belediyemizin elinde bulunan imkanları da dahil ederek gerçekleştirmekteyiz” ifadeleri kullanıldı.

“SANATSEVERLERİN ANLAYIŞINA SIĞINIYORUZ”

“Kuşadası Tiyatro Festivali’nin gerçekleştirilmesinde ise tüm yükünün Kuşadası Belediyesi tarafından karşılanması beklenmektedir” denilen açıklamada, şunlar kaydedildi: “Festival duyurusu yapılmadan önce başkanlığımıza sunulan masraf ve ihtiyaçlar ile festival duyurusu yapıldıktan sonra talep edilen masraf ve ihtiyaçlar arasında çok büyük bir fark olduğu görülmüştür. İçinde bulunduğumuz mali yapının maalesef buna uygun olmaması sebebiyle bu yıl gerçekleştirilmesi beklenen Kuşadası Tiyatro Festivali’miz iptal edilmiştir. 
Şahsi veya sanat karşıtlığı bir anlayışla değil tamamıyla mali sebeplerden dolayı, bu yıl yapılacak olan ayağı iptal edilen Tiyatro Festivali’miz için tüm sanatseverlerin anlayışına sığınıyoruz. Önümüzdeki yıllarda çok daha büyük tiyatro etkinlikleri ve festivallerinde buluşmak dileğiyle.”

02 Haziran 2019 - Gündem

Muhabir Enver Önder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Aydın Ses Gazetesi, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (256) 213 16 50
Reklam bilgi

Anket Sitemizi nasıl buldunuz?