Kuşadası'nda 'Kardeş şehir eşleştirme' proje toplantısı

Kuşadası-Sinaia Kardeş Şehir İlişkilerinin Sürdürülebilir Turizm Alanında Katılımcı Yaklaşımla Güçlendirilmesi Projesi’nin Şehir Eşleştirme ve Uluslararası Eğitim Programı Kuşadası’nda başladı.

Enver Önder
Enver Önder Tüm Haberleri
Kuşadası'nda 'Kardeş şehir eşleştirme' proje toplantısı
Kuşadası'nda 'Kardeş şehir eşleştirme' proje toplantısı
+3
Haber albümü için resme tıklayın

Kuşadası Amara Sealight Otel'de düzenlenen toplantının açılışına Kuşadası Belediye Başkan Vekili Ethem Kerim, Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe Şerifoğlu ve ilgili sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

"SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZMİN GÜÇLENDİRİLMESİ GERÇEKLEŞECEK"

Türkiye ve AB üyesi ülkelerdeki yerel yönetimler arasında bilgi ve deneyim paylaşımını sağlayacak sürdürülebilir yapılar oluşturma hedefiyle, Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından yürütülen, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen Türkiye ve AB Arasında Şehir-Eşleştirme Hibe Programı (TWIN) kapsamında, Kuşadası Belediyesi ile Sinaia Belediyesi, Kuşadası Otelciler ve Yatırımcılar Derneği (KODER) ve Aydın Turist Rehberleri Odası (ATRO) işbirliğinde, 'Kuşadası-Sinaia Kardeş Şehir İlişkilerinin Sürdürülebilir Turizm Alanında Katılımcı Yaklaşımla Güçlendirilmesi' başlıklı proje hazırlandı. Bu proje çerçevesinde gerçekleştirilen Kuşadası’nın Romanya’daki kardeş şehri Sinaia Belediyesi’nden katılımcıların da yer aldığı programda, “Uluslararası Kardeş İlişkileri ve İşbirlikleri”, “Proje Yönetimi” ve “Toplumsal Cinsiyet” eşitliği konuları ele alınıyor.

"KUŞADASI BÜYÜK BAŞARI ELDE ETTİ"

Toplantının açılışında konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe Şerifoğlu, Türkiye ve AB Arasında Şehir-Eşleştirme Hibe Programı’na yapılan başvurulardan sadece 23’ünün kabul edildiği belirterek bunun Kuşadası için büyük bir başarı olduğunu söyledi. Şerifoğlu, program kapsamında yer alan proje yönetimi eğitiminin yeni projelerin hazırlanmasına vesile olabileceğini ifade etti.

"İKİ KENT AÇISINDAN ÖNEM TAŞIYOR"

Kuşadası Belediye Başkan Vekili Ethem Kerim ise kardeş şehir ilişkilerinin ve sürdürülebilir turizmin önemine dikkat çekerek, “Bir yandan 2006 yılından bu yana kardeş şehir olduğumuz Sinaia ile var olan ilişkilerimizin geliştirilmesine, bir yandan da çok önem verdiğimiz bir konu olan sürdürülebilir turizm alanında deneyim paylaşımına olanak sağlayacak bu projenin önemli çıktıları olacağını düşünüyoruz” dedi.

Sinaia Belediyesi Şehir Koordinatörü Marian Panait de, Romanya’nın kış turizmi alanında en önemli merkezi olan Sinaia hakkında bilgi vererek, sürdürülebilir turizmin iki kent açısından taşıdığı önemi vurguladı.

15 Mayıs 2019 - Gündem

Muhabir Enver Önder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (256) 213 16 50
Reklam bilgi

Anket Sitemizi nasıl buldunuz?