AYSO, ihracatı arttırmak için düğmeye bastı

Aydın Sanayi Odası (AYSO), ihracatı arttırma hedefiyle pazar ve müşteri arayışı içinde olan üyeleri için atölye çalışması başlattı. Uzmanlardan oluşturulan ekip, firmaların ayağına giderek ihracatla ilgili yaşadıkları sorunları dinleyip çözüm üretiyor.

Kazım Yörükce
Kazım Yörükce Tüm Haberleri
AYSO, ihracatı arttırmak için düğmeye bastı
AYSO, ihracatı arttırmak için düğmeye bastı
+2
Haber albümü için resme tıklayın

AYSO 2018-2022 Dönemi 15 Sayılı Meclis Toplantısı, AYSO Meclis Başkanı Gökhan Maraş’ın Başkanlığında, meclis ve komite üyelerinin katılımı ile Örsdemir Balkan Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi. Gelir-gider durumu ve mizan hakkında bilgiler veren AYSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sinan Yılmaz, Haziran ayında gerçekleşen faaliyetler hakkında da bilgilendirmede bulundu.

10 GÜN İÇİNDE 15 ÜYE ZİYARETİ

AYSO olarak üretim ve ihracata verdikleri öneme değinen Yılmaz, "İhracatı arttırmak için yeni bir proje yürütüyoruz. İhracat yapmak isteyen, ihracat yapan ancak istediği seviyeye ulaşamamış pazar ve müşteri arayışı içinde olan üyelerimiz için atölye çalışması yapıyoruz. Bu kapsamda, uzun yıllar yurt içinde önemli holdinglerde ihracat sorumlusu olarak çalışmış Dış Ticaret ve Danışmanlık Uzmanı Fahrettin Koşan ve odamız ile Aydın Ticaret Borsası girişimleri ile faaliyete geçen Eximbank Aydın İrtibat Sorumlusu odamız personeli Selda Atay ve Odamız Genel Sekreterinden oluşan bir ekip ile bu üyelerimizi ziyaret ediyoruz. İhracat seviyelerini ve yaşadıkları sorunları anlayarak atölye çalışması yapıp, ikinci ziyarette de bu çalışmanın sonuçlarını uygulamalı olarak gösteriyoruz. 10 gün içinde 15 üye ziyareti yapıldı. Üyelerimizden çok iyi geri dönüşler alıyoruz’’ dedi.

YETKİLİLER ÜYELERİ BİLGİLENDİRDİ

Konuk sunumlarında AYDEM Kanal Satış Müdürü Fazıl Coşkun ve Abone Hizmetleri Müdürü Metin Aksoy, 12 Mayıs 2019 tarihli resmi gazete ilanı ile "Elektrik Piyasasında Lisanssız Üretim Yönetmeliği" değişikliği kapsamında "Son Kaynak Tedarik Tarifesi" ve "Güvence Bedelinin ne olduğu, neden alındığı ve neden güncellendiği" gibi konular hakkında bilgiler verdi. Halkbank KOBİ Müşteri İlişkileri Yetkilisi Mehmet Koçak ise "İVME Finansman Paketi" ile ilgili gerçekleştirdiği sunumda, "Ülkemizde ithalat bağımlılığı yüksek, dış ticaret açığı veren, istihdama katkı oranı ve ihracat-döviz gelirleri potansiyeli yüksek sektörlerin desteklenmesi hedefiyle ‘İVME Finansman Paketi’ oluşturulmuştur. Paket kapsamında makina imalatı yapan firmalardan yatırım kapsamında yeni ve yerli makine alımı yapacak firmaların yatırım ve yatırıma bağlı işletme kredileri ihtiyacı karşılanacaktır. Yeni ve yerli makine alımları için satıcı firmadan Yerli Malı belgesi temini zorunludur. İVME Finansman Paketi kapsamında kullandırılacak yatırım kredilerinde; KDV dahil satış teklif mektubu, sözleşme, proforma fatura, kesin fatura vb. bedelinin azami yüzde 85’ine kadar kredilendirilebilecektir" diye konuştu.

28 Haziran 2019 - Ekonomi

Muhabir Kazım Yörükce


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Aydın Ses Gazetesi, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (256) 213 16 50
Reklam bilgi


Anket Sitemizi nasıl buldunuz?