Daha iyi bir yaşam için farkındalık maratonu

Global Wellness Day’e dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak üzere Efes Antik Kent’ten başlayarak GWD’nin kutlanacağı Kuşadası Sevgi Plajı’na 42 kilometrelik bir maraton düzenleniyor.

Daha iyi bir yaşam için farkındalık maratonu
Daha iyi bir yaşam için farkındalık maratonu
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Türkiye’de doğan ve her yıl Haziran ayının ikinci Cumartesi günü ücretsiz etkinliklerle tüm dünyada kutlanan GWD, bu yıl 8 Haziran Cumartesi günü Kuşadası Sevgi Plajı’nda yine ücretsiz ve halka açık olarak kutlanacak. Belgin Aksoy’un 2012 yılında yarattığı ve dünyada 150 ülkeye yayılan GWD için Oyuncu Ahsen Eroğlu, Triatlet İpek Onaran ve Paralimpik Atlet Burak Abacıoğlu, Ironman Fatih Topçu ve Atlet Neval Gördük, 6 Haziran Perşembe günü Efes Antik Kent’ten yola çıkarak, toplamda 45K’lık bir parkurda Kuşadası Sevgi Plajı’na dek koşacak. Koşu boyunca dileyen gönüllüler maratona eşlik edilebilecek.

İYİ YAŞAM BİLİNCİ OLUŞTURULACAK

Koşunun amacı “İyi bir yaşam herkesin hakkı” diyerek yola çıkan Belgin Aksoy’un yaratıp tüm dünyaya yaydığı Global Wellness Day’e farkındalık yaratmak ve Birleşmiş Milletler Resmi Takvimi’ne girmeye hazırlanan günün Türkiye’den doğmuş milli bir değer olduğuna dikkat çekmek. Şimdiye dek tüm dünyada 300 milyon kişiye ulaşan Global Wellness Day, tüm dünyada 5000’den fazla noktada her yıl Haziran ayının 2. Cumartesi günü beraberce kutlanıyor. Ulaştığı kişi sayısı her geçen yıl artarak büyümeye devam ediyor. Tamamıyla gönüllülük ilkesine dayalı ve ücretsiz olarak düzenlenen Global Wellness Day, tüm dünyada yine aynı günde milyonlarca kişiyle birlikte kutlanacak. Hem bedensel hem de ruhsal olarak daha iyi olmayı hedefleyen GWD, bireyleri ve toplumu “iyi yaşam” konusunda bilinçlendirmek için maraton konuşucularıyla bir araya gelerek “daha iyi bir yaşam için evet” diyen herkese ulaşmayı hedefliyor.

Koşuda yer alacak katılımcılar maratona dair düşüncelerini aktardı:
İpek Onaran: “GWD gerçek anlamda insanlardan hiçbir karşılık beklemeden tamamen onların hayatlarına olabilecek pozitif bir dokunuşu amaç edinmiş bir organizasyon, bu organizasyonun içinde yer almaktan dolayı çok büyük keyif alıyorum. Herkesin kendi için “iyi bir şey yapma” farkındalığını yaratabilmek adına bu gün burada 45 km koşacağız.”
 
Burak Abacıoğlu: “Dünyadaki tek bedensel engelli GWD elçisi olarak, öncelikle engelli insanların hayatına dokunmak, çocuk haklarını sonuna kadar savunmak ve insanları iyi yaşamla tanıştırmak beni çok mutlu hissettiriyor. 8 Haziran 2019’da Kuşadası’nda da 45 kilometreyi büyük bir gururla, coşkuyla ve heyecanla koşacağım.”
 
Neval Gördük: “Antrenörlük ve sporculuk hayatım boyunca insanların, küçük adımlarla uzun vadede çok büyük işler başarılabileceğini hep inandım. GWD küçük bir su damlası olarak şu anda okyanusta büyük halkalarla 300 milyon kişiye ulaştı. İşte bu yüzden buradayım. Su damlasının bir halkasını ben de oluşturacağım.”
 
Fatih Topçu: “Benim yaşamımı bir gün dinlediğim bir konuşma değiştirdi. Sizin de hayatınızı bir gün değiştirebilir. Belki o gün 8 Haziran. İyi yaşamı herkes hakkediyor ve bu çok uzakta değil. Bunu GWD koşusunda ve etkinliklerinde tüm insanlara göstermek istiyorum.”

05 Haziran 2019 - Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Aydın Ses Gazetesi, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (256) 213 16 50
Reklam bilgi

Anket Sitemizi nasıl buldunuz?