Karacasu’da “Güçlü Kadınlar” günlerini kutladı

Karacasu Kaymakamlığı tarafından başlatılan Kadınım Güçlüyüm, Yarınlara Umutla Bakıyorum” projesi kapsamındaki çalışmaların sonucunda kurulan S.S Karacasu Girişimci Kadınlar Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınları Günü sebebiyle Atatürk Anıtına çelenk koyarak bir bildiri okudu.

Özgür Dedeoluk
Özgür Dedeoluk Tüm Haberleri
Karacasu’da “Güçlü Kadınlar” günlerini kutladı
+4
Video için play'e tıklayın

Karacasu’da ev kadınlarını kalkındırma, meslek edindirme, üretime katkıda bulunmalarını ve el emeği ürünlerin pazarlanmasını sağlama amacıyla kurulan Karacasu Girişimci Kadınlar Tarımsal Kalkınma Kooperatifi üyesi kadınlar, Dünya Emekçi Kadınlar Günü vesilesiyle bir bildiri yayımladı. Etkinliğe Kooperatif Yönetim Kurulu Başkanı Şermin Coşkun, Başkan Yardımcısı Hülya Doyurum, Yönetim Kurulu Üyesi Aysun Orta ve kooperatif üyeleri katıldı. Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasının ardından bildiriyi okuyan Başkan Coşkun, “S.S Karacasu Girişimci Kadınlar Tarımsal Kalkınma Kooperatifi üyeleri olarak toplumda kadının yerinin daha iyi olduğu, kadınların toplumsal yaşamda daha fazla bulunduğu, kadın-erkek herkesin huzurlu olduğu dolayısıyla başarılı olduğu güzel günler diliyoruz. Tüm kadınların Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutluyoruz” dedi.

KADINLAR YAŞAMIN HER ALANINDA

Anayasada bulunan, “Herkes dil, din, mezhep, ırk, renk, cinsiyet, siyasi düşünce ve felsefi inanç bakımından ayrım gözetmeksizin kanun önünde eşittir” ifadesine karşın yasal düzenlemelerin yeterli olmadığına ve kadına şiddetin önüne geçilemediğine dikkat çeken Coşkun, “Toplumun kalkınabilmesi için kadın-erkek demeden herkesin eğitim düzeyi yükseltilmelidir. Bu konuda sivil toplum örgütlerine görevler düşmektedir. Gelişen teknoloji, yaşam kalitesinin artması ve eğitim seviyesinin yükselmesi ile kadınlar politikadan sanata her alanda bulunmakta, konumlarını başarılı bir şekilde temsil etmektedirler. Ulu Önder Atatürk’ün dediği gibi şuna inanmak lazımdır ki dünya üzerinde gördüğümüz her şey kadının eseridir. Bizler Atatürk’ün ilke ve inkılaplarına bağlı kalarak çağdaş bir toplum oluşmasına katkı sağlamaya devam edeceğiz” diye konuştu. Etkinlikler kooperatif üyesi kadınların Kaymakam Ahmet Soley’i ziyareti ve Kaymakam Soley’in kooperatifi ziyareti ile devam etti.

Haber Videosu

08 Mart 2019 - Gündem

Muhabir Özgür Dedeoluk


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Aydın Ses Gazetesi, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (256) 213 16 50
Reklam bilgi

Anket Sitemizi nasıl buldunuz?