İncirliova'da ittifak ortakları birbirine yüklendi

AK Parti İncirliova eski İlçe Başkanı Kazım Günaydın, İncirliova eski Belediye Başkanı MHPli Gürşat Kaleye cevap verdi. Günaydın, Kaleyi kendi başarısızlığını başkalarının üzerine yıkmakla suçladı.

Kazım Yörükce
Kazım Yörükce Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

İncirliova'da belediye başkanlığını az farkla kaybeden Cumhur İttifakı adayı MHP'li Gürşat Kale, “Açık ara kazanacağımız seçimi kaybettik” diyerek özeleştiride bulunmuştu. Kale'nin eleştirilerine AK Parti eski İlçe Başkanı Kazım Günaydın sosyal medyada yaptığı açıklama ile karşılık verdi. Günaydın, “Sayın Kale kendi başarısızlarını başkalarının üzerine yıkmakla bu başarısızları hemşehrilerimizin akılından silebileceğine mi inanıyor.Hemşehrilerimizin nezdinde kredisi bitirmiş olan bu şahıs niçin böyle oldu diye sorgulaması yerine bir suçlu arayarak kendi güçsüzlüğün ve acizliğini tüm kamuoyuna göstermiştir” diyerek Kale'yi eleştirdi.

DAVAMIZI SATMADIK

Liderlinin izinden gitmekten asla vazgeçmediklerini ifade eden Günaydın, “Biz davamız için kendi canımızdan, kendi malımızdan ve kendi makamımızdan vazgeçeriz ancak biz davamızdan ve Liderimizin izinde gitmekten asla vazgeçmedik ve vazgeçmeyeceğiz . Kendimiz naçizane iyi bir Tüccarız’dır. Bu ülkenin yetiştirdiği ürünleri değerinde ve Dünya’nın her yerine satmasını ve markalaştırmasını çok iyi biliriz amma velakin davaya ve partimize ihanet etmeyi ve adam satmayı bilmeyiz bunun bizim karakterimizde asla ve asla yeri yoktur olamaz. Biz geçmişte neler neler gördük Partisini satanları davasını satanlar makam ve mevki uğruna yollarını ayıranları gördük . Ha şunu da söylemek lazım bunları geçmiş dedik ama çokta uzak bir tarihte görmedik. Kendini dava adamı olarak addeden şahıs başka bir siyasi parti Liderini “Sayın Başbakanım“ diye davullarla zurnalarla “Develerle karşıladığına bu gözler şahit oldu ve siz değerli hemşehrilerim de bunlara bizzat şahit oldunuz” diye konuştu.

27 GÜN NEREDEYDİNİZ?

Kale'nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından 27 gün ortalarda görünmediğini ileri süren Günaydın şunları söyledi: “Yine şahitsiniz ki 15 Temmuz kanlı darbe girişimi gecesi O hainlerin bu ülkeye göz diktikleri gece Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın sokaklara vatan savunmasına inin çağrısı ile ilk olarak sizlerle birlikte biz indik ve 27 gün bizzat şahsım ve siz cesur ve vatan sever hemşerilerimle demokrasi nöbetleri tuttuk. Yine soruyorum kendini dava adamı addeden şahıs siz 27 gün boyunca neredeydiniz? Bir gün olsa dahi katılıp bizlere destek vermeyen bu şahıs üstüne üstük nöbet tutulan parkın Işıklandırmalarını kestirip belediyeden anons yaptırılmasını dahi izin vermedi. Ancak biz iman varsa imkan vardır diyerek camilerden anonslarımızı yaptık. Partim ve kendi imkanlarımızla ve siz aziz halkımızın desteği ile vatan nöbetimizi şerefimizle tuttuk. Rabbim bu ülkeye bu acıları bir daha göstermesin ve hainlere fırsat vermesin .Bizim düsturumuzda ihtiras ve kin yoktur. Biz davası için her türlü çileye her türlü göreve sorgusuz ve sualsiz olarak baş koyduk ve başarılı bir şekilde aldığımız görevleri yerine getirdik. Çok şükür ki bu konuda veremeyeceğimiz hesabımızda yoktur.”

ÖNCE ALLAH'A SONRA HALKA HESAP VERİRİZ

Günaydın, “Bize suç atarak bize hesap sormaya çalışan aklı evveller şunu akıllarına kazısınlar ki biz önce Allah’a daha sonra da aziz halkımıza hesap veririz. Şu sözlerle yazıma nokta koymak istiyorum. Büyük liderler başarısızlıklarına, hatalarına ve eksikliklerine bakar ve düzeltmeye çalışır. Güçsüz liderler kendi yetersizliklerini başkalarının üstüne atarak başarısızlıklarının üstünü örtmeye çalışır” diyerek sözlerini tamamladı.

13 Nisan 2019 - Siyaset

Muhabir Kazım Yörükce


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Aydın Ses Gazetesi, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (256) 213 16 50
Reklam bilgi


Anket Sitemizi nasıl buldunuz?