Nazilli Belediye Meclisi işçilere sahip çıktı

Nazilli Belediye Meclisi, Mayıs ayı olağan toplantısında 6 gündem maddesini karara bağladı.

Video için play'e tıklayın

Mayıs ayının 1. birleşiminde Nazilli Belediyesi bünyesinde daha önce kapatılan Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünün yeniden kurulması kararlaştırılırken, Bilgi İşlem Müdürü ile Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü kadrolarının açılmasına karar verildi.

Nazilli Belediye Meclisi Mayıs ayı olağan toplantısının 1'inci oturumu kalp ameliyatı olan Ulvi Yıldırımkaraman’ın sağlık nedeniyle mazeret bildirmesi, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın da Şırnak’ta şehit düşen Sözleşmeli Piyade Er Görkem Akkuş’un Ortaklar’daki cenazesine katılması nedeniyle Meclis Başkan Vekili Soner Yelkovan başkanlığında gerçekleştirildi. Pirlibey Mahallesinde ASKİ’ye yer tahsis edilmesi maddesi ek gündem olmak üzere toplam 6 maddenin görüşüldüğü toplantıda 3 yeni kadro oluşturuldu. Eski Başkan Haluk Alıcık döneminde birçok kez gündeme gelen ve Nazilli Belediyesi ile Aydın Büyükşehir Belediyesi arasındaki mahkemeler nedeniyle çıkmaza giren atık su arıtma tesisi arazisi ise Mayıs ayı toplantısında oy birliğiyle çözülürken, iki belediyenin uyumlu çalışacağının vurgusu yapıldı.

3 YENİ MÜDÜRLÜK KADROSU AÇILDI

Gündemin ilk maddesinde yer alan 'kadro ihdasının görüşülmesi maddesi' uyarınca, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı olan Basın Birimi bu müdürlükten ayrılarak Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü oluşturulmasına karar verildi. Müdürlüğün yetkileri kamuoyunun istek ve önerilerini iyi analiz etmek ve belediyenin çalışmalarını kusursuz bir şekilde aktarmak faaliyetleri etrafında çizildi. Oluşturulmasına karar verilen diğer iki müdürlük ise; günün koşullarına uygun iş ve işlemlerin hızlanması için Bilgi İşlem Müdürlüğü ile gençlerin sportif faaliyetlerini karşılamak adına Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü oldu. 1'inci maddede yer alan değişiklik oy birliği ile kabul edildi.

İŞÇİLERLE ANLAŞMA KARARI ALINDI

Oy birliğiyle kabul edilen diğer kararlar arasında; kamu görevlileri sendikaları ile sözleşme ve protokol yapmak üzere Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’a yetki verilmesi, Dallıca Mahallesi 785 nolu parseldeki uygulama imar plan değiştirilmesinin imar komisyonuna sevki sağlanması, Belediye-İş Sendikası’nın sendikaya üye işçilerden kesilen aidatların tahsili için Nazilli Belediye Başkanlığı'na açtığı ve Nazilli 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen 500 bin TL tutarındaki davada davacıya borcun 30 ay eşit taksitlerle ödenerek uzlaşma yoluna gidilmesinin kararlaştırılması yer aldı.

KESİN HESABA ÇEKİMSER KALDILAR

Öte yandan gündemin 3. Maddesinde yer alan 2018 yılı kesin hesabının görüşülmesi maddesinde ise Millet İttifakı üyelerinin çekimser oy kullandığı görüldü. MHP ve AK Parti sıraları maddeyi kabul ederken 2018 yılı kesin hesabı, CHP ve İYİ Parti’li üyelerin oylarıyla meclisten ‘çekimser’ olarak çıktı.

19 YILLIĞINA TAHSİS EDİLDİ

Ek gündem maddesinde yer alan Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ASKİ Genel Müdürlüğü’nün Nazilli Belediyesi'ne sunduğu Pirlibey Mahallesi Bayram Camii mevkiinde bulunan 11 bin 631 metrekarelik alan üzerinde atık su arıtma tesisi yapma talebi üzerine arazinin 19 yıllığına bedelsiz olarak tapu tahsisi yapılması maddesi de oy birliği ile kabul edildi.

MHP’li Akkaya’nın kanalizasyon çalışmalarıyla birlikte yapılması gerektiği vurgusuna İYİ Parti’li Kadir Mutlu da seçim sırasında inşaatın başladığını hatırlatarak, iki ihalenin de ASKİ tarafından yapılması için tahsisin gerçekleştiğini belirtmesi üzerine projenin bölge için avantajları anlatıldı.

Haber Videosu

07 Mayıs 2019 - Gündem

Muhabir Harun Reşit Akgül


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (256) 213 16 50
Reklam bilgi

Anket Sitemizi nasıl buldunuz?