"Kumpas ve kaset siyasetine karşıyım"

Aydın kamuoyunu 3 gündür meşgul eden Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcıkın eski belediye personeli bir kadına hakaret ve şiddet uyguladığı iddia edilen görüntülere bir tepki de Millet İttifakı Nazilli Belediye Başkanı Adayı Kürşat Engin Özcandan geldi.

Harun Reşit Akgül
Harun Reşit Akgül Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

3 yıl önce çekildiği iddia edilen ve görüntülerin sosyal medyaya servis edilmesinden kısa süre önce görüntülerdeki kadınlarla görüştüğü iddia edilen Kürşat Engin Özcan; "Haluk Alıcık'ın yer aldığı video kaydı olayıyla ilgili herhangi bir tarafında değilim. Konuyla ilgili tavrım da nettir. Nazilli'ye temiz siyaseti getirmek ve Nazilli'yi İYİ yapmak için çıktığımız yolda böyle kirli işlerin içinde olmam, olamayız. Kumpas ve kaset siyasetine karşıyım” dedi.

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık başta olmak üzere bazı meclis üyelerinin Türk Ocağı caddesi üzeri Koca Cami yanında kumpas olduğu iddia edilen görüntüde yer alan İnci C. ve Millet İttifakı adayı Kürşat Engin Özcan'ın kısa süreli görüşmesinin manidar olduğunu söylemesi üzerine Kürşat Engin Özcan, açıklamalarda bulundu. Özcan; "İnci hanım ile görüştüğümüz doğrudur. Bu görüşmemiz Cuma vakti çıkışında ayaküstü olmuştur. Seçim süresi içerisinde binlerce kişiyle görüşüyoruz. Arkadaşlar bu görüşmeden farklı anlamlar çıkarmaya çalışıyor. İnsanlar böyle bir şey yapacaklarsa bile şehrin kalbinde, göbeğinde böyle bir şey yapmaz. O görüşme aslında bence böyle bir olayın olmadığının bir karinesidir. Böyle çirkin bir olayın içerisinde olacak olsam, milletin içinde mi görüşürüm, 1 dakika gibi kısa bir sürede mi yapılır. Biz hiçbir şekilde bu işin tarafı değiliz. İşin açıkçası ben böyle bir işi de onaylamıyorum, doğru da bulmuyorum. İnsanlar seçim sürecinde birçok şeyler söylüyor, çok farklı konu anlatıyorlar. Ben kendilerine hukuksuz bir olay varsa gidip şikayetçi olmalarını iletiyorum. Ben bu konuların tarafı değilim. Bizim siyasetimiz kirli değil, temizlik üzerine kuruludur” ifadelerini kullandı.
“POZİTİF SİYASET YAPIYORUZ” 
Biz siyaseti olumlu yönden yapıyoruz diyen Özcan, “Pozitif siyaset yapıyoruz. Bundan sonra da pozitif siyaset yapacağız. Bu işin her hangi bir tarafında değilim. Bir noktasında da değilim. İşi ile ilgili bize iletilen bir talebi gerekli yerlere iletmemizi istemiştir. Hayatım boyu samimi olmuşumdur. Yaptım şeyi yaptım, yapmadığımı yapmamış demişimdir. Hata varsa da özür dilemişimdir. Ama tekrar söylüyorum, bu olayla ilgili bir şekilde dahlim, katkım, ilintim bulunmamaktadır. Kendisini gerek Avukat arkadaşlarımın yanında sekreter olarak çalışırken, gerekse Nazilli Belediyesi'nin hukuk servisinde çalışırken tanır ve sohbetimiz olmuştur. Kendisi benden Aydın'dan çalışma ortamını çocuklarının okulu nedeniyle Nazilli'ye taşınması için destek istemiştir. Ben de kendisine bu konuyla ilgili yetkili arkadaşlarla görüşerek yardımcı olmaya çalışacağımı ilettim. Bana ne bu olaydan bahsetmiştir ne de başka bir konu iletmiştir. Ben hatta bu olayı yayınlandıktan 2-3 saat sonra öğrendim. Herkes gibi ben de çok şaşırdım. Bu olayı kimin yayınladığını bilmiyorum. Her iki taraf içinde üzücü bir durum. Tekrar söylüyorum. Biz temiz siyaset yapıyoruz ve bunu savunuyoruz. Bu olayı tasvip etmediğimi tekrar belirtmek isterim. Biz temiz siyaset, temiz siyasetçiler sloganıyla yürüyoruz. Şeffaf ve İYİ bir belediyecilik yapmak için yola çıktık. Kumpas ve kaset siyasetine karşıyım İnşallah 1 Nisan sabahı itibariyle bunu Nazillililere göstereceğiz. Sayın Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu ile birlikte Aydın ve Nazilli arasındaki uyumu sağlayacağız. Herşey İYİ olacak, Nazilli İYİ olacak.” şeklinde konuştu.

10 Mart 2019 - Siyaset

Muhabir Harun Reşit Akgül


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Aydın Ses Gazetesi, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (256) 213 16 50
Reklam bilgi

Anket Sitemizi nasıl buldunuz?