Aydınlı üç firma ilk 500’de

Aydın Sanayi Odası (AYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yunus Şahin, Türkiye’nin ilk 500 büyük sanayi kuruluşu arasına Aydın’dan 3 firmanın girdiğini söyledi.

Kazım Yörükce
Kazım Yörükce Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

İstanbul Sanayi Odası tarafından her yıl yapılan “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırma sonuçları açıklandı. Açıklanan araştırma sonucuyla ilgili değerlendirmede bulunan AYSO Başkanı Şahin, “Açıklanmış olan veriler ışığında İSO 500 içerisinde yer alan Aydın Sanayi Odası üyesi 3 sanayici firmamız bizleri gururlandırmıştır. İlk 500 içerisinde Zorlu Doğal Elek. Üretimi A.Ş. 871 milyon lira üretimden net satışlar gerçekleştirerek 232. sırada yer almıştır. Onu 468 milyon lira ile 448. sırada Kaltun Madencilik San. Nak. ve Akar. Tic. A.Ş. ve 449 milyon lira ile 468. sırada Jantsa Jant San. ve Tic. A.Ş. takip etmiştir. 2018 yılında göstermiş oldukları başarılı performanstan dolayı 3 sanayi kuruluşumuzu da kutluyorum. Önümüzdeki yıllarda daha fazla ilimiz sanayi tesisini ilk 500 içinde göreceğimize inanıyorum” dedi.

İSTİHDAMA KATKI

Türkiye’nin ilk 500 büyük sanayi kuruluşu arasına giren üç firmanın istihdama da önemli katkılar sunduğunu vurgulayan Şahin, “İlimiz sanayisinde faaliyet gösteren bu 3 firmamız yalnızca satışlarda başarı göstermemiş olup, ilimizin istihdamına da büyük katkı sağlamıştır. Jantsa Jant San. ve Tic. A.Ş. firmamız 931 kişi, Kaltun Madencilik San. Nak. ve Akar. Tic. A.Ş. 778 kişi ve Zorlu Doğal Elek. Üretimi A.Ş. 75 kişiye çok önemli istihdam ve iş olanakları yaratmıştır. Bu bağlamda her fırsatta dile getirdiğimiz sürdürülebilir, istikrarlı ve kaliteli büyüme için finansal istikrarın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha vurgulamak istiyorum. Finansal istikrarda bir sorun yaşanmadığı takdirde sanayimizin ilimiz ve ülkemiz ekonomisine katkılarının artarak devam edeceğine inanıyorum” diye konuştu.

29 Mayıs 2019 - Ekonomi

Muhabir Kazım Yörükce


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Aydın Ses Gazetesi, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (256) 213 16 50
Reklam bilgi


Anket Sitemizi nasıl buldunuz?