Didim'de Çetinel'in ismi yaşatılacak

Didim Belediye Meclisinin Temmuz ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Yol Su Elektrik İşleri (YSE) eski Müdürü Recep Çetinel’in adı bir parka verilerek ölümsüzleştirildi.

Haber albümü için resme tıklayın

Belediye Başkanı A. Deniz Atabay başkanlığındaki toplantıya AK Partili Mehmet Avcı, DSP’li Mustafa Kıray ile Bağımsız MecÇlis Üyesi Onur Çağlar mazeretli olarak katılmadı. Gündem öncesinde meclise yazılı sunulan iki ek gündem maddesi, oy birliğinde gündeme alındı. 
  Gündemin ilk maddesinde İmar Komisyonu'na sevk edilen Altınkum Mahallesi, 2218-2220-2221-2222-2573-15438-15439 numaralı parsellerde 'Turizm Alanı' olarak planlı yaklaşık 2 hektar alanın 'Ticaret-Turizm' olarak düzenlenmesi ile ilgili plan değişikliği ele alındı. Söz konusu yerin Altınkum’daki Vakıflar’a ait olduğu öğrenilirken, teklif İmar Komisyonu raporuna göre oylandı ve rapor oy birliğiyle kabul edildi. Gündemin ikinci maddesinde ise İmar Komisyonu'na sevk edilen ada bazındaki yapılaşmalarda çatı tipinin belirlenmesi için Mimari Estetik Komisyonu'na yetki verilmesi konusuna ilişkin alınan İmar Komisyon raporu oy birliğiyle reddedildi.

ÇETİNEL'İN İSMİ PARKA VERİLECEK

Gündemin üçüncü maddesinde, Belediye Meclis Üyesi Aydan Aşık Turgut’un, Didim’e büyük emeği geçen ve özellikle Didim-Akbük yolunu ilk hizmete açan YSE eski Müdürü merhum Recep Çetinel isminin ilçede bir sokağa veya parka verilmesi teklifi görüşüldü. Bu kapsamda Efeler Mahallesindeki bir parka Çetinel’in adının verilmesi oy birliğiyle kabul edildi. Turgut ise teklifin mecliste kabul edilmesinden dolayı teşekkür etti. 
  Gündemin dördüncü maddesinde İmar Komisyonu'na sevk edilen, Belediye Meclis Üyeleri Şakir Saruhan, Mehmet Avcı, Mehmet Gökdemir, Ali Bakay, Cemal Engil, Erdal Baylan’ın, yapılaşmamış adalarda çatılarla ilgili önceden alınan meclis kararı uygulamada aksaklıklara yol açtığından, İmar Yönetmeliği’nin 40. maddesine göre belirlenmesi talebine ilişkin komisyon raporu görüşüldü. Komisyon raporu uzun süren tartışmaların ardından CHP’nin 'hayır' oyuna karşılık AK Parti, MHP ve bazı CHP’li meclis üyelerinin oylarıyla kabul edilirken, 4 meclis üyesi de çekimser oy kullandı. Gündemin diğer maddeleri ise komisyonlara havale edildi.

04 Temmuz 2018 - Gündem

Muhabir Hüseyin Çalışkan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (256) 213 16 50
Reklam bilgi

Anket Sitemizi nasıl buldunuz?