İşten çıkarılan işçilere umut verdi

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, 2004-2009 döneminde Kuşadası Belediyesi’ndeki işlerine haksız yere son verildiği öne sürülen 111 işçiyle buluştu.

Enver Önder
Enver Önder Tüm Haberleri
İşten çıkarılan işçilere umut verdi
İşten çıkarılan işçilere umut verdi
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Kuşadası Belediyesi Erkan Yücel Sahnesi’nde gerçekleşen toplantıya Meclis Üyeleri Özgün Limoncu, Hasan Çelik ve Funda Şenol da katıldı.

“EMEK SÖMÜRÜCÜLERİNİN KARŞISINDAYIZ”

Kendilerini “Fuat Zedeler” olarak nitelendiren 111 eski Kuşadası Belediyesi personeliyle buluşan Günel, 111 işçinin 2004-2009 döneminde Kuşadası Belediyesi’nde yaşadıkları problemleri dinledi. Toplantıda konuşan Günel, emeği her şeyden üstün tuttuğunu ifade ederek, emek sömürüsü yapanların ve alın terini hiçe sayanların karşısında olduklarını söyledi. Başkan Ömer Günel, işçilere mağduriyetin bir şekilde giderileceğine dair söz verdi. Günel, “Yeni dönemde Kuşadası Belediyesi’nin sosyal demokrat çizgisinden asla taviz vermeyeceğiz. Sizlerle buluşmak için özellikle 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tercih ettim. Çünkü bugün işçinin hakkını aradığı gündür. Bugün emeğin dayanışmasıdır. 2004-2009 döneminde yaşadığınız mağduriyeti biliyorum. Bu dönem bu mağduriyet giderilecek. Şu an Kuşadası Belediyesi’ne hiçbir kanaldan personel alımı yapamıyoruz. Kuşadası Belediyesi ya da anlaştığımız başka bir kuruluşa işçi alımı yapılacağı zaman ilk sırada siz olacaksınız. 111 işçi içinden çalışamayacak durumda olan varsa bile birinci dereceden bir akrabasını istihdam edeceğiz. Bunun sözünü veriyorum” dedi.

“İŞ BULMA BİRİMİ KURULACAK”

Kuşadası’nda büyük bir istihdam problemi olduğunu savunan Başkan Ömer Günel, “Göreve geldiğimizden bu yana çok fazla iş başvurusu aldık. Az önce de söylediğim gibi kendi bünyemize şu anda hiçbir şekilde işçi alamıyoruz. Kuşadası’ndaki işsizlik problemine bir nebze de olsa fayda sağlamak adına iş bulma birimi kurmaya karar verdik. Bu birimde görev yapacak arkadaşlarımız, iş başvurusu yapan kişiden öz geçmişini alıp gerek belediyemiz bünyesinde istihdam edilmeleri için değerlendirecekler, gerekse değerlendirmeleri üzere Kuşadası’nda değişik sektörlerde faaliyet gösteren ve işçi alımı yapacak olan kuruluşlara gönderecekler” ifadelerini kullandı.

İşten çıkarılan işçiler de 10 yıldır süren mağduriyetin giderilmesi için çalışmalarını sürdüren Ömer Günel’e teşekkür etti.

02 Mayıs 2019 - Gündem

Muhabir Enver Önder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Aydın Ses Gazetesi, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (256) 213 16 50
Reklam bilgi

Anket Sitemizi nasıl buldunuz?