Ülkücülerden Türkçülük yürüyüşü

Aydının Efeler ilçesinde Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı İl Başkanlığı, 3 Mayıs Türkçülük Günü dolayısıyla yürüyüş düzenledi.

Büyütmek için resme tıklayın

3 Mayıs Türkçülük Günü yürüyüşü, Zafer Meydanı'ndan başladı. Yürüyüşe MHP İl Başkanı Burak Pehlivan, Ülkü Ocakları İl Başkanı Tayfun Şan, ilçe başkanları, meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Mehteran takımı eşliğinde gerçekleştirilen ve meşalelerin yakıldığı yürüyüş, Atatürk Kent Meydanı'nda sona erdi. Yürüyüşün tamamlanması ile halk oyunları gösterileri sunuldu. Ülkü Ocakları İl Başkanı Şan, yaptığı açıklamada Türklüğü gönüllerinde bayraklaştıran dava insanlarının 75 yıl önce adamlığın, adanmışlığın ve ahlaklı duruşun en mümtaz örneklerinden birisini sergilediklerini söyledi.

"KİRLİ TUZAK PARÇALANDI"

Ankara'da, 3 Mayıs 1944'te toplanan inanmış gönüllerin, muazzam bir şuurla Türk milliyetçiliğine sahip çıktıklarını belirten Şan, "Türk milliyetçilerini sindirmek, yıldırmak, karanlıkta boğmak isteyen hasis ve hasım odaklar; inanmışlık karşısında gerilemek, cesaret ve dirayet karşısında diz çökmek zorunda kalmışlardır. Türk milletine küresel bir vizyon çizerek, dünya üzerinde bulunan Türklerin bir gün esaretten kurtulup büyük ülkü etrafında kenetleneceği Turan davamıza duyulan inanç cezalandırılmak istenmişti. Tabutluklar Türk milliyetçilerine mezar yapılmaya çalışılmıştı. Ne var ki yapılan işkenceler kahraman yüreklerin Türk vatanına bağlılıklarını ve sevdalarını asla azaltmamış, aksine daha da perçinlemiştir. 3 Mayıs 1944 olaylarıyla Türk milliyetçiliğine kurulan sinsi ve kirli tuzak kalbi vatan aşkıyla çarpan sinelerde parçalanmıştır" dedi.

Mehter takımı gösterisi sonrası, yürüyüşe katılan vatandaşlar dağıldı.

04 Mayıs 2019 - Gündem

Muhabir Emrah Dinçer


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (256) 213 16 50
Reklam bilgi

Anket Sitemizi nasıl buldunuz?