Kuşadası Belediyesi'nden 'doğalgaz' açıklaması

Kuşadası Belediyesi tarafından, ilçedeki doğalgaz çalışmalarının durdurulduğuna yönelik iddialara yanıt verildi. Belediye Başkan Yardımcısı Muzaffer Eryiğit imzalı, inşaat yasağına rağmen çalışmalara izin verildiğine dair belge de paylaşılırken, söylemlerin gerçeği yansıtmadığı vurgulandı.

Enver Önder
Enver Önder Tüm Haberleri
Kuşadası Belediyesi'nden 'doğalgaz' açıklaması
Kuşadası Belediyesi'nden 'doğalgaz' açıklaması
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Kuşadası Belediyesi'nce yapılan yazılı açıklamada, "Son günlerde ilçemizde devam etmekte olan doğalgaz dağıtım hattı döşeme çalışmalarının Kuşadası Belediyesi tarafından durdurulduğuna ilişkin sosyal medyada yer alan asılsız haberler ve belediyemize yapılan şikayetler nedeniyle oluşan bilgi kirliliğine son vermek ve kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla açıklama yapma ihtiyacı doğmuştur" denildi.

"GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR"

Doğalgaz hattı çalışmalarının durdurulmasının belediye ile alakasının bulunmadığı vurgulanırken, açıklamada şunlar kaydedildi: "12 Kasım 2012 tarihli 6360 Sayılı Kanun kapsamında Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde yapılacak olan her türlü altyapı çalışmalarına dair gerekli izinlerin verilmesi, Büyükşehir Belediyeleri bünyesinde kurulan Alt Yapı Koordinasyon Merkezlerince (AYKOME) yürütülmekte olup, yaklaşık iki yıldır ilçemizde devam eden doğalgaz dağıtım hattı döşeme çalışmalarının durdurulmasının Kuşadası Belediyesi ile hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. Bilakis ilçemizde doğalgaz dağıtım hattı çalışmalarını yürütmekte olan Enerya Aydın Gaz Dağıtım A.Ş’nin 'Enerji Düzenleme ve Denetleme Kurumu mevzuatı doğrultusunda servis hattı imalatlarının belirlenen süre içerisinde tamamlanması zorunluluğu' doğrultusunda Belediyemize inşaat yasaklarının devam ettiği süre içerisinde çalışmalarına devam etme yönündeki 20 Temmuz 2018 tarihli ve 154193 numaralı başvurusuna, kamu yararı ilkesi göz önünde bulundurularak olumlu yanıt verilmiştir. Belediyemiz tarafından Enerya A.Ş.’nin başvurusuna verilen yanıtta, '15 Mayıs-15 Ekim tarihleri arasında inşai faaliyetlere ilişkin turistik yörelerde yürütülen inşaatlarda gürültü, çirkin görünüm, çevreyi kirletme gibi olumsuz etkisi olan türdeki ağır nakliyat, hafriyat ve harçlı inşaat faaliyetlerine 10 Mart 2015 tarih ve 46944 sayılı 2015-03 Nolu genelge gereği kısıtlama getirilmiştir. Talebiniz incelenmiş olup gürültü yapılmadan, gerekli önlemler alınarak, 6331 sayılı İş Güvenliği Kanunu ve ilgili yönetmelikler kapsamında sorumluluğu şahsınıza ait olmak üzere Cumartesi, Pazar ve resmi tatiller hariç saat 10.00-17.00 arasında çalışmak koşuluyla izniniz kamu yararı göz önüne alınarak uygun bulunmuştur' ifadeleri yer almaktadır. Yukarıda da belirtildiği üzere ilçemizde devam etmekte olan doğalgaz dağıtım hattı çalışmalarının tarafımızdan durdurulduğuna dair haberler kamuoyuna yanıltmaya yöneliktir ve gerçeği yansıtmamaktadır."

19 Ağustos 2018 - Gündem

Muhabir Enver Önder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Aydın Ses Gazetesi, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (256) 213 16 50
Reklam bilgi

Anket Sitemizi nasıl buldunuz?