Ankara Garı’nda öldürülenler Didim’de unutulmadı

10 Ekim 2015’te Ankara Garı önünde gerçekleşen canlı bomba saldırısında hayatını kaybedenler, olayın 3. yılında Didim’de anıldı. Olayda hayatını kaybeden Didimli Elif Kanlıoğlu’nun isminin verildiği parkta basın açıklaması yapıldı.

Haber albümü için resme tıklayın

10 Ekim 2015’te Ankara Garı önünde gerçekleşen canlı bomba saldırısında hayatını kaybedenler, Didim Demokrasi Platformu üyelerince unutulmadı. Patlamada hayatını kaybeden Didimli Elif Kanlıoğlu adına yapılan anma etkinliğine, Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Başkan Yardımcıları Salih Bankoğlu ve Ahmet Yılmaz, CHP’li bazı Belediye Meclis üyeleri, CHP’li bazı belediye başkan aday adayları, Didim Cemevi Dernek Başkanı Hüseyin İlhan, Didim Demokrasi Platformu üyeleri, Elif Kanlıoğlu’nun babası ve annesi ile çok sayıda vatandaş katıldı.
  Basın açıklamasını okuyan Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Didim üyelerinden Selçuk Altınok,  “10 Ekim 2015’te Ankara Garı önünde gerçekleşen katliamın üçüncü yıl dönümünde, kaybettiğimiz bütün arkadaşlarımızı saygı ve özlemle anıyoruz. Bundan üç yıl önce, ülkemizin içinden geçtiği şiddet ve çatışma ortamının sona erdirilmesi için ‘Savaşa inat, barış hemen şimdi’ şiarıyla Türkiye’nin dört bir yanından gelen on binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşen Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi’mize savaştan beslenen karanlık odaklar katliamla cevap verdiler. Yüreği insan sevgisiyle ve barış özlemiyle dolu Elif kızımız ve Canberk’imizin aralarında olduğu 103 arkadaşımız yaşamını yitirdi. Yaklaşık 500 arkadaşımız yaralandı. Halen çok sayıda arkadaşımız farklı organ kayıplarına uğrayarak hayatlarını devam ettirmeye çalışıyor. Yaşanan bu büyük katliamın acısı yüreklerimizi yakmaya devam ediyor. Acımız kadar öfkemiz de tazeliğini koruyor. Gerçek katiller dışarıda gezdiği için isyanımız her gün biraz daha büyüyor” ifadelerini kullandı.

“UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ”

“Acımızı ve öfkemizi büyüten en büyük nedenlerden birisi de, katliam öncesinden bugüne kadar siyasi iktidarın ve idarecilerin takındıkları tutum ve yargı sürecidir” diyen Altınok, şunları kaydetti: “Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi 3 Ağustos günü 10 Ekim Ankara katliamı davasında kararını açıkladı. Yargı süreci hızla bitirilmek istendi. Yargının tutumu ve açıklanan karar katliamın gerçek faillerinin kimler olduğuna dair kuşkumuzu daha da büyüttü. Katliamın tüm sorumluları yargılanana ve hak ettikleri cezayı alana kadar öfkemizi diri tutacağız. Katliamın unutturulmak istenmesine izin vermeyeceğiz. Arkadaşlarımızın hesabını mutlaka soracağız, Barış karanfillerimize ve ailelerine verdiğimiz sözü 3. yıl dönümü vesilesiyle bir kez daha yineliyoruz. Barış özleminiz yerine gelinceye kadar mücadelemiz bedeli ne olursa olsun devam edecektir. Gerçek katiller ortaya çıkarılıncaya ve gerçek adalet yerini buluncaya kadar and olsun ki durup dinlenmeyeceğiz, geri çekilmeyeceğiz, yılmayacağız. Affetmeyeceğiz, unutmayacağız, unutturmayacağız.”

11 Ekim 2018 - Gündem

Muhabir Hüseyin Çalışkan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (256) 213 16 50
Reklam bilgi

Anket Sitemizi nasıl buldunuz?