Bozdoğan’da süt hijyeni eğitimi verildi

Bozdoğan Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile üreticilere süt hijyeni eğitimi verildi.

Haber albümü için resme tıklayın

Eğitmde işletme sahiplerine Sütün kaliteli ve verimli olmasını sağlayan kriterler, hayvan hastalıkları, personel ve işletme hijyeni ile yasal yükümlülükler hakkında bilgiler aktarıldı. Hijyen kriterlerine uyulmaması durumda üreticilerin karşılaşacak oldukları kalite kaybı ve hayvan sağlığının bozulması ayrıntılı bir şekilde anlatıldı.

UYGULAMALI EĞİTİM VERİLECEK 

Hastalıktan ari 41 işletmesiyle Aydın’daki  ari işletmelerin yüzde 50’sine sahip olan Bozdoğan’daki işletme sahiplerine çiğ sütün tüketiciye arzına ilişkin yayınlanan tebliğ hakkında bilgi verilirken,  tebliğe göre yalnızca hastalıktan ari işletmelerde üretilen çiğ sütün doğrudan tüketiciye ulaştırılacağı, diğerlerinin ise endüstriyel olarak değerlendirileceği belirtildi. Toplam 32 saatlik planlanan süt hijyeni eğitimi önümüzdeki günlerde çiftliklere gidilerek uygulamalı olarak sürdürülecek.

20 Mart 2018 - Gündem

Muhabir Filiz Özdemir


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (256) 213 16 50
Reklam bilgi

Anket Sitemizi nasıl buldunuz?