Büyükşehir Konservatuvarı’ndan yıl sonu gösterisi

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği atölyelere katılan kursiyerler yıl boyunca öğrendiklerini yıl sonu gösterileriyle taçlandırıyor. Aydın Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı’nda Türk halk oyunları, ritim ve dans bölümlerine katılan kursiyerler, öğrendiklerini sergileme fırsatı buldu.

Haber albümü için resme tıklayın

Şükran Güngör-Yıldız Kenter Kültür Merkezi ve Tiyatro Salonu’nda düzenlenen gecede Aydın yöresi başta olmak üzere Türkiye’nin çeşitli yörelerinden halk dansları gösterisi gerçekleştirildi. Çocukların, gençlerin ve yetişkinlerin gösterileri ilgiyle izlendi. Konservatuvarda açılan ritim topluluğuna katılan kursiyerler de yıl boyunca öğrendiklerini sergileme fırsatı buldu. Seyircilerin karşısına özel bir yıl sonu gösterisiyle çıkan kursiyerlerin bazılarının atölye başladığında hiç müzik bilgisinin olmadığı belirtilirken, bazılarının ise yeni enstrümanlar öğrenmek amacıyla topluluğa katıldıkları vurgulandı. “Bir Düm Bir Tek” Ritim Topluluğu sundukları gösteriyle uzun süre alkışlandı. Gecede  konservatuvarın dans bölümüne katılan çocuklar bale, gençler de salsa danslarıyla seyirci karşısına çıktı. Gösterileri izlemeye gelenler salonu tıklım tıklım doldururken kursiyerler, kendilerine sanatla iç içe olmalarını ve yeni arkadaşlar edinmelerini sağlayan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na teşekkür etti.

“KURSLARA KATILIM BİZLERİ ÇOK MUTLU DİYOR”

Kursiyerleri yıl sonu gösterileri için tebrik eden Başkan Çerçioğlu, “Şimdiye kadar binlerce vatandaşımız gerek kültür merkezlerimizde gerekse konservatuvarımızda yeteneklerine ve amaçlarına uygun olarak kurslarımıza katılıp yeni beceriler edindi. Bu yıl da yüzlerce kursiyerimiz çeşitli dallarda kendilerini geliştirdi ve yeni yetenekler kazandı. Özellikle çocuklarımızın ve gençlerimizin büyük bir hevesle kurslarımıza katılmaları bizleri çok mutlu ediyor. Çocuklarımız ve gençlerimiz başta olmak üzere tüm Aydınlıları yazın da düzenlenecek olan atölyelerimize katılmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

06 Mayıs 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (256) 213 16 50
Reklam bilgi

Anket Sitemizi nasıl buldunuz?